bugün

Adana Spor basketbol takımının eski bir oyuncusudur. Şuanda uluslararası piyasada hatrı sayılır bir otelde resepsiyonistlik yapmaktadir. Mutlaka tanışılası adamdır.

2 sene bilmem kaç ayımı geçirdiğim şu meslekte tanıdığım en doğal, samimi ve en komik adamdır.

Oyle ki shiftlerimiz aynı haftaya denk geldiğinde akıl almaz enteresanlıkta olaylar cereyan eder ve '' hep bize mi denk gelir? '' türünden olaylardır. Başlığı güncel tutarak bu adamı yakından tanımızı istiyorum.

Örneğin;

2 arap misafir çiğ köfte poşetlerinde yiyecek geçirmek isterler. Güvenlik durumu fark ederek resepsiyona bilgi verir. Giriş saati olması sebebiyle resepsiyonun önü çok kalabalıktır ve güvenlik şefi, güvenlik müdürünü arayarak başrol oyuncusu yani mustafa emirler' e telefonu uzatır. Telefon konuşması ve sonrasında yaşanan diyalog aynen şöyledir;

M.E = *
G.M = *
M.E ; - Alo! Efendim Abi?
G.M ; - Mustafa! paket filan diyorlar. ne var paketin içinde?
M.E ; - Bilmiyorum abi ne bilim?
G.M ; - Bi sor bakalım araplara ne varmış pakette?
M.E ; - Abi işte çiğ köfte poşeti var... Dur bi sorayim.
M.E ; - Excuse Me! Is it Cigköfte?

Ardından bi southpark sessizliği yaşanır. ''Is it'' e kadar ingilizce ama Cigköfte yi türkçe olarak sorduğu için komik bi duruma sebebiyet verdiğini anlayan Mustafa bize dönerek asrın cevabını yapıştırır;

M.E ; - Ne diyim oğlum Uncooked Meatballs * mu diyim?
Biz ; - ıpkııpkıkıp *
Ve bunun gibi bir sürü olay her geçen gün cereyan eder... Güncel olarak tutup bu komik ama doğal adamı yaşadığı olaylarla karşınıza yine getireceğim.