bugün

imkanım olsa hayatımın devamını Muğla'da geçirirdim.
Marmaris
görsel
Dalaman, martı koyu
görsel
Dalaman - sarsala
görsel
kütahya kadar olmasa da güzel şehrimiz.*
4 yaşımdan ilkokul 3e kadar yaşadığım, o günleri hayal ettiğimde içime huzur dolmasına sebep olan şehir.
An itibari ile bomba saldırsıı gibi gök gürlemesi olan il.
Imkanim olsa Fethiye candır.
istanbul'daki herkesin oraya, oradaki herkesin de istanbul'a kaçmaya çalıştığı güzel memleket.
24 haziran 2018 milletvekili genel sonuçları:

chp: %41 - 4 milletvekili
akp: %28 - 2 milletvekili
iyi: %17 - 1 milletvekili

olmak üzere toplam 7 milletvekili meclise gidecektir.
şu an nemden nefes almak bile zorlaştı. eylüle girdik bu nedir dedirtir.
Canım annemin, memleketi. Yazları ayrı güzel, kışları ayrı... Hele bir de sonbaharı yok mu? Onu anlatmaya bile gerek duymuyorum.
Merkezi Menteşe yerine Marmaris falan olsa daha güzel olurdu.
yakında kavuşulacak yer. sonrası ne olur bilinmez.
merkezinden ziyade ilçeleri huzur verir bana kalırsa. hele bu mevsimde.

mesela akyakada kimseler yoktur şimdi. yağmur çiselerken ne güzel yürünür. fethiyesi, marmarisi. ölü değildir ama vıcık vıcık da değildir. muğla merkez tipik bir anadolu kazası.
yağmuru ile beni hayrete düşüren il.
yine de seviyoruz tabii.
öğrenci olarak merkezde okuyup merkezde kaldığım şehirdir. penceremin önündeki bu ağaç ve yaklaşık 2-3 km uzaklıktaki dağ yolu olmasa çekilecek şehir değil ayrıca yukarıdaki yazara katılıyorum merkezi gerçekten çok kötü. kötüden kastım, istanbul'da yaşıyorum fazla hareketli bir yaşantım vardı (buraya göre) burası emekli köyü gibi çok sessiz, olay, bela yok vs..insanların kalmak istediği ve belki de hayal ettiği huzur duyduğu bir ilçe gibi ama gerçekten bayıyo bazen.
görsel
Tercih yapacaklara uyarımdır. Şehir güzel lakin bu devirde ekonomik olarak burada ögrencilik zor. Kirası, otobüs ücreti ateş pahası. Bir süre sonra Otostopçu olursunuz. Allah yardımcınız olsun. Basarılar.
Güzel yer aslında. izmirin bir il altında. Ne zaman gitmeye çalışsam üşendiğimden vazgeçiyorum. Şimdi şöyle azmak nehrinde paçaları sıvayıp çay içmek vardı.
haftasonu arkadaşlarla gideceğim egenin muhteşem şehridir.
Ülkemizin en şirin en küçük ilidir. Can Muğla canım Muğla. Kendinden büyük ve her ilçesinin denize kıyısı vardır. insanları sıcak ve samimidir. Yazı kışı her mevsimi ayrı güzeldir.
Sabahları serin olsada öğlen yanıyoruz gelecek olanlar valizini, çantasını buna göre hazırlasın.
plaka 48.

emekli olduğumda bir ilçesinde daimi olarak yaşamak istediğim şehirdir...
okuduğum şehirdir kendileri. dürümlerini seviyorum, esnaflarından ve ev sahiplerinden nefret ediyorum. belediyelerden de nefret ediyorum kıç kadar yere 4 lira istemek nedir be vicdansızlar.
görsel

Özlenilen şehir.

Lakin özlesemde gitmeyeceğim ...