bugün

Uludağ sözlük yazarıdır. Entry mi gireceğiz misafire mi bakacağız canım ?
misafirlerin sevdiği insandır.
muhtemelen evin çocuğudur! kişinin kendi misafiri olunca bakış açısı değişir ama titiz, gürültü sevmeyen insan için geçerli olabilir!!!
evinin düzenine tertibine meraklı insandır. özellikle de çocuklu misafirleri hiç sevmez.
bu insanlardan biri de benim. hele habersiz gelen olursa uyuz olurum ve kapıyı hayatta açmam. sonra ararlar neredesin diye, evde değilim derim... ulan ara önceden müsait misin diye çok mu zor? evine gittiğin insan sırf sen gidiyorsun diye müsait olmak zorunda mı? hem belki sevgilisi ile sevişiyorlar sen kapıyı çaldığın sırada? ayrıca babam bu kadar güzel pasta yapmayı nerede öğrendi?
anlayamadığımdır. işte, yatacak yeri falan yoksa gelir kalır, sifonu çeksin, banyoda kıl ve köpük bırakmasın yeter. bir de şarkı söylemesin mümkünse. bu şartlarda gelir kalır oturur gider. ama ilgi beklemesin, işimiz var gücümüz var.
Silahım olsa gelmeyin ımhınagoyam diye tehdit ederim! O derece.
Beni yalnız bırakın,tatil günlerimi piç etmeyin bi gün birinizi öldürücem amk.

Yalnız kalmaktan hoşlanan,rahatı seven,kalabalık sevmeyen insandır.

Daha beteri: (bkz: yatılı misafir)
(bkz: insan sevmeyen insan)
yalnız kalmaya mahkum insandır. misafir gibisi var mıdır ? seni sayıp gelmiş, değer vermiş. önüne 2 çeşit yemek, 2 çeşit tatlı koymak mı zor geliyor ? misafir bolluktur, berekettir.
Misafir de sıkıntı yok da misafirlik te biraz gerilmiyor değilim.
Misafirine göre değişiyo.
Kendinin de başka bir ere misafir gitmemesi gereken kişidir.
Evinde bereketi olmayan insandır.
GElsin kalsin isterse 1 hafta kalsin.ama soru sormasin.bu kova neki
Bu kagit nedir böyle ocb nedmk vs vs .
Benimdir.. hiç çekemem valla.
küçükken bendim. çünkü apartmanda herkes birden doğurmuştu sözlük ve biri geldiğinde peşinden diğerleri de sürü halinde geliyordu. hani öyle ki "ayşe ablayı evde bulamadım dedim kesin buradadır, ben de geldim." diye en az iki kişi geliyor. üstelik habersiz. her gelen kişinin en az bir çocuğu var ve bu hanımlar rahat rahat kah kih koh yapsın diye bu çocuklar "hadi gidin de song ablanızın odasında oynayın." diye sepetleniyordu başıma. bunu annem söylemiyor bak, gelen kadın söylüyor. ve allah kahretsin ki "yok ya, bakıcı mıyım ben, burası kreş mi? gidin nere gidiyosanız kafamı dinlicem ben." diyemiyordum.

kardeşimin sinirden kendi odasında ağladığını hatırlıyorum. biz bir akşam olsun kendi kendimize ailecek neden oturamıyoruz diye.

kapıyı açıyorsun hiç birşey demeden eve dalıyor kadın. müsait misin değil misin, hiç!

bi de her tatil fırsatında akrabalar gelir. sofrayı hazırlarken yardım eder misin dediğinde de edemem ben tatildeyim diyen akrabalar. ben neden sana hizmetçilik yapıyorum, ben de tatildeyim diyemiyorsun. elindeki tabağı bardağı yere çalasın geliyor. öyle de pasif agresifimdir. neyse.. bu adamların evine gittiğinizde de kendi yemeğinizi kendiniz yaparsınız hatta hazır gitmişken evi de bi temizlersiniz. teşekkür edilmez. mecbursun ya! size gelince tüh ya bu gün gezemedik derler, ki senelerdir geliyorsun, en az ikişer hafta kalıyorsun zaten ben daha nereden bulayım değişik bir yer de nereye götüreyim seni? siz onlara gidince dışarısı çok sıcak ya, çıkmayalım deniyor. bu konu açılınca da hep size sitem ediliyor sen de bunu yaptın deyince bahaneler bahaneler..

halamın kocası olan öküz herif de sabahın sekizinde kapıyı bile vurmadan odanıza dalar, hadi uyan diye. lan beyinsiz! büyüdük artık. evlensem çocuğum olacak. uyku hali bu, belki namüsait bi durumdayım. belki çıplak yatıyorum. o kapıyı keyfimizden mi kapatıyoruz?

böyle geleceklerse gelmesinler efendim, bi başıma evde ölüp çürümeye razıyım.
insanlara küs olan kişidir.
Misafir gelince kendini odaya kilitleyen biri olarak benimdir.
Bunun vicdanen rahatsızlığını uzun yıllar yaşadım. Ama şimdilerde kendime karşı daha insaflıyım. Napayım böyleyim ben diyebiliyorum. Ailem bile olsa, en sevdiğim arkadaşım bile olsa bu durum böyle. Ne kadar kalacaklarını, ne zaman gideceklerini mutlaka bilmem gerekiyor. iki günden uzun misafirliklerde yüzüm hemen düşüyor. Rutinimin, konfor alanımın dışında olmak beni çok huzursuz ediyor. Sevimsiz bambaşka bir insan oluyorum.
Adamına göre değişir aslında. Birini "misafir" olarak görüyorsam sevmiyorumdur zaten. Sevdiğim insanlar da hayatımda önemli bir yere sahip oldukları için misafir olarak görmem. Kendi evlerinde gibi hissettiririm.

Sevgi her şeyi belirler.
Rahatini seven insandır. Ayni zaman da, misafirliğe gitmeyi de hiç sevmez.
misafire göre değişir benimdir.
Benimdir.

Huzurumu kaçırıyorlar.
no misafir no problem.