bugün

ülkeyi kurtaran değil, ülkeyi kurtaracak yiğitlere önderlik eden ve bu uğurda hayatını feda eden mustafa kemal atatürk'e duyulan düşmanlığın sebebidir.

- kendisinin siyasi dehasını bilip, onu kendi kişiliği ile yargılarlar. içki içiyor derler, şöyle derler böyle derler. ilk saldıracakları yer atatürk'ün içki içmesidir. onlara göre içki haramdır ve bir lider bunu yapamaz. liderler, kişiliklerine göre değil siyasi dehalarına göre yargılanmalıdır. ha, sen kişiliğe göre yargılayacağım diyorsan tek eksi tarafı içki içmesidir.

- atatürk'ü kur'an ve din düşmanı olarak belleyen insanlarda var. ve bunlar genellikle kulaktan dolma bilgiler ile gerçekleşir. bu tezi çürütecek anti tez ; bir ülke düşünün. son yıllarını yaşıyor ve işgal altında. bir adam çıkıyor ve işgal altındaki memlekete bakıp ' geldikleri gibi giderler ' diyor. ona bu zekayı veren, ona bu kudreti ve azmi veren allah'tır. kendisi müslüman doğmuş ve müslüman kültürü ile yetiştirilmiştir. sizin anlayacağınız dilde, en uygun kelime ile söyleyeceğim bunu ; allah, kendine inanmayan birine neden böyle bir şeyi bahşetsin? sizi mantığa davet ediyorum ama gelmeyeceğinizi çok iyi biliyorum. atatürk, arapça kur'an-ı kerim'e karşıydı evet. ve bunun sebebi, allah'ın onun dilinden de anlayacağı oluşuydu. allah, ister fransızca, ister arapça, ister türkçe ; ne olursa olsun kulunun dualarını işitendir. sen, dar kaldığın bir zamanda arapça mı yakarırsın allah'a karşı yoksa bildiğin dilde mi? allah'ım yardım et demez misin? dersin. çünkü bunun arapçasını bilmezsin. atatürk, perşembe günü açılacak meclisin açılışını cuma gününe almış ve meclisi açarken kur'anlar okutmuş, kurbanlar kestirmiştir. atatürk, türk milletine yararlı olması için kur'an'ı tesfir ettirmiştir. ve hala bu zamanda o tesfir'e bakılarak yeni tesfirler yapılmaktadır.

- atatürk'ün şeriat yerine cumhuriyet'i getirmesi de en önemli sebeplerden bir tanesidir. onların istediği tamamen din'e bağlı bir ülkede yaşamak ve kur'an-ı kerim'i anayasa olarak kabul etmek. onların istediği buydu evet, olmamasının en büyük sebeplerinden biri ise osmanlı devleti'nin şeriat ve cihad üzerine kurulu bir devlet olması ve bunun bir işe yaramaması. evet görmedik mi tarih kitaplarında? matbaa batı'da kullanılmaya başlayalı 200 yıl geçtikten sonra ancak osmanlı devleti'nin eline geçti. teknoloji'ye haram olarak bakıldı. şimdi soruyorum bu insanlara. madem sen gerici bir zihniyet istiyorsun, kur'an-ı kerim'i anayasa olarak kabul etmek istiyorsun, teknolojide haramdır sana göre. bırak interneti, telefonu ve diğer teknoloji aletlerini. yaşayabiliyor musun gör bak o zaman.

edit : okumadan da eksiledin ya, gösterdin işte nasıl bir zihniyet olduğunu. atatürk kelimesi görünce götün tutuşuyor, korkuyorsun değil mi? ah ben senin o zihnyetini..
genelde kuyruk acısı oluyor. beyin yıkanması filan da olabiliyor tabi.
kendilerine verilecek ankara civarı bir toprak parçasında mutlu mesut, padişahın kulları olarak, şeriat devleti şeklinde yaşama imkanını yok ederek, gururlu mağrur, onurlu, bağımsız bir devlet kurmuş olması.

tabi son saydıklarımın atatürk düşmanları nezdinde bir değeri yok..onlar için, şeriat ve padişah yeterli.biraz da kendilerine lütfedilecek toprakçık.
kanı bozuk olmak, o asil kandan zerre taşımıyor olmaktır...
atatürk'ün sözde dinsizliğini öne sürenlerin ve aynı zamanda zina yapanların mantıksız düşünmeleri yüzündendir.
Çok düşündüğüm ama bir türlü mantık çerçevesinde yanıtını bulamadığım konu. Bir türlü anlayamıyor militan zihniyet Atatürk'ü...
Beyinleri ( aslında olan kısmı demem lazım ) o kadar feci yıkanmış ki... Atatürk onların ırzına geçmişçesine kin dolular... Aslında ırzlarına geçse severlerdi pardon ( 8 yıldır ırzlarına geçen bir adamı kahraman ettiklerine göre )
Kim ne sıçarsa sıçsın , ne bok atmaya çalışırsa çalışsın , ne kadar havlarsa havlasın...
Türkiye Cumhuriyetini kuran , yaptığı devrimlerle güzel bir ülke yaratmak isteyen , ölümünde bile kendini değil halkını düşünen , yabancı liderlerin bile gıpta ettiği bir lidere duydukları kin onu sevenlerin sevgisiyle kıyaslanamayacağı için söyledikleri her şey sinek vızıltısı kalacaktır kulaklarımda...
bazı yerlerde; atatürk'e kin beslemek bir popülerite aracıdır. popüler olma zihniyetinde olan kişiler, bulundukları ortamda atatürk düşmanlığı besler ve büyütürler.
caesar " yasak arzu doğurur " demiştir efendim.

türkiye cumhuriyeti'nde 5816 sayılı bir kanun vardır ki bu kanun " atatürk ü koruma ve kollama kanunu " dur. bu kanunun ilk maddesi şöyle buyurur " atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır "

mesele bu kadar basittir.

ayrıca;

sevgili arkadaşlar eksileyin eksilemesine fakat atatürk düşmanı ilan etmeyin beni olsam şimdiye kadar söylerdim zaten.
şahsi kanaatime göre 301 ve 5816 sayılı kanunlar gibi insanlara ne düşünmesini ve ne düşünmemesini dikte eden kanunlar muasır medeniyet seviyesini yakalamamızın önündeki en büyük engellerden ikisidir ve bu kanunlara karşı olan kimseler illaki atatürk karşıtı veya milletine söven insanlar olmak zorunda değildir.

saygıyla.
kişinin şerefsiz olmasıdır çok afedersiniz.
ecnebi yarrağı yemeye meraklı yobazların, bölücülerin işidir. yoksa hayatını ülkemize adamış bir önder için düşmanlık güdmek anlamsızdır.
burada yazılan hakaret dolu entrylerdir. kendi görüşünden olmayan insanlara saygı duymayı bilmiyorsan saygı beklemeyeceksin.

(#9152560)
(#9152599)
(#9152607)
(#9152607)
(#9153039)
(#9153047)
(#9153056)
"atatürk bunları tek başına mı yaptı, binlerce türk insanının sayesinde oldu. " diye kendini savunan ahmaklıkta sınır tanımayan kişidir. Böyle birkaç insan denilenemez mahlukata rastlamışlığım vardır. Ama bilmezler ki, Atatütrk gibi bir komutanları olmasaydı o askerler rotasız, yol gösterensiz hiçbirşey yapamazlardı.
(bkz: tabulaştırılan atatürk)
(bkz: atatürk ü kötülemek)
not:kimse kimseye düşmanlık beslememek zorunda değil. vardır bir sebebleri.
küçükken ateşli hastalık geçirmek ya da bir kemalistin bu kişinin g.te geçirmiş olması.

edit:eksileyen arkadaş atatürk olmasaydı görürdün ebeninkini tersten ayrıca bu yazdığın yazıyı nece yazardın yada baban olur muydu ayrı konu .

imla:juan roman riquelme'ye uyarısı için teşekkürler.
kesinlikle tek sebebi kemalistlerdir.

şahsı normalde umrumda değil, benim için abraham lincoln, napoleon, tayyip erdoğan sınıfında bir adamdı.

babamın oğlu mu ? niye seveyim, altı üstü bir siyasi lider.
bir insan atatürkü sevebilir veya sevmeyebilir insani yönden, ancak yaptıklarını ve ilkelerini sevmeyen insanların beyin hücrelerinin yüzde ellisinin öldüğünü gösterir.
(bkz: meyve veren ağaç taşlanır)
bu durumu size komik bir örnekle açıklayım...

mahallemizde açıkça cumhuriyet düşmanı olduğunu söyleyen 65 yaşında esnaf bir abi var...

said-i nursi nin yolunda ilerleyen, o cemaatin toplantılarını da kaçırmayan bir kişi...

biz gülme ihtiyacımızı karşılamak için bu yüce kişiye sorular sorarız...

son bombası şudur; ecevit'i lenin, demirel'i de mao yetiştirip ülkeye yolladı...

işin acı tarafı niceleri gibi buna inanmış...

e buna inanan varsa mustafa kemal'e atılan iftiralara da inanırlar.

peşin edit: daha ne komediler var.
atatürkçüyüm diyenlerin dine ve dindarlara düşmanlık duyması.

siyasi lideri tekellerine almış ve kendi çıkarına kullanan kişiler.

onun adına sığınarak insanların değerlerine hakaret edenler, hor görenler, aşağılayanlar.

onun arkasına sığınarak insanların demokrasilerini sınırlayanlar, yasaklar getirenler.

kısaca sensin be başlığı açan kardeşim.
Yüzlerce yıl tebaa olmuş, kul köle olmuş bir ulusun artık ayakları üzerinde durup '' ben kimin için kul köle oluyorum,ben neden haremde kız kovalayan devletlülerinin varlığı ve bekaası için tarlada cephede telef oluyorum'' diye sorgulamaya başlayan bir ulus yarattığı ve dinsel baskı ile toplumları köle düzeni içinde yönetme özlemi içinde olanlara avcunuzu yalayın diyen gençlik yarattığı için.
şapka kullandığı için dindarlığını kaybettiğini zannedip ağlaşan binlerce cahiil yobazın arkasında eş dost bırakmamıştır ama konu bu değildir. atatürk'ün tek yanlışı daha az acımasız olmasıdır. türk ya da kürt fark etmez acımasızca gericileri ezmeliydi.
yakın tarihimizi okuyarak değil, görerek öğrenmek daha sağlıklı olur.

şimdi bu ülkede atatürk düşmanları kimler?

pkk ve akepe.

pkkyı siktir et. akepe olmasa yok olup gidecekler zaten, akepe sayesinde iyice götleri kalktı.

gelelim akepe'ye:

kimden geliyor bu akepe?

necmettin erbakan ve fetoş

erbakandan ayrılıp akepe'yi kurdukları zaman ne dediler?

yeni bir oluşum, değişiklik.

değişen bir şey var mı?

yok!

erbakan 1979'da halk'a sesleniyor meydanlarda. (bu görüntüleri görmek isteyen varsa 12 eylül belgeselinde kesintisiz görebilirsiniz) istiklal marşımız okunurken erbakancılar baş parmaklarını kaldırıp yere çömeliyor, (bilirsiniz istiklal marşımız okunduğu zaman hazır ol vaziyetinde dururuz) bu yobaz tayfa sadece şarap içiyor diyo, dinsiz diye (başka da bir bok bildikleri yok zaten orası ayrı) ulu önderimizi sevmiyorlar. bunların cocukları şimdi büyüdü ama adam olamadan sözlükte yazıyorlar düşmancasına.

nedeni budur.

edit: yobaz tayfa rahatsız.
500.000 insandan bahsediliyor... memleketin yarısı gitmiş...
600 senelik devleti, görevini kötüye kullanarak (sistem mantığı içinde söylüyorum) resmen ortadan kaldırmış...
sarıkları çıkartarak zorla fötr şapka giydirmiş; ayasofya'yı kapatmış; harfleri değiştirmiş; şunu ve bunu yapmış

müsade et de bir iki tane düşmanı olsun... herkes sevecek diye bir kaide mi var?
yobaz olmak, atatürk'ün yaptığı inkılapları ve devrimleri hala anlayacak ve kavrayacak kapasitede olmamak, düşünmemek, tarihi bilmemek, ülkenin o zamanki durum ve koşullarını göz ardında bulunmadan atıp tutmak, şerefsiz ve haysiyetsiz olmak bunlardan başlıcalarıdır. bu düşmanlığın temel kaynağı cumhuriyet'in kurulma aşamasıyla birlikte din olgusuyla artık halkı kandıramayacağını anlayan ve bu yüzden kuduran yobazlardan ve o günlerde ülkenin satışı için elinden geleni ardına koymayan ve hatta yunanlılarla bile işbirliği yapan cemaatlerden kaynaklanmaktadır. aradan onlarca yıl geçmesine rağmen durum değişmemiş, hatta bu düşmanlık günümüzde bazı kesimlerce katlanarak ve kasten bir biçimde arttırılmıştır. yine bu kesimler, cumhuriyet döneminde vatanı satma olaylarında başrol oynayan kesimlerle aynı mantıkta olup işlerine kaldıkları yerden devam etmeye çalışmaktadırlar. gerçek bir türk genci olarak bizim görevimiz ise böyle satılık, yobaz ve haysiyetsizlere geçit vermeden, bilinçli bir şekilde ortada dönen dolaplara seyirci kalmadan düşünce savaşı vermek ve bunu fiilen yerine getirmektir.
yetersiz bilgi ve dogmatik düşüncelere sahip olmaktır.