1. 1.
  sadece yılbaşında oynanan,ertesi günü kaldırılan,kağıt ve taşlarla oynanan oyun
  4 ... kısmetsiz
 2. 2.
  FIRDÖNDÜ iLE BiRLiKTE EN Bi BABA YILBAŞI OYUNUDUR.BABALAR HEP KAYBEDER,HEP MIZIKIR...
  1 ... karga
 3. 3.
  Serdar Orçin, Durul Bazan, Yiğit Özşener, Pamela Spence, Melike Güner, Gökhan Seyhan, Ahmet Saraçoğlu nun oynadigi ,
  konusunun ise isa, Şakir ve Cem aynı evde, maddi sıkıntılarla dolu bir hayat sürmektedir. Maddi sıkıntılar yüzünden hayatları dibe vuran gençlerden, isa'nın, sokak çetesine kaptırdığı 10.000 Euro için, mafya da peşlerindedir. Bulabildikleri tek çözüm ise banka soymak oldugu guzel izlenesi bir film.
  1 ... siberr
 4. 4.
  birinci çinko, ikinci çinko ve tombala bölümlerinden oluşan, birden doksana kadar rakamlar arasından elinizdeki kartta numara çeken tarafından okunan numara varsa üstünü bir kağıtla kapatıp sıraları doldurma amacıyla yılbaşından oynadığımız eğlenceli bir oyundur.
  (bkz: yeni yilda birinci cinko diyen ilk kisi) (bkz: yilin son tombala yapani) gibi sacma unvanlari vardir. herseye ragmen insanlari biraraya getiren bir aktivite oldugundan gulunur eglenilir cosulur hedelenir.
  3 ... salca
 5. 5.
  (bkz: gol sonrasi alternatif sevinme sekilleri)
  1 ... hasnicktir
 6. 6.
  torunlarla anneannelerinin yılbaşını beklemeden her zaman oynayabileceği, oynarken tombik ellerle küçücük kağıtları kapaması zor olan eğlenceli bir oyun
  ... eticicibebe
 7. 7.
  sokaklarda 3 ve 5 taş çekerek oynanan ,eğer seçtiğiniz kartttaki numaraları bulursanız buldugunuz numara sayısı kadar sigara kazanacagınız bir tür küçük kumardır..
  bu işi yapana tombalacı denir.Tombalacılar eğer eksik taşla bu işi yapıyorlarsa tombalasına izmir torba olarak denir..Ve yaptıkları anlasılırsa eşşek sudan gelene kadar dayak yerler.
  Bazı tombalacılarda torbalarında esrar saklar ve satısını yapar bunlara da argoda torbacı denir.
  2 ... sex pistols
 8. 8.
  ayrıca 1967 tarihli biradalet ağaoğluoyunudur.
  ... yasakani
 9. 9.
  yapı kredi yayınları ndan yeniden ulaşılabilecek olan adalet ağaoğlu oyunudur.çocukları tarafından unutulmuş yaşlı bir çiftin onlara göre sıkıcı okuyucu için üzücü hayatlarını anlatır.*
  1 ... pafküf
 10. 10.
  birinci çinko, ikinci çinko aşamalarından sonra son aşama olan tombalaya erişmeyi amaçlayan şans oyunu.
  evde yeni yılı karşılayanların kuruyemiş eşliğinde oynadıkları zaman zevk alabilecekleri bir oyundur.
  ... yasak merve