bugün

Çiğköfteye en çok yakışan sos.
bahçeden topladığımız narlarımızla yapmaya uğraşacağımız lezzet kaynağı. çok seviyoruz, aşığız. *
çiğ köfteyle birlikte yenildiğinde çiğ köfteyi vazgeçilmez kılan tattır.
salata ve çiğköftede çok iyi gider.
Patlıcan dolmasına çok yakışır.
Nar sosu ile karıştırılmaması gerekendir. Çiğ köftelerde, salatalarda falan kullanılan nar sosudur; ekşisi değil.
Gerçek nar ekşisi bu değil.
MERSiNDE, kola+fanta bilmem ne şişesinde satılan, fabrikaya girmeden, bizzat köylerde el emeği ile sıkılıp kaynatılarak, %100 nardan üretilenlerini kullanma imkanı olan biraz pahalı ama çok sağlıklı sostur.

bahsi geçen narlar da %100 organiktir.

bol yeşillikli kısıra da çok yakışır aynı zamanda.
çiğköfte ile yakışan sostur.
şuan çiğ köftecilerde, lokantalarda ikram edilen ve herkesin nar ekşisini bu sandığı, oysa orijinalinin %100 nardan yapılması ve paketlerinde sadece 'nar ekşisi' yazması gereken sos.
buralarda ikram edilen sosda neredeyse nar yoktur. Nar Aromalı Sos veya 'Nar Ekşili Sos' olarak geçer. tatlı gelmesi de bildiğiniz karameli (kaynatılmış şeker) (E150) ve glikozu dayamalarındandır.
nara ne rengi ne tadı benzeyen, salata ve çiğköftenin as elemanı sos.
kafaya dikilebilecek efsane sos. ama iyisinden olacak. farklı markaların soslarını denedim ulan hiçbiri birbirine benzemiyor. bu durumda hangisi gerçekten nar ekşisi kestiremiyorum. şimdilik sadece bir tanesini beğendim. o da doğanay'ın cam şişede sattığı sos. yurtta paramın bittiği günlerde dolapta bulup ekmeğin üstüne döküp yediğimi hatırlıyorum.
Her gece yemek kaşığı içmek sivilce oluşumunu engeller.
kaşık kaşık yenesi yarı akışkan sıvıdır.
damak tadıyla alakalıdır.çiğ köfteyi sevmeme rağmen asla nar ekşisi koymam.diğer yemeklerde de.
nar ve narın türevleri kalp ben.
salatalara çok yakışır. evet.
fazla tüketildiğinde kafa yapıcı şey.
Şayet Organik ise Çay bardağının yarısına kadar doldurup shot yapılmaya değecek sos.
yapımı emek isteyen şey.
salataların tadı tuzu.
hazır satılani ekşi falan değildir. ama narin kendi taneleri ile kendiniz yaparsanız ekşi tadı alırsınız.
ton balığıyla birlikte midenize tecavüz eder.
Çiğ köfteyle çok iyi bir uyum içindedir.
çiğ köfteye çok yakisir.
kısırla kardeştir. evet.
Limon ve tuzla hoş tutan efsanevi ekşidir.