bugün

(bkz: noeliniz mubarek olsun)
-mutlu noeller hacı amca!
+hayırlısı çocuğum...
amerikan filmi klişe repliklerinden biri. yeter ulan her filmde noel, her filmde bi sevgi pıtırcığı.
(bkz: happy christmas)
ermenilerin 24 ve 25 aralık değil, 5 ve 6 ocak günü birbirlerine söyledikleri kutlama sözü. "şnorhavor surp dzınunt" veya "iyi dzınuntlar" da denir. en genel kutlama sözü ise "krisdos dznav yev haydnetsav" ve karşılığında "orhniyal e Haydnutyunı krisdosi" şeklindedir.
küçükken çizgi filmlerde bol bol duyup, içimizden "ulan keşke bizim de mutlu noelimiz olsa" dememizi sağlayan söz...
bende diyorum, 24 aralığı 25 aralığa bağlayan gece neden anlmsız bi huzur fırtınası yaşıyorum, neden içim içeme sığmıyor, sürekli aynı melodiyi mırıldanıyorum ve yağmur altında koşuyorum, koşuyorum, koşuyorum... aslında herkese mutlu noeller demek istiyorum.

noel baba, seni seviyorum lan allahsız!
25 aralık 2008 günü icra edilecek noel aktivitesine ilişkin dilek cümlesi.
(bkz: happy christmas)
(bkz: frohe weihnachten)
chp kadıköy belediyesinin yediği b.ktur efenim. sen git kadıköyün göbeğine mutlu noeller diye pankart as.
bir hristiyanın, müslüman aleminin kurban ya da ramazan bayramını kutlaması doğrudur, hoşgörüdür, olması gerekendir ancak bir müslümanın, hristiyan aleminin noel'ini veya paskalya bayramını kutlaması kötüdür, hristiyan ve batı özentiliğidir. bu yüzden hoşgörü diye sayıklayan dincilerin yanında bu sözün ağza alınmaması gerekir.
chp ilk defa düzgün birşey yapmış. hrıstiyanların ve yahudilerin dini bayramlarını bundan sonra da kutlamalarını bekleriz, nasılsa günün birinde sınırlarımız içerisinde müslümanların da yaşadığını keşfedecektir. o zaman da ramazan ve kurban bayramları, muharrem, aşure günü ve hicri yılbaşı kutlamalarını da bekliyoruz.

sonuç: aferin lan chp'li başkana. sakın korkup da tornistan kemal gibi geri adım atmayasın doğru yoldasın.
cümle hırıstiyan arkadaşlara ve ailelerine mutlu noeller .
(bkz: klauss) (aziz olmayanıdır)
görsel
an itibarı ile aramızda bulunan Hristiyan yazarlara söylenesi cümle.

edit: tüm hristiyan arkadaşların noeli kutlu olsun.
görsel
Bugün en çok kullandığım kelime bütünü. Güzel lan valla bak kullanın, kullandırın.
sözlük yazarlarına iyi bir temennidir. evet.
Mübarek günümüz kutlu olsun gençler.

Lütfen içki içmek yok. Domuz etide yemeyin.
hristiyan yazarların Noel bayramı kutlu olsun.
noeliniz mübarek olsun.
noeliniz kutlu olsun.
noel zamanı kurulan kutlama cümlesidir.
de sixtir lo? nöel de nödir? aha seni nöel bobaya dövdirtirem ha.

üstteki yazıyı niye yazdım bilmiyorum ama ben noele karşıyım. hiristiyanların bayramından banane amk...
Tüm sözlük halkının noelini kutluyor, herkese mutlu noeller diliyorum.
Herkese mutlu noeller millet!