1. 1.
  suda eritilerek içilen balgam sökücü bir ilaç. çok etkilidir.
  ... junior
 2. 2.
  (bkz: nac breda)
  ... valtertablet
 3. 3.
  akşam 22 gibi içildiğinde sabah saatlerinde etki gösteren ilaç ... (bkz: nac 600 mg)
  ... senbanabiriniandroid
 4. 4.
  genelde insanlara verilen 600mg'dır.
  doktor size bronşit olduğunuzu söyler ve "sigara içiyor musun?" diye sorar, siz de "günde 1-1.5 paket" derseniz, bu ilacın 900mg olanını kullanmak zorunda kalırsınız.
  ... kasva
 5. 5.
  ing. (bkz: Network Access Control)
  ... intelectual
 6. 6.
  suda eritilerek içilen balgam sökücü bir ilaç. bir boka yaramamaktadır.
  ... zenci penguen
 7. 7.
  sigarayı bırakalı tam 2 hafta oldu. az önce boğaz ağrısı yüzünden doktora gittim ve bana sigarayı bıraktığım için boğazlarımın hassaslaştığını söyledi. amk tam tersi olması lazım değil mi ? siktiğimin sigarası gırtlak kanseri yapmıyor mu ? neyse...
  nikotinsizliğin basit bir yan etkisiymiş bla bla bla. derken bir tane oral sprey yazdı standart majezik, arkasına bu nac 600ü dayadı reçeteye. balgam sökmem içinmiş.
  ... congolos
 8. 8.
  Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.
  ... kayserilili
 9. 9.
  Asetilsistein. ingilizcesi "N-Acetyl Cysteine". Türkiye'de başına N koymamışlar dolayısıyla bu yönden yurt dışında satılan ürünlerden farklı mıdır bilmiyorum.
  NAC'ın faydası ülkemizde fazla bilinmemekte fakat mucizevi denen etkileri var. Yapılan çalışmalarda Obsesif kompulsif bozuklukların tedavisinde kullanıldığı ve çok iyi sonuç verdiği görülmüştür. Özellikle trikotillomani (saç yolma hastalığı) olan kişilerde büyük oranda azalma görülmüştür. Yapılan çalışmalar sadece bununla sınırlı değil. Alkol ve kumar bağımlılıkları üzerinde yapılan çalışmalarda da çok iyi neticeler alındığı görülmekte. Tabi ki bu tarz bağımlılıklar ayrıca psikolojik tedavi ile birleştirilmeli düşüncesindeyim. NAC'ın diğer bir özelliği bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi ve karaciğeri koruması.
  NAC şu an için bronşit ve amfizemi gibi rahatsızlıklarda balgam söktürücü olarak kullanılmaktadır. Diğer saydığım özellikleri pek bilinmemektedir.
  2 ... turmeric