1. .
  gece yatarken bilgisayar'ı kapat seçeneğine tıklayan insanın, yatmaya giderken monitörü kapatmayı unutması durumu. unutan kişi yavru köpek gibi bilgisayara bakar ve 'uuuuuff' şeklinde bir ses çıkartır, sonra da iç ses tarafından 'ya sktiret bi gece açık kalsın' şeklinde savuşturulur. sabah anne görürse kızabilir. elektrik faturasını sizin monitörünüze yükleyip, 'sen gidince atacam bu bilgisayarı haaa' şeklinde tehditler savurabilir.

  ya da yarın sabah da kullancam nası olsa psikolojisinde yapılan eylemdir. yine de dikkat etmek lazım.
  5 -2 ... kacak dovusen ayi
 2. .
  pantolonu çıkartmadan klozete oturmak ile arasında bir türlü fark bulunamamış ancak hala üzerine çokça kafa patlatılan bir eylem...
  -1 ... toreador
 3. .
  bu durumu hiç önemsemeyenler olduğu gibi takıntı hale getirmiş manyaklar da vardır. arkadaşın "olm şu monitörü de kapatsana" haykırışlarına rağmen kıulak asılmaz bilerek ve isteyerek monitor açık bırakılır. o manyak arkadaşada ibne ibne sırıtılarak "ulan monitorü kapatınca ne oluyor sanki?" diyerek içine kurt düşürülür. o manyak hiç üşenmez gece gece sıcak yatağından söve söve kalkar monitorü kapatır. sebebi, takıntısı nedir çözmüş değilim.
  ... kechi
 4. .
  Eğer ekran koruyucunuz yoksa, monitörde piksel ölümüne neden olabilir. Önerilmez.
  ... paladinden kacan skirmish
 5. .
  (bkz: bilgisayar uyuması)
  ... hefeweizen
 6. .
  Gece yatarken bilgisayardan film izleyen insanın monitörü kapatmaya üşenmesi sonucu aletin açık kalması durumu.
  ... zayi
 7. .
  üşenilen fakat olması durumunda da takıntı yapan ve monitörün kapanmasıyla biten durumdur.
  ... friday night