bugün

günümüzde evliliklerin birçoğu 'evlenmiş olmak için evlenmek' şeklinde gerçekleşiyor, aşk evliliği çok az.
bu durumun temel nedenlerinden bir tanesi de toplum baskısı ne yazık ki
insanlar arasında aşk diye bir şey mi varmış?
Eski bir oyuncu, katıldığı bir tv programında zaten birlikte yaşadığı sevgilisiyle 10-15 yıllık ilişkilerinin ardından neden bir anda evlenmeye karar verdiklerini şöyle yanıtlamıştı: ''Bir gün trafik kazası geçirdim. Gözümü açtığımda başımda amcam vardı. Erkek arkadaşımın nerede olduğunu sorunca aradık şimdi geliyor, dedi. Ben kaza geçirince polis acil durumda aranacak kişi olarak hayatta olan en yakın akrabama ulaşmış. Oysa sevgilim ve ben acil bir durumda ilk olarak birbirimizi isteriz. Başımıza bir şey gelirse ilk bizi arasınlar diye devletin bizi tanıması lazımdı. O yüzden evlendik.''
görsel
evlenmezsek nasıl sevişeceğiz? sevişemezsek nasıl üreyeceğiz?
üreyemezsek...
Sevdikleri için...
30 yaşından sonra erkek kadın fark etmez, evde kaldı baskısından. evde kalsan ne olacak. asıl evlenince evde kalıyorsun. çocuk sahibi olmak diye bir şey olmasaydı evlilik de olmazdı zaten. anne baba olmak da kolay değil. o yüzden evet rahat batıyor onun için evleniyorlar.
Ömür boyu mutlu olacaklarını sandıkları için.
Sebebi yok. Kadınlar illa bir şeylerin evlenmesini istiyor. Ne olduğu önemli değil, canlı veya cansız.
Birbirlerini sevdikleri için.
Çok önemli bi şey sandığımız için.

Halbuki hiç de öyle değilmiş.
Pandemi var pandemiii. Kimse kaçmıyor. Gerizekalı gibi karıya-kocaya kaçmayın, cahil kafalarını kırdıklarım.
evlenmek cahilliktir.