bugün

iyidir çok iyidir.
(bkz: seviyorum)
canım ya acaip tatlı bir şeydir.
(bkz: yavşıyorum)
kadınlar günümüzü kutlar, gözlerimizden öpermiş, öyle dedi.
indim derelerine, bilmem nerelerine, gaytan bıyıklarımı sürsem berelerine.
(bkz: resmen iş atıyorum)
yatırdım çam dibine, batırdım tam dibine.
(bkz: atı aldım üsküdar ı geçtim)
chopin* ve beethoven'ı* özel seven, gizli piyanist olduğu hissini veren, çağdaş caruso.*
düzeltme: kimin dünya emekçi kadınlar gününü kutlamış, ben görmedim, yorumsuz.**
kadın ruhundan anlıyor işte, ince ruhlu. kadınlar gününü kutlamış, böyle böyle çalıyor sözlük kızlarının kalbini işte.
çakal seni. *
güzel çocuk.
http://www.youtube.com/watch?v=4MhdG8X9BfQ

kendisine bu şarkıyı armağan ediyorum dinledikçe beni hatırlasın. mmmuuun layyyyttt.
bereli, şirin bir abi.
Bir melek. Bugün de bana bi mesajımla yardımını esirgemedi. Tekrar teşekkürler.
buraların en büyüğü o bir başka munlayt munlayt çok yaşa.
doğum gününüz kutlu olsun nice sağlıklı ve mutlu yıllara.
- modlara topsun olm desem kaç gün çaylak olurum?

+ moda göre değişir.

sonrasında;

to: july4th, moonlight sonata

"topsun olm"

july4th: ay evet ehihi

sifrem: lan?

july4th: kaçma ayol.

sifrem: izinli yazar.

----

moonlight sonata: çaylaksınız.

sifrem: hassktir...

sifrem: ha şakaymış la.

---

to salca:

sifrem: salca topsun olm.

sifrem: hişt alo? sana diyorum.

sifrem: cevap versene lan salca kutusu.

sifrem: olm bak son pm atışım. - çaylak olduğunuz için özel mesaj gönderemezsiniz!

salca: top sensin, salca da sana girsin.

sifrem(içses): ulan moonlight yaktın beni. bi çıkayımda çaylaklıktan...

---

böyle işte. *
sevecen bi kişilik.keşke bütün yazarlar onun gibi olabilse.aynı zamadna profil resmi bana tanıdık geliyor ama du bakalım.
belki de yaşamının en zor günlerini geçiren ama bunu belli etmemek için büyük çaba sarfeden moderatör.
chopin prelude 4 eşliğinde bir hayat yaşayan bir ruh. izmir'de egenin incisinde yaşayan bir insan, kordonda akşam çimlerin üstüne uzanıp, burnunda deniz kokusuyla, kayan yıldızlardan neler dilemiştir, dilekleri uzak adalardan atılan şişelerin içinde mi kalmıştır, yıllar sonra belki yine bir deniz kıyısında bulunan o şişe hayalleri gerçekleştirecek midir bilinmez. ama bilinen güneşi ve denizi çocukluğunda tanımış ama hayatta en çok günbatımını bazen de zifiri karanlığı iliklerinde hissetmiş bir ruhun ilk ifade aracı piyanosu olmuş. kimseye açamadığı sırlarını paylaşmış bu yegane dostu ile. gel zaman git zaman bu biricik sevgilisi ile arasına karabulutlar girmiş, yine yalnız, karanlık günlerden, acılardan sonra tesadüf eseri bir gün yeni bir arkadaş ile tanışmış. 29.08.2008'De yazmaya başladığı uludağ sözlük yazarlığı onun piyanodan, biricik aşkından sonraki ikinci kendini ifade etme aracı olmuş. her ne kadar bu ilk aşkı kadar derin olmasa da, ikinci arkadaş da sırdaşlık yapmış, hatta her ilk aşkını anlatışında sevgiyle dinlemiş. bu sayede uludağ sözlük sanatçı, duyarlı bir ruhun kaleminden değerli klasik, caz müzik bilgileri kazanmış. hatta beethoven'ın desteğiyle ** tabiki yazarımızın engin bilgileri ve gammazlık faaliyetleri ile önlenemeyen yükselişi gerçekleşmiş ve uludağ sözlükün en piyanist moderatörü olmuş. bir süre sonra yazar ve moderatör moonlight'a izmir de dar gelir olmuş, ver elini yeditepeli şehir demiş. başlamış nadide sözlük namzetlerine yazarlık onayı vermeye, girdilerini silmeye, sabaha karşı küfürlerine ayar vermeye, eski yazarları kalite timsali olarak kaçırmamaya çalışmaya ve bir de dünya emekçi kadınlar gününü** kutlamaya.
yazarlığa da devam etmiş, klasik müzik, özellikle chopin ve bach'ın*** çoğu eserlerini bölüm bölüm anlatmaya. moonlight sayesinde uludağ sözlüğü okuyanlar hem almancaya hem italyancaya* aşina olmaya başlamışlar. andante, allegro terimlerini yalayıp yutmuş,hatta bir kısmı arya söyleme düzeyine bile ulaşmış, pavarotti'ye caruso ile selam yollamışlar. müzik hakkındaki bilgi paylaşımını öyle aşmış ki moonlight, mozart filminin tüm oyuncularından, mooricone'nin yaptığı tüm müziklere, chopin'in nadide eserlerini günümüze ulaştıran tüm insanlara kadar herşeye, sanata duyduğu aşk ve değerbilirlik duyguları ile başlıklar açmış.* her eseri bir roman incelemesi gibi ele almış, bestecinin hayatından yola çıkarak hissetirdiği duyguları yazmış. tabi tıbbi alandaki bilgileri özellikle anksiyete ilaçları ve mahler senfoni no:5'in 4 numaralı adagietto bölümünü dinlemek için verdiği ambiyans tarifi ile klasik müzik camiasına i doser kullanıcı olarak da giriş yapmıştır.* lovestory'i üç erkek ile izleyebilecek kadar romantik bir insan ama istanbul kızlar buluşmasına zorla katılan hafif ayrıksı şahsiyet.* secret garden ve friends sevgisi yanında delorean'IN** durumuna da çok üzülen vicdan sahibi mod. bazı kaynaklara göre rapçi* olduğu söylense de geleceğin en başarılı piyanistlerinden biri olmaya aday, karabulutları sözlük modluğunun ve piyano tuşlarının verdiği güç ve de istanbul boğaz melteminin güçlü esintisiyle kovalayıp, tüm moonlight'ı güneş ışınları ile saracağı günlerin çok yakında olduğu hissini veren yazar, mod, piyanist. ince espirileri ile içindeki gizli stan-up çı kimliğini sergileyen espirili kişi.**
önemli not: tedrici para politikası, mutasavvıt mükellef ile mesken masuniyeti'nde bekliyor, geç kalmayacakmışsın.*
önemsiz not: içimizdeki vendetta veya vienetta trolleri mustafa denizli'ye havale ediyoruz.*
en önemli not ya da temenni: the man from izmir&istanbul* adında bir moonlight bestelerinin ve özel yorumlarının bulunduğu bir albüm haberi bekliyoruz tüm sözlük camiası olarak.***

yasal uyarı: sigara sağlığa zararlıdır.*
--spoiler--
emekçi dünya kadınlarının sadece 8 mart'ta değil, yılın her gününde hatırlanmasını temenni ediyoruz.
--spoiler--

emekçi dünya kadınları için, her gün bir yazı yazmazsa, neyse ya ben bişey demiyorum.

takipteyim, yılın hergünü hatırlanmasını temenni edip etmediğini dünya kadınlarına bildirmeyi misyon edindim.

sen yetkili bi abiye benziyorsun kişisi.
merhaba arkadaşlar,

"tüm dünya kadınlarının hak ettikleri eşitlik ve özgürlük ortamında yaşamalarını diliyor, emekçi dünya kadınlarının sadece 8 mart'ta değil, yılın her gününde hatırlanmasını temenni ediyoruz.
8 mart 2011, Salı 01:1"

bu mesajı yeni gördüm ve bir kadın olarak inceliğinizden ötürü teşekkür ederim.
merhaba arkadaşlar,

"tüm dünya kadınlarının hak ettikleri eşitlik ve özgürlük ortamında yaşamalarını diliyor, emekçi dünya kadınlarının sadece 8 mart'ta değil, yılın her gününde hatırlanmasını temenni ediyoruz.
8 mart 2011, salı 01:1"

bu mesajı yeni gördüm ve bir kadın olmayarak bu incelikten hiçbir şey anlamadım aga.
her şey yapılabilir ama ticaret yapılmaz kendisiyle.
istanbul'da görüp görülecek en muhteşem cafe'ye sahip moderatördür kendisi ama işin ilginç yanı o cafeye hiç kimseyi davet etmez, reel ve sanalı ayrı tutmak için aşırı çaba sarfeder. ben mi cafeyi nereden biliyorum? ben onu 12 senedir tanıyorum, sanal değilim.

edit: cafe şişli'dedir.
istanbul'da görüp görülecek en muhteşem memiş'e sahip moderatördür kendisi ama işin ilginç yanı o memişi kimseye emikletmez, pompiş ve sanalı ayrı tutmak için çaba sarfeder. ben mi memişi nerden biliyorum? ben tam 12 senedir part time sütyenlik yapıyorum, askılı değilim.

edit: memiş kıllıdır.
elimde beresiz fotoların var olum, ayağını denk al!
yazdığı akıcı gammaz duyurusunu okuduğum sevgili mod. "kesin bir kural var ki başlık açarken gerekiyorsa türkçe karakterleri kullanma zorunluluğu var" buradaki gereklilik nedir. yani a türkçe değilde ç türkçe; ç varsa kullan arkadaş gibi mi? iyi de ç de fransız o zaman, öyle değil mi? gibi soruları özüme sordurarak sabah sabah buhranlarıma yol açan moddur kendileri. ***