bugün

tam rs ne la'nın milli günlerde kemalizm nöbetlerine tutulup gelişmeler bölümünde saçmalamasından kurtulduk derken, aynı tas aynı hamam hesabı bir gelişmeler bölümü ilanıyla hayalkırıklığına uğratmış yazar.

rs ne la'nın moderasyon rezaletini tekrarlamamak için atatürkçülük gömleğini çıkartması, adil ve tarafsız davranması lazım. bu kutlama saçmalıklarının da ya her önemli gün ve hafta için sabit olan ve "bayramımız" ifadesinde olduğu gibi benim adıma yalan yanlış fikir belirtmeyen bir metne bağlanması ya da daha iyisi tamamen ortadan kaldırılması gerekir.

işin özü kimsenin böyle resmi ideoloji propagandasıyla insanları rahatsız etmeye hakkı yok. ben gelişmeler kısmından sözlük yönetimine ilişkin, önemli ve duyurulmasına ihtiyaç bulunan kararlar haricinde mesaj almak istemiyorum. bunları kutlamaya meraklı olanlar varsa onlara gönder mesajı, kendi aranızda kendi kendinize kutlayın. ama beni böyle saçma bir mesajla da, böyle rezalet bir ilkokul şiiriyle de rahatsız etmeye hakkın yok. gönderme bana gelişmeler kısmından böyle mesajlar... gönderme.

kutlayan kutlasın, ben kutlamıyorum.
aramıza hoşgelmiş yazar.* yani yeni moderatör. * adaletli ve güzel günler onunla olsun.
hain emellerine ulaşmak yolunda büyük bir adım daha atmış olan akrostij ustasıdır, yakında sözlüğü ele geçirip hepimizin ebesine atlayacakdır.*
heyecanlı yeni yetme moderasyon üyesi efendim başarılar ancak belimizi fazla incitmesin kendisi ota boka entari silmesindir.
yaşadığı ülkenin resmi ve milli bayramını kutladığı için taraflı ve adil olmayan şeklinde yaftalanan yeni moderatör. bazen insanlar o kadar cahil oluyor ki, yaşadığı ülkedeki tüm insanların resmen bayramı olan bir günün genelden kutlanmasını kaldıramayacak kadar kabızlaşabiliyor.

yine cahil cühela takımına hatırlatalım, ister sevin ister sevmeyin ya da rahatsız olun, bu ülkenin bayramını her isteyen genelden kutlar. ne kadar canını sıkarsa sıksın, bunu yapan kişi taraflı ve ideolojik davranmakla suçlanamaz. eğer derdin varsa tam karşıtı bir başlık açar düşünceni yazarsın ama eğer eleştiri yapacaksan en azından ilkokul seviyesinde bilgi sahibi ol, ondan sonra bazı şeyleri konuşmaya başlarız...
milli olan her türlü etkinliğin olumsuz kelimesi ile yan yana bulunması ne saçmadır... milli bilinci yansıtan günler için daha da çok zaman ayrılmalı milli bayramların ne anlama geldiğini bilmemek, veya kasıtlı bir zihniyet taşımaktan başka hiç bir anlam ifade etmez... Bu vatanın ekmeğini yiyip de bayramından rahatsız olanlara yazıklar olsun... atatürkçü zihniyetlere çamur atanlara da... moonlight sonata da moderatör olarak olması gerekeni yapmıştır, bu ülkenin bayramları elbette kutlanacaktır, saçmalayan moderatör değil, hayalkırıklığına uğradığını düşünen zavallılardır....
yakında kendisini faşist ilan edecek yazarlar dişlerini sivriltedursun bayram tebriği için teşekkür ettiğim moderatör. türk düşmanlığı yapan bazı vatansızların bu denli gocunması da anlaşılmaz olmasa gerektir. aldırma diyecek oldum kendisine ama zaten aldırmıyordur. zira bu adamın havlayan köpeklere dönüp baktığına şahit olmadım uzun süreli münasebetimiz süresince... hoşt bile demez hani...
eksi sozlukten alistigimiz uzere, mod olduktan sonra yapmasi gereken "ben de modlariniz arasina katildim..." diye baslayan aciklamayi yapmamistir.
moderatör olduğunu geç öğrendiğim bu geç kutlama için ise çok üzüldüğüm yazar. arkamın sağlam olduğunu bilmek güzel. çok çıkarcıyım biliyorum ama artık moderatör bir tanıdığım var * kutlarımm req.

edit: bu entry i de kötüleyebilecek kadar zeka seviyesi düşük insanlar varmış vay bea!
Moderator olduğunu yeni öğrendiğim kardeşim.

Bir zamanlar çekirge diyorduk, adam moderator olmuş! Hey gidi!

Tebrik eder, başarılar dilerim.
sorunumla en içten bir şekilde ilgilenen güzel insan. kendisine teşekkürü bir borç bilirim. kendisi mahallesinde " mehmet abi nasılsın abi" diye seslenilen sevilen bir insandır eminim. *
adamdır.
sözlük üyeleri ile tek tek irtibat kurabilmek adına sırf; facebook hesabı almış moderatördür... bu kadar candan. bu kadar içten, bu kadar ilgili, bu kadar... görevi için kendini yoranlardandır.... sevilir, sayılır, biriciktir....
moderasyonun yeni prensi.

(bkz: avrupa nın yeni prensi)
sabah 9 sularindaki bildirisinde iyi geceler dilemis moderatorumuz.

edit: az once kendisi bana mesaj ile bildiriyi gece 1 de yayinladigini ama gelismeler kisminda problem olabilecegini soylemistir.
problem zall'da dir.
bekle dedim, geçer dedim olmadı. *
popülaritesi gün be gün azalacağına, katlanarak artan yazar. moderatör yazar.
şu sözlüğe yine yeniden gelme sebebi. cebren ve hile ile transfer yapan kulüp başkan vekili.*
ayrıca gelişmeler butonunu yakıp, gülümsememe sebep olmuş kişi. 7-8 nokta ne yahu. hakikaten yapan var mı bunu, iki noktasını gördüm de.

bir de gündüz-gece ayrımını yapabiliyor aslında. onun dışında gelişen bi' editten dolayı sabah saatlerinde iyi geceler dilemiş gibi olmuş moderasyon üyesi.

dedirten, denilesi yazar kişisi. *
kendisine ve en önemlisi vicdanına güvenimin tam olduğu, insan.

kolaylık, sabır, başarı dileklerimle...
beni kutlayan, gözümden öpen müdür. müdür müdür.
zirveye telefonla katılarak beni paramparça eden moderatör. **
sacma sapan bir gelisme gondererek, herkesi kutlamis. tek kutlamadigi takim goztepespor kalmis. bir siz girmemistiniz bu futbola tam oldu. bir de teselli gibi konusmalar falan. dagilin lan!

edudu: *
(bkz: adam gibi adam moonlight sonata m)
''gelişmeler'' bölümünden entry giren moderatör. *
sağolsun şampiyonluğu kutlamış, kimi taraftarların da gözlerinden öpmüş. allah başımızdan eksik etmesin, ne diyim.
fair play denen şeyi sözlük yazarlarına öğreten moderatör.
nasıl oldu anlamadım, başımıza moderatör kesildi. bilsem böyle olacağını fc öküztopu'nda as oyuncum olarak alırdım...
gelişmeler kısmını fazlasıyla gereksiz kullanan ve hakikaten kıçımın gülmesine sebep olan mod.
ne isaya ne de musaya yaranan moderatör.

iyi niyetinden şüphem olmadı bu güne kadar.