bugün

(bkz: faryd aly camilo mondragon)
yatak ve mobilya üreten bir firma.

http://www.mondi.com.tr
"onun adı mondi tam zamanı şimdi" nasıl bir uyumdur? mantıksızlıkta ileri gitmek için çok uğraşılmış olduğunu düşündüğüm reklamı adamı deli eden marka.
hayatimda dinledigim en dandik jingle'a imzasini atan mobilya firmasi. reklamin kendisi de bir facia zaten, kizim sana x alayim mi, kizim sana mondi alayim mi, al babaciimmm falan. ulan bu jingle'in cikis noktasi cok belli ki, ruya ersavci istemiyorum baba sarkisi. neyinize guvenip referans aldiniz? klavuzu karga olanin jingle'i da boyle asab bozucu oluyo yani.
ısrarla eşya almamız gerektiğini düşündüğüm mobilya firması.
alalım da bitsin bu mnkdm reklamı!
psikolojik silah yeminle. bunların reklam ajansından 3-5 kişiyi ergenekoncu diye toplarlar, ahanda şuraya yazıyorum.
şimdi adını çıkartamadığım bir türkünün-şarkının melodisini kullanarak şu sözlerle (altta lan sözler) reklam jingle ı yapan mobilya firması.

--spoiler--
- kızım sana çeyiz alayım mı?
+ istemem babacığım istemem
- kızım sana giysi alayım mı?
+ istemem babacığım istemem
- kızım sana mondi alayım mı?
+ isterim babacığım isterim..

akabinde fonda;
'onun adı mondi, tam zamanı şimdi.....'
--spoiler--

hangi reklam ajansı çekti bu reklamı bilmiyorum. ama şundan eminim ki; burada çalışanlar hiçbir şeyden anlamıyorlar. yahu bir firmadan halk nasıl nefret ettirilir diye bir yarışma yapsalar ajanslar arasında; bu ajansın birinciliği açık ara alacağından hiç şüphem yok!
bu kadar amatör, bu kadar rezil bir jingle olmaz ya...
jingle ı geçtim... tamam eyvallah..

şimdi bu kıza mondi yi alacaksın da ne için? eğer sadece genç odası içinse ben bunu yemem arkadaş! kıza önce çeyiz diye soruyorsun! evleneceği zaman kullanması içinse; ulan damat görmeden neden alıyorsun mobilyaları!

reklamda oynayanların mimikleri vs. tamamen berbat...

yani neresinden tutarsan tut, elinde kalan bir reklam...

yazar şu an boydak holding reklam departmanına sesleniyor; tez zamanda bu ajansla alakanızı kesmeniz sizin yararınıza olacaktır. yok yani; adriana lima gelsin şu an; evi baştan aşağı mondi donatırsan seninle evlenirim, kulun köpeğin olurum desin; mondi'ye adım atan gazoz kapağı'nı cümle alem taksim meydanında... o derece soğutuyor reklam, anlayın artık...
tartışmasız, dünyanın en kötü reklam çalışmasına imza atmış mobilya şeysidir.
o berbat reklamdan sonra s.ksen almayacağım marka.

ayrıca o reklamdaki o saçma baba-kız ilişkisi, kızın salak ve abartılı mimikleri (sanki bi b.k yapıyormuş gibi), babanın yüzünde değişim sağlayan kasların olmaması filan cidden ayar ediyor beni her gördüğümde.

gerçekten lanet olsun. artık %52 indirim de yapsanız almıyorum kardeşim.

elime alsam handycam'imi, çok daha iyi bir reklam filmi çekeceğime de kesinlikle eminim. herhangi birimiz bile çekebiliriz.

gerçekten mondi, helal olsun ak.
ilginç bir firma. son yaptıkları reklamın tek açıklaması olabilir. bence bunların reklam ajansından alacakları vardı, tahsil edemediler, karşılığında bu reklam filmi çekildi. bunlar da paralarını kurtarmak amcıyla bu reklamı kabul ettiler.

arkadaş yoksa bir firma, para vererek bu kadar kötü bir reklam filmi çektirebilir mi? ajansa ise hiç lafım yok. pes den başka.
''kalbim seni sevdi'' gibi abidik gubidik reklamları bulunan firma.
- kızım sana çeyiz alayım mı?
+ istemem babacım istemem.
- kızım sana zenci alayım mı?
+ isterim babacım isterim.

* onun adı zenci, tam zamanı şinci.
nazo'nun boktan reklamının ardından satışlarının bilmem kaç kat artması örneğinden esinlenmiş mobilya firması.
gıcık lakin başarılı reklam kampanyası yapmış olan firma.
akıllara kazındı yeminle.
adios reklamından sonra reklamının izlenmesi ile bendeki tüm fonksiyonlarımı işlevsiz bırakan marka.
reklamları beş kuruş etmeyen mobilya firması.
istikbal ile aynı fabrikadan çıkan ürünlere sahip, istikbal kadar ünlü olmayan ama bulunmaz reklamıyla adından da söz ettiren mobilya firması.
ürünün tanınması ve akılda kalması için özellikle bu kadar kötü reklam yaptığını düşündüğüm mobilya markası. görünüşe göre de bu işi başarmışlar ki bu marka uludağ sözlüğün sol frame inde.
mondragon'un türkiye'de epey popüler olması, kendisine mondi diye lakap takılmasından sonra isim kabızlığı çeken firma bu isme yeltenmiştir.
filozof nihat doğan ın: "Üretemeyen ülke ayakta kalabilir mi?" özlü sözünden sonra, gelin kızımız ve damat oğlumuzun "eveett" diye haykırdığı reklam filmi olan, mobilya markası.
Nihat doğan ın eşsiz filozofik yaklaşımıyla izlediğim reklamlarıyla bir anda dikkatleri üstüne şeken mobilya markasıdır.
Nihat doğanı''reklam yüzü''olarak kullanan firma!Allah akıl/fikir versin..bu ismi belirleyenler anlaşılan survivor'u hiç izlememiş,şu anda markanızı nihat doğanla özdeşleştirerek ''ürünlerimiz beş para etmez''mesajı vermektesiniz!..ben de bu mesajı alanlardanım...mondinin önünden bile geçmem.
dokuzuncu nesil yazar. hoş gelmiş.
yeni yazardır. hoşgelmiş.
mondi kalbim seni sevdi diye melodisini istenmese de akıllarda bırakan mobilya markası. Aynı zamanda ben.
atalay demirci li reklamı niyeyse hem itici dir hemde yapmacık.