bugün

sacma isler pesinde kosturan bir sinektir. havalar her defasinda isindigi zaman, bunlar yumurtalarindan cikarlar, yemeklere konar hastalik bulastirirlar vs vs.
sanirim insanlari her türlü sinir etmek icin varlar. yararlarini saymaya pek gerek yok. özellikle film izlerken; rahatca seyredebilmek icin lambalarin kapatilmasiyla kendisini televizyonun camina yapistiran bu sinek, bi türlü o camdan ayrilmaz. zoraki kendisini öldürtür.
bilgisayarda ise monitöre konar. yazilari okumaya calisiyor sanirim. pentagonun yapmis oldugu ajan sineklerden olabilir düsüncesini bile akla getiriyor bu forward mailler yüzünden. öldürdükten sonra bagirsaklarinin dagilmasiyla organik, kendi halinde zavalli, bi varlik oldugunun farkina variliyor.
kırmızı bir ekranın habercisidir.
(bkz: the ring)
çok dayanıksız sineklerdir efendim. bu hayvanlar ne yeyip ne içiyorsa (veya yemeyip içmiyorsa) daha dokunmadan infilak ederler. parmağınızın üstüne alıp camdan falan özgürlüğüne kavuşturmak amacıyla parmağınızı uzatırsınız hayvana ve dokunduğunuz anda bir parçası elinizde kalır, bir parçası ekranda, etrafında kanımsı bir sıvı falan... üzülürsünüz tabii o da insan gibi bir organizmadır ama tabii bu üzüntü 1-2 saniye sürer ve sonra ellerinizi yıkarsınız, monitörü de silersiniz. lcd ise daha da sıvaşır iğrenç bişey olur öldürdüğünüz yetmezmiş gibi bir de lanet edersiniz yaratığa...
sinirlerimi bozdukları yetmiyormuş gibi birde gözümün içine baka baka çiftleşmeye kalktılar. şok oldum. keyif gıcır, sıcak ortam, aydınlık ki medeni cesarettir öyle kolay sikişemez herkes ışıklar açıkken, üç beş gitgel sonra dayanamayım sinek kadar olamadım nidalarıyla başparmağımla zaten bütünleşmiş olan çiftin hayatına en güzel anlarında son verdim.
halüsinasyonun dibindedir.
ilk görüşte kendiliğinden uçup gitmesi beklenen fakat gitmeyince tek parmak darbesiyle yaşamına son verilen sinektir.
eceli gelen sinegin monitore konmasidir.
asla ölmez asla uçmaz hep bir köşeden diğer köşeye yürür adeta. muhtemelen monitörün sıcaklığına konuyordur. dokumatik ekranlarda ise ilginç tepkiler de oluyor zira.