bugün

17 kişi ile kılınan cenaze namazı çok ilginç.
neden ramazan programlarının ekranda ağlayan soytarıları hiç bu konuda konuşmuyor ?
çok değerli sahabelerin hilafet peşinde koşmaktan ilgilenemedikleri cenazedir.
Ahahaha salaklar yaa. Bak simdi ilahiyatci degilim atladigim kısımlar olabilir bastan sorry. peygamberimiz vefat etmeden once sahaberine haber vermis. vefattan sonra belli bir saat odada tek birakilmasini soylemis ve boylelikle cebrail meleklere namazi kildirmis sirayla diger varliklar kilmis. En son denen saat gectikten sonra sahabeler girip kilmis. Ne 17 kisisi alemlere rahmet peygamberi olm manyak misiniz nerenizden uyduruyorsunuz?
Alemlerin ve 7 Cihan'ın peygamberinin cenazesidir.

17 kişi katılmış.
Cenazeye ne kadar kişi katılması ölçü değildir, mesela putun cenazesine tüm dünya katıldı ama firavun gibi gömülüp ebedi cehenneme gitti.
Muhammed gerçekten bir peygamber olmadığı için normal olan durum üstteki troll de kendi dinine göre büyük günah işlemiştir şirk koşmuştur.
Muhammed gerçekten bir peygamber olmadığı için normal olan durum üstteki troll de kendi dinine göre büyük günah işlemiştir şirk koşmuştur.
Ümmetin o an nerede olduğunu sorgulatan cenaze. Sonuçta kaynaklarda 17 kişinin katıldığı yazıyor.
En sevdiği karısı aişe “ biz onun gömüldüğünü kürek seslerinden anladık” demiştir. En yakın arkadaşları ebubekir ve ömer ise o sırada halifelik için ensarı tehdit etmekle meşguldüler.
peygamberler hem o bölgeye gönderilmesine rağmen arapların dini anlamda geldiği nokta malum.fazla söze gerek yok.
Sadece ehlibeyt ve bir kaç sadık sahabenin katıldığı peygamber cenazesidir. Ömer de adil bir seçim olması için sakife'de hakemlik yapıyordu.
3 gün ortada kalmış.

17 kişiyle defnedilmiş.

Metin uca’yı boşverin, size bu utanç yeter;)
arkadaş oradaymış kesin bilgi.

işine gelmeyen konularda hadislerin gerçekliğine ana avrat dümdüz gittiğine yemin edebilirim ama ispatlayamam.

ayrıca, cenazenin bekleme sebebi namazların tek tek kılınmasıdır.
Bir kişide sormuyor ya arkadaş cenaze namazı niçin tek tek kılınıyor?asıl olay ehlibeyt haricinde herkesin hilafet peşinden koşmaya gitmesidir.
koskoca ümmetin puf olduğu cenazedir. katıla katıla 17 kişi katılmış. arkasında korku ve şiddet dolu bir din bıraktı, dünyaya kazığını attı gitti.