bugün

mortal kombat serisinin en iyi oyunu.oyun 90 larda mevcut olmasına rağmen daha sonra çıkan mortal kombat 4-5 serileri bu oyunun tadını vermemektedir.serinin o zamana kadar ki tüm karakterlerini de içermektedir.smoke ile oyun bitirmenin tadı ayrıdır.
arcade yapıldığında son iki karakterin motaro ve shao kahn olduğu oyun. bitirmesi zordu falan bitirdikten sonra tüm karakterlerin fatality, babality, brutality hareketlerini izleyebilirdiniz.
noob saibot ve rain ile bitirilmesi bir hayli kolay olan oyunda ilk kez giant karakterler olan motaro,kintaro,goro ve shao kahn serbesttir. karakter sayısı olarak bir hayli fazlaca dövüşçüyü barındıran oyunda rayden,kano,kung lao ve jax'in eski oyunlarda mevcut olan versiyonlarına da erişilebilir. ninjaların hepsinin bulunduğu oyunda oyunu zorluk derecesi yüksek seviyelerde bitirdiğinizde karşınıza çıkan bütün ninjaların özelliklerini kullanabilen chameleon* adlı karakter de mevcuttur. kanımca 90lardaki en çok saran mortal kombat oyunudur ve çıkan üç boyutlu devam oyunlarını oynayıp açmamaları üzerine bu oyuna geri dönüş yapmışımdır.
onlarca mortal kombat serilerinden kanımca en çok tercih edileni. bünyesinde tüm zamanların karakterlerini ve buna artı olarak fantezi karakterleri de ekleyen oyun, dos oyunu meraklısı insanları sardığı gibi çoğu insanı da etkisi altına almıştır çocukluğunda. nostalji yapmasının yanı sıra hala daha grafikleri insanların gözlerine güzel gözükmek için savaşım vermektedir zira 5-10 yıl sonra arkasını dönüp bakan olmaz kanısındayım. özellikle şu zamana kadar bir fighter oyununda olmayan 2 vs 2 ve 8 player tournament* özellikleri oyunu sıradanlaşmaktan kurtarmıştır. ha bir de bu oyunu bitirmek için çoğu zaman insanların noob saibot tercih ettikleri görülmüştür. ailecek kolaya kaçmayalım lütfen diyerek tavsiyelerimizi sunarız.
marvel vs capcom ve tekken serisi ile beraber gelmiş geçmiş en iyi beat m up..

http://gamed.info/files/f...4b9ca0d3043db2b23a3c03f97
mortal kombat serisinin en iyisidir.. daha sonra çıkanlar aynı tadı verememiş, benim de şu sıralar tekrardan oynayıp eğlendiğim oyundur..

ayrıca karakterlerin hareketleri ve fatalitylerini bulabileceğiniz bir site de buldum. tekrardan oynamak isteyen arkadaşlara faydası olabilir:

http://www.mkturkiye.net/oyunlar.php?oyun=mkt_har
az joystik parçalamadım bu oyun için, sega da oynarken fatality yapacağım diye her hafta yeni bir joystik alıyordum.sonra neyseki oyunun hilesine ulaşıp tek tuş fatality,brutality,animality olayını buldum. Çocuğum olmuş gibi sevindim.
şu oyun için hile öğrenen adam çocukluğunu yaşamamıştır. açık ve net.
super nintendo rom'unu bir türlü bulamadığım oyundur.
nintendo 64 için var ama super nintendo için denk gelemedim ne yazık ki. olur da denk gelirsiniz falan, habersiz bırakmayın!