1. 1.
    amadeo modigliani'nin hayatını anlatan bir filmfir. başrolde andy garcia mükemmel bir performans ortaya koymuştur. picasso karakteri de filmde boy göstermiş ve ayrı bir güzellik katmıştır. "sanatsal bir ürün nasıl ortaya konur" konulu güzel bir seyirdir izleyenler için.
    3 -1 ... darwen
  2. 2.
    (bkz: Amedeo Modigliani)
    3 ... mulayim
  3. 3.
    modigliani' nin çocuksu yanını ortaya koyan, alkol alışkanlığının sonunu hazırladığına dikkat çeken, tutkulu aşkının yanısıra picasso ve renoir gibi ünlü ressamları da barındıran, özenle çekilmiş, ne yazık ki hakettiği ilgiyi görememiş harika drama.
    3 ... legend of the stranger
  4. 4.
    5. nesil yazar. *
    1 ... ismimuzundiyenickimkisaolsun
  5. 5.
    çok iyi bir ressam olmasının yanı sıra çok iyi bir ressam olan güzel eşi ve alkolikliğiyle dikkatimi çekmiştir. dünyanın en iyi ressamı olmadığı kesin (en azından benim için, zaten tüm "en iyi" tanımlamaları midemi bulandırır- ee niye yazdım öyleyse eşşek !) tedirginlik verirken aynı zamanda rahatlatan bir üslubu vardır. tüm psikiyatrların özellikle incelemesi gereken çok önemli bir ressam olduğunu düşünüyorum, nacizane..
    3 -1 ... ditty
  6. 6.
    çok alakasız görünse de siz yine de (bkz: king crimson) (bkz: islands)
    2 ... ditty
  7. 7.
    Şahsında bir alkol eksperliği sezdiğim yazar. Hoş gelmiş.*
    ... faati
  8. 8.
    uzun zamandır alt yazısını bulamayıp izlemeye üşendiğim, az önce trt'de görmemle sevinerekten izlediğim pek güzel filmmiş ha.
    1 ... yeni alinmis spor ayakkabi
  9. 9.
    izlerken andy garcia'a mı yoksa modigliani'e mi aşık oldunuz karışabilir. evet resim dehadır. ve evet deha manyaklıktır, sapkınlıktır; muhteşemdir. (erkeği, kadını... var bu ressamlarda bi maraz)

'ruhunu tanıdığımda gözlerini de çizeceğim' kısmı bitirici.

yaşlı, kaçık ressamın ses tonu ve görüntüsü çok iyi uyuşmuş (dublaj) ve adamın filmde modigliani'li bi sahneyi anlatışı, akabinda: 'o görüntüyü çaldım, zihnimde bi yerde sakladım; kendimi iyi hissetmek istediğimde çıkarıp kullanıyorum.' demesi öğüt niteliğinde.
    3 ... kekik
  10. 10.
    yahudi asıllı italyan ressam.
    1 ... ruznamce