bugün

ismine kanıp muhabbet açmaya çalışırsanız hata yapacağınız kuş.

geçen gün efkarlıyken bi duble kendime bi duble ona koydum, aldım karşıma,

sanıyorum ki rakılar içilecek, dertler paylaşılacak.

"değer mi baba yaaa, harap ettin kendini" diyerek kanadını omuzuma atmasını filan bekledim.

yok...

cik dedi anasını satayım. ***
eğittiğinizde çok eğlenceli olan kuş türü. babamın pipetle kuş eğitim seansları gözümün önüne geldiğinde hala gülerim.

kafasına pipetle vurarak;

-babacık de lan pezevenk babacık de.
serin bir '97 sonbaharı akşamında masamda duran çatalımı ayağıyla iteleye iteleye aşağı atmış psikopat kuş türü. oradaki azim ve inat görülmeliydi. ayrıca bu kuşların %80'i "minnoş" ismine sahip olur ki bu klişeyi yıkmak da bizim elimizde...
beslemeyi bilsen de bilmesen de en çabuk ölen kuş türü.
isminin aksine, hiç muhabbet edilesi şeyler değildir.
bi sike yaramayan kuş. günde yarım kilo yem yiyor, 6 ay uğraşıyosun ettiği epi topu 2 kelime. o da ederse. ortaokuldayken aldıydım bir tane. ulan 1 sene uğraştım bi şampiyon denizlispor dedirtemedim öküze ya. yediği içtiği haram olsun.

muhabbet kuşu deyince insanın aklına ne bileyim şöyle karşılıklı 2 kadeh parlatacağın, karı kız muhabbeti yapacağın bir şey geliyor. yok aq ne gezer.

hulasa boş muhabbet bu muhabbet kuşu işi. en güzeli, mekan uygun olacak alacaksın güvercini attıraksın taklayı sonrada satıp yolunu bulacaksın abi.
fotojeniklik konusunda çığır açmış mükemmel yaratiklardir.

+abi nasıl bir şey ya ?
-?!
+ben fotograflarda güzel çıkmak için ışık kaynağıyla dans etmediğim kaldı..
an itibariyle evime bodozlama girmiş hayvan türü. o birşey değil bu saatte kafesi nerden bulacağım ne vereceğim bilmiyorum.
sabahtan beri susmadan öterek kafamın muhtelif yerlerini şişirmiş canlı.
tombala oynarken kağıtların tepesinde uçmasına izin vermemeniz gereken kanatlı.
bir ara herkesin konuşturmaya çalıştığı... her evde mutlaka bulunan hayvanat
çok kolay hastalanıp ölen hayvanlardır. Başka bir hayvan besleme şansınız varsa almayınız derim, çok üzer gidince.
eskilerin modasıydı, zamana yenik düştüler kanımca, artık ufak kaplumbağa olsun iguana olsun daha rağbet görür oldu.
papağanın minyatürü.
2 tane muhabbet kuşum var. yumurtlamıştı 3 tane, biri döllenmemişti, birinden ölü kuş çıktı, biri de özürlü doğdu, 1 ay dolmadan öldü gitti. adını da regina koymuştum * erkek olanı elime konar sevdirir falan sonra ısırıp kaçar ve kafasını aşağı yukarı sallar. (bkz: neşeli mod) şaka da yapıyor zirzop. *
cidden çok konuştuğu, çenesi açıldığı için üşenmeden yanına gidilip, tuner -tarafımdan- kafese dayanıp, hangi notada delirdiği tespit edilmiştir ki o da tam si notasında yeşil ışık yakmıştır. böyle de bir hayvandır.
kakası sıvı ve açık yeşil bir renkte oluyorsa kurtarılması zor olan kuşcuk.
papağanın az gelişmişi daha sevimlisidir.eğitilmek suretiyle can yoldaşı olabilicek ,sevginize karşılık vericek ,omzunuzdan başınızdan inemeyecek hayvan türüdür.kafeste beslenir, camlar kapılar kapalı oldugunda ev içinde salınabilir .. şu hususa dikkat edilmelidir ki yanında salata yapmak,ıspanak ayıklamak yapılmaması gereken hareketlerdır, bir hamleyle yaprakların içinde soluğu alıcağından titiz insanlar hazetmeyebilir.
öldüğü zaman çok üzüldüğümüz hayvanlardır...çünkü çok kötü fena bağımlılık yaparlar...
(#2608104)
tek ayak uzerinde uyuyan canlılar.. düşecek diye tedirgin olmuslugum vardır.
sahibiyle öpüşmeyi çok seven güzel ve duygulu bir kuş türüdür. farklı karakterlere sahip olurlar, bazıları emo, bazıları içten ve sıcakkanlı olur. kimisi kendine dokundurtmaz iken kimisi sahibiyle çok içli dışlı olur.
muhabbet etmesini geçtim .. uçsun istiyorum çekirge gibi zıp zıp zılamak yerine. adam kafesinden inebilsin diye
yastıktan merdiven yapıyoruz. kus olduguna dair tek alameti , olur olmadık salması.
bir de sanki biz bitleri için ilaçlamayip, tüyleri artsın diye kumunu degistirip , hergün suyuna ilacını damlatmıyor,
iki haftada bir muz , portakal aromalı ballı yemini almıyormusuz da o bizle lutfedip ilgileniyormus havalarında..
kendisi perdenin yanında bir masada kafesiyle mevzilenmiş durumda. perdeyi çekeceğiz , elimizi uzatiyoruz , bi saçma sesler,
bi afra bi tafra .. kendi evimde sıgıntı gibi hissediyorum sözlük.
bir zamanlar benim de muhabbet kuşum olmuştu. amerika-ırak savaşının başlamasına 1 hafta kala almıştık. annem ismi barış olsun dedi. barış getirsin. amerika-ırak savaşı başladığı gün ölmüştü. bu şekilde ölümü daha çok üzmüştü beni. güzel hayvandır vesselam ama ölümü acı verir.
Geceleri aynasına yaslanıp tüy topağı şeklinde uyuyan,pazar sabahları 7'de tüm ev ahalisini ayağa diken pek sevgili kuşum "Biber".(Evet.maviş yada çapkın değil.)
Halen kafesinden çıkmamak da ısrar ediyor,hiç girmeyeceğim bu konuya çok dertliyim velhasıl.
öpmesi en zevkli bir hayvandır. fiyuk fiyuk sesler çıkararak karşılık verir, ufacık sevimli bir dili vardır.