bugün

entry'ler (1180)

sözlükçülerin spotify playlistleri

https://open.spotify.com/...si=RzmUOSeHTwehvLOuxkm37w

adı gibi ortaya karışık bir playlist belki içinden hoşunuza giden parçalar çıkar.

zaman

Leyla The Band'in güzel şarkılarından biri. sabah işe gitmeden önce kahve ve sigara eşliğinde dinlenilmesi adeta hayatı sorgulatır. bir günün daha ömürden eksildiğini, her şafağın bir hırsız gibi elinde fenerle günü aydınlatışını anlatır. bize de dinleyip, hayata sövüp, sigaradan bir fırt daha çekmek kalır.

pazar

Hep Depresif ve kasvetli bir gün oldu benim için. Cumartesi mutluyken pazar günü sabahından yatana kadar lanet bir depresyonun içindeymişim gibi hissediyorum kendimi. Pazartesi de devam ediyor bu durum ve azalarak kendini unutturuyor derken bir bakmışsınız yine o lanet gün gelmiştir ve sizi içine hapsetmiştir.
Kesinlikle Pazartesiden daha kötü bir gündür.

gönül salıncağı

Efsaneler efsanesi, dinlemeye doyulamayan bir erkin koray eseri. O melodisi dinledikten sonra akıldan çıkmaz, çalar çalar durur...

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Neşe karaböcek- intizar.

yahel

inta omri ve intizar adlı eserleriyle beni kendine bağlamış dj.

hap yutamamak

bir zamanlar bende de olan dert. yuta yuta alışılıyor. önerim, sakin olmanız ve sadece su içiyorum diyerek kendinizi telkin etmeniz.

izmir de apartmanın önündeki şüpheli cisim

Teneke çöp kutusuna benzer bir cisimdir. Uzaktan sobaya da benzemekte olup anlam verilememiştir.

yazar nickinden boy tahmini yapmak

Demokratik hatun: 1.83

yataktan düşmek

Şimdi uyanıp tekrar yaşadığımı farkettiğim olay. Kolum uyuşmuş ve dirseğimde bir acı var. Gözümü açtığımda, lan nerdeyim ben? Sorusunu sorup , Az kafayı yukarı kaldırdığımda ise gene mi be? Diye haykırdım kendime. Bu "deli yatma" olayı çok tehlikeli.

insan neden uçmaz

(bkz: tutan mı var yegenim)

raziel

Lise dönemlerinde sıkça dinlediğim bi rapçiydi. Anladım ki bırakmış. Uzun zaman sonra dinledim ve şu şarkılarına tekrar kulak dayadım;
mekan-ı cehennem
meleklere hitaben
Mathilda
Geçmişten fotoğraflar
yağmur

Keşke yoluna devam etseymiş.

alperen ocaklı olmak gururdur

(bkz: ocağını da al git)

beyoğlu nda taşlı sopalı ramazan linci

Bir müslüman olarak bu sözde "müslüman"lara ne desem bilemiyorum. Allah bile inanıp inanmama konusunda seni "özgür" bırakmış, sen kimsin ki bu özgür insanlara saldırma hakkını kendinde görüyorsun? Böyle müslümanlık,kardeşlik olmaz. Ülke zaten raydan çıktı,üstüne bir de bu tarz iç çatışmalar çıkarsa siki tuttuk demektir.

Bu tarz olayları yapan annesi belirsiz, herhangi bir sıfata layık olmayan "insanlar" ve bunlara destek çıkanların da derhal ülkeyi terketmesi gerek. Bir insanın ateist olması gerekmez içmesi için. Müslüman da olabilir. günahı da onadır sevabı da.

Böyle gereksizler yüzünden müslüman bir kimse bile dinden soğuyabiliyor.

yan daireden gelen tuhaf sesler

"Acıtıyosun ayhan" ile beni gülmekten yataktan düşürmüş seslerdir.
iyi ki bi arkadaşa kalmaya geldik, duymadığımız inleme,iltifat vb kalmadı. Ayhan abim, lütfen yavaşla gözünü seveyim!

yakışıklı olduğunuzu anladığınız an

işte o an çok geç olmamalıdır.

sabah sabah son ses kürtçe şarkı açıp gezen tip

ingilizce de açabilir, isterse ispanyolca da açar. Özgür olan tiptir.

hayat bir teselli

Erkin koray'ın en güzel şarkılarından bir tanesi.
insanı ayrı bir kafaya sokar,içki aratır,sigara yaktırır,hüznü içinize işletir. Daha ne olsun ki? Bir şarkı neyi verebilecekse daha fazlasını verir,bir o kadar da alır.

çember

Gecelerimin milli marşı olan yeni türkü şarkısı.

Açıp bırakın. Çalsın ve devam etsin...

arka arkaya dinlenecek şarkılar

Zeki müren-gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar
zeki müren-sen kimseyi sevemezsin.
Zeki müren-gitme sana muhtacım...