bugün

muhammed in daha sonra kuran i ben yazdim demesiyle daha da senlenecek olaydir.
yazara Hz. Muhammed senin babanın oğlumu denilesi sorudur.
ısrarla var diyenleri göt edicek durumdur.
--spoiler--
sizin efendiniz onun değil.
--spoiler--
ben tarafsızım. *
türban yasağını meşru kılmaz. dinde yok veya var. sana ne? insan istediğini yer, içer, giyer. bu faşistlere türban yasağı koyma hakkını vermez. dinde olmasa bile insanların kıyafetlerine kimse karışamaz.
(bkz: tamam simdi siktirin gidin)
muhammedin canlanmasına gerek yok, deccal gelip bütün trolleri yok etse yeter.
(bkz: türban dinimizde yoktur örtünme vardır).
(bkz: siyasi simge olarak türban).
lan hz. muhammed sizinle uğraşmıyor siz neden hala onunla uğraşıyorsunuz.

(bkz: uludağ sözlük ten soğuma nedenleri)
yazarcık zırvasıdır.

''hayal dünyanı dürtiym senin'' derdim format olayları falan olmasaydı ama diyemiyoz işte nörek gardaş.

sen var ya sen; kadir inanır'ın kürşat karakterini canlandırdığı filmde, göletten aşağı yuvarladığı tomruklardan farksızsın.. hani esmer oğlanın boğulduğu gölet var ya. o gölet evet.. afferin benim kara oğluma derdi la babası, üzüldüm şindik. baba yüreği işte.
bir söz vardır, akıl: içimizdeki peygamber, peygamber: dışımızdaki akıldır; dolayısıyla, türban aklımıza yatmıyorsa
bunu peygamberimiz söylemiş gibi düşünebiliriz. hatta daha da derin düşünelim, " allah insanlarla akıl yoluyla konuşurmuş" demek ki aklımıza yatmıyorsa allah'ın da böyle söylemediğini düşünebiliriz ki söylememiştir, sadece
göğüslerini örtsünler demiştir. bakara sure'sinde, 67. ayet'de allah musa peygamber vasıtasıyla kavmine bir sığır
kesmesini emrediyor. 71. ayet'e kadar sığırın nasıl olması gerektiğini soruyorlar ve allah 71. ayet'de "az kalsın kesmeyeceklerdi" diyor; çünkü kavim gereksiz sorularla sığırın özelliklerini soruyor. allah'da normal bir sığır
diyor ; ama sığırlar anlamıyor, günümüzde de bir çok sığır yüzünden türban meselesi bu hallere geldi.
(bkz: her fırsatta islama saldırmak)
halamın bıyıkları olsa?

zerdüştüm o ayrı konu
atatürk canlanıp laiklik cumhuriyetimizde yoktur dese? aynı mantık. illa taraflaşıcaz, o maçı oynuycaz, mezarında rahat vermiycez kimseye, hatta onları hakem yapmaya çalışıcaz. yani bu maçı illa biri kazanıcak.
kıçını temizlemeyi bilmeyen heriflerin boyundan büyük sözler etmesi, saçma mantalitelerin doludizgin, sert dalgalarında amatörce sörf yapmaları... komik açıkçası. götüme sordum, o da gülüyormuş. hadi hep beraber gülelim. toplumumuzu mizahta son noktaya ulaştıran insanlar var aramızda (!) çok var lan gerçi onlardan. hadi eksi ver bana çocuğum, verdiğin her eksi en münasip yerinden midene süzülsün. "çok zevkli oluyor emektar" diyenler de var, hadi dene evladım.

(bkz: beynin kaç gram evlat)

edit: afiyet olsun, çok bir meraklıymışsınız yahu. yalnız dikkat etmek gerekir bu konuda. * *
ortalık karışırdı. Gerçi bunu algılayabilmek için illa birilierinin dirilmesi mi gerekiyor bilemeyeceğim; ama insan mantığını ve beynini kullanmayınca, bir şeylerin emredilmesini hep başkalarından bekliyor ki o da sadece sorgusuz sualsiz yapsın.

entrylere bakınız. "islama saldırmış" vs.vs. kimsenin islama saldırdığı yok. Sadece sizin beyin algılarınızın ne kadar endeksli ve ne kadar sabit (değişmeyen) olduğunu ispatlıyor tüm bunlar. Beyninizie küçücük bir özgürlük fırsatı vermekten korkup yine belki her şeyin yalan bile olabileceği bir kitaba sarılıyorsunuz. Allah'ın 3 kitabı var diyorsunuz. Değişeceğini bile bile neden kitap yollasın ki sürekli? Hani her şeyi biliyordu? izin vermezdi ki o zaman ilk yazdığı kitabın değişmesine. Zaten olayları öngörebiliyor olsaydı da, en başta kuran'ı indirirdi. O ne öyle azizim update eder gibi kitap mı indirilir.

Yani gördüğünüz gibi biraz sorgulayınca, bir şeylerin yolunda gitmediğini ve mantık dışı olduğunu hemen fark ediyorsunuz ister istemez. izin verin beyninize, biraz olsun düşünsün. vallahi bir şey kaybetmezsiniz bak. korku ile inanacağınıza, mantığınızla inanın.
inanmazlar bunları hep Amerika çıkarıyor derler cihad derler. El kaide sağa sola saldırır.
(bkz: atatürk canlanıp cumhuriyetin ömrü bitmiştir dese)
zaten var mıydı diyeceğim olay..

araf suresi 26-27.ayet
Nur süresi 31., 60.ayet
Ahzab suresi 59.ayet
Ali imran süresi 35,36,37.ayet
Maide suresi 100.ayet
...
kaynak tek zaten; yani başka şeye gerek yok. Ahzab suresi 59.ayeti okuyunca şu geldi aklıma, duyduklarımız söylenilenler yalan..Farz olduğu yazmamakta ayrıyeten başlarını örtmeyen cehenneme gidecek diye birşey yok, aynı şekilde başını örtenler cennete gidecekte demiyor ayrıca orada peygambere sesleniyor ayet, müslüman halkına değil..

Ayrıyeten Nur süresi 60.ayeti gözönüne alırsak; BiR NiKAH ÜMiDi BESLEMEYEN, ÇOCUKTAN KESiLMiŞ KADINLARIN ZiYNETLERiNi GÖSTERMEKSiZiN, DIŞ ELBiSELERiNi ÇIKARMALARINDA KENDiLERiNE BiR VEBAL YOKTUR. YiNEDE iFFETLi OLMALARI KENDiLERi iÇiN HAYIRLIDIR. Diyor...

Ziynet; burada göğüs anlamına gelmekte sanki ben mi yanlış anladım?

NUr süresi 31.ayette; GÖRÜNEN KISIMLARINI MÜSTESNA OLMAK ÜZERE ZiYNETLERiNi TEŞHiR ETMESiNLER. denilmekte. Buradaki ziynetide kimisi kadın vucudu, kimisi altın bilezik yada takı toka diye yorumlamış...

Sonuç olarak; başını ört yoksa cehennemde yanarsın, bu bir haktır, bunu yapmalısın gibi birşey yok kuranda. Zaten kurana göre yönetilen bir ülkede değiliz, yönetiliyor dahi olsak; böyle birşey yok. Olduğunu bana ayetlerle ıspatlarsan sevinirim...

Ve kişisel düşüncemi istersen; uzun süre kuranla cebelleşmiş biri olarak gayet saçma olduğunu düşünmekteyim. Nur tufanının yalan olduğu her jeolog, doğa bilimci yada matematikçi tarafından bilinmekte. Ayrıca bir çok çelişki mevcut, eğer istersen tespit ettiklerimide yazabilirim. Vaktim olunca yazdım yani yoksa haddim değil haşa.

En basiti; ALLAh kadına GÖSTERME! diyeceğine; erkeğe BAKMA! diyememiş mi?

edit: ulen kuran okuyoruz; yine eksiliyorlar. Açıp baktın mı hiç la?
hadi inanmıyorsunuz, dalga geçiyorsunuz da bari inanana saygı duyun!!! azıcık insan olun!!! diyeceği kesin olan iki cihanın güneşi (s.a.v.).
Mümkündür. çünkü islam'da türban değil baş örtüsü vardır, tesettür vardır. Bizim başımızı örttüğümüz kumaşa, türban diyerek onu markalaştıran ve simgeleştiren yine siz laikgül ve laikcanlarsınız. Kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz hey yavrum hey..

dipnot: hazreti muhammed. hazreti. haz-re-ti. oldu mu çoocuğum? okuyabildin mi?
türkiyede takan takmayan herkes göt olup kalır türban herkesin mevzusu nasıl olsa.
şeytan: kötülükle olmazsa, iyilikle aldatırım.
Türban zaten dinimizde olmadığı için hiç de yadırganacak bir durum olmaz...

Türban: Fransız kültürüne ait, saçların üzerine örtülen ince bir tül...

Not: Bu tip aforizmaları dile getirenler, inançlara saygıyı elden bırakmazlarsa söyledikleri -ateist olsalar bile- üzerine sağlıklı fikir teatilerinde bulunulabilir...

Haaa, "burası sanal, ben de manalım, istediğimi yazarım" diyenler varsa, onlara diyecek sözümüz: (bkz: saldım çayıra mevlam kayıra)
rte'nin ekranlara çıkıp, "dikkat edin, ne zaman bu ülkede iyi birşeyler olsa birileri düğmeye basıyor" diye demeç vermesine neden olur.
güncel Önemli Başlıklar