bugün

cihan kamerin bir başarısıdır. helal olsun adama gs ne zamandır uğraşıyodu adam bir günde gitti ve aldı.
fenerbahçe'nin almasına sevindiğim futbolcu. orta sahanın ortasına en az üç tane transfer ihtiyacı varken gidip de kanatlara hücumcu futbolcu almak hiç zekici bir hamle olmazdı galatasaray için. ayrıca henüz maliyeti de açıklanmış değil. bu yüzden fener galatasaray'a golünü attı hiyeeahhaa diye sevinmeden önce herşeyin açıklanmasını bekleyin, sonra tartışılır mantıklı bir transfer olup olmadığı.

ben demiştim editi : yarısı peşin olmak üzere 9 milyon avro ödendiği söyleniyor. her ne kadar fenerbahçe'nin o bölgede yıllardır ihtiyacı olan, genç ve gelecek vaad eden bir futbolcu olsa da bu miktar yine de fazla bence. ve entryimi eksi manyağı yapan sapık fanatik arkadaşlar kulüplerinin böyle savurgan bir transfer politikası izlemesini eleştiremiyorsa gerçekten yazık.

edit iki : fiyat bugün de 5.5 milyon avro olarak söyleniyor. genç ve yetenek vaad eden bir futbolcu için fena bir miktar değil bu. fenerbahçe saçma transfer politikalarını bırakıyor gibi duruyor, hayırlı olsun. ama yine de bu bedele de olsa galatasaray'a gelmediğine seviniyorum. 5 milyon olarak açıklanan transfer bütçesinin tamamını bu adama yatırsaydık ve orta sahamız yine evlere şenlik olaydı yeni sezonun geçen sezondan farkı kalmazdı.
galatasaray'ın çok ama çok istediği; ama elbette fenerbahçe'nin aldığı süper yetenek.

bonus: (bkz: in haldun we trust) *

büdüt: ooo genç cemal nalga'lar feci rahatsız. eksi butonu sağ altta, sıkı basarsan tufan ersöz üçlük atacak. *
"daha sezon başlamadan fenerbahçe bize gol attı iyi mi?" sorusunu sorduran futbolcudur benim gözümde.. tanım yapmak gerekirse, güzel bir sezon geçirmiş, geleceği olan bir futbolcu. fenerbahçe yönetimini tebrik etmek gerek, gerçi daha seneye takımı kimin çalıştıracağı ya da hocanın kimleri istediği belli olmasa da..

not: tahmin edemeyeceğin kadar fanatik galatasaraylıyım.
2.5 alex eder. *
fenerbahçe'ye transferiyle beraber giovani'nin galatasaray'da kalması ihtimalini az da olsa arttırmış futbolcudur. * *
yıllar önce galatasaray'ın peşinde koşup, fenerbahçe'nin aldığı önder turacı'yı akıllara getiren futbolcu.
tamamen fenerbahçe taraftarının başarısı olarak görüyorum bunu. zira fenerbahçe'nin sezon sonrası transfer planlamarında olmadığını düşünüyorum. "ne o transfer listesini mi gördün?" diyeceksinizdir ama daum'un akıbeti belli değilken (ki daum'un sisteminde alexle beraber sikseniz oynayamaz) ve hangi hocayla anlaşıldığı belli değilken yapılmış bir transfer. taraftar dayatması gibi geliyor.

şimdi 2-3 tane armut çıkıp yanlış anlayacak "he he galatasaray istiyordu diye aldık" diyecek de ona da şöyle diyeyim, yetenekli oyuncu olduğu için isteniyordu, fenerbahçe taraftarı da böyle yetenekte olan bir oyuncunun ezeli rakiplerine gitmesinden ziyade, pekala kendi takımlarında görmek için çaba göstereceklerdi.

uzun lafın kısası, iyi transfer işte, gerçi bana ne, yine bunların üstünden bile tartışma çıkacak. amaaaan.
transfer haberini ilk benim duyurduğum futbolcu. (#8327904)
AN iTiBARi iLE RESMi SiTENiN KiLiTLENMESiNE SEBEP OLAN TRANSFER HABERiNE iMZA ATMIŞ FUTBOLCUDUR. DAKiKALARDIR UĞRAŞIYORUM RESMi SiTE ÇALIŞMIYOR...
slovakya milli takımının oyuncusudur. 3-5 gün sonra seyrederiz.
sanırım sözlük yazarları haldun üstünel ya da cihan kamer'le ya da aykut kocaman'la beraber transfer pesinde kosuyorlar. öyle ki kimin pesinden ne kadar kostuğunu, kaç para önerdiğini falan hepsini biliyorlar. ve bu yazarlar ne hostur ki türk spor basınının bir dediğine inanmazlar.

en acısı geçen iki senede türk basını haldun üstünel'in yaptığı hiçbir transferi önceden tahmin edememistir. yazarlarımız da hemen baslamıslar sağolsunlar, galatasaray'a gol attık diye.

oysa ki güzel ülkemizde ve dünya'nın hiçbir yerinde maçlar oynanmadan kazanılmıyor. geçen sene real madrid ya da galatasaray o kadar transfer yaptı da noldu efendim.

balon transfer yapıyor dediğiniz adamın getirdiği adamlar bugun 2010 dünya kupasında mücadele edecek. tıpkı stoch gibi. tek farkı birisi dünya kupasına gittikten sonra transfer edildi. *
isin garip tarafı transfer sezonu baslayalı daha 10 gün oldu. ve bitmesine de 3 ay var. sakin olun gençler.

umarım fenerbahçe'ye hayırlı olur.

bana gelince: tas gibi 2 tane orta saha olmadığı sürece galatasaray'ın yapacağı bütün transferlere karsıyım. bu anlamda iyi ki gelmedi diyebilirim.

not: eklemeyi unuttum. öküz gibi galatasaraylı'yım.
fenerbahçemizin yeni transferidir. kendisi inanılmaz yeteneklere sahip olmakla birlikte doğru taktikle oynatıldığı takdirde fenerbahçe ye çok yararlı olacağına inanmaktayım. hepimize hayırlı olsun.
galatasaraylıyım amk!

hiç kem küme gerek yok. adamlar almış topçuyu, haldun şaşırttı bu kez. adam da on numara topçu hocam. hayırlı olsun rakibe, yapacak bir şey yok.

bir de şöyle bir ihtimal olmasını diliyorum: haldun bu kadar açık etmezdi alacağı adamı. günlerdir ortada herifin ismi. acaba başka bir elemanın peşinde de bilerek bu adamın ismi atıldı. keşke öyle olsa ama değil amk işte. kaçırdık taş gibi adamı. sinirliyim yazmayın.*
89 doğumlu, geleceğinin parlak olacağı söylenen(yalan söylemeyelim bugüne kadar pek takip etmediğimiz bir futbolcuydu) futbolcu. bu yaşta, yetenekli bir oyuncu transferini son yıllarda türkiye pek görmüş değil, bu açıdan aykut kocaman'a güvenmek gerektiğini ispatlayacaktır umarım. dünya kupası'nda da oynayacak olması cabası.
fenerbahçe'nin her alanda galatasaray'dan bariz üstün olduğunu kanıtlayan transfer.
fenerbahçe'nin galatasaray'a haddini bildirdiği transfer.
hollanda ligi defanslarının nam salmış yumuşaklığı karşısında gayet iyi oynayabilen futbolcu.

fizik gücü yetersiz olduğundan ingiltere gibi sert liglerde barınamayacağından chelsea tarafından gözden çıkarılmıştır. türkiye ligininin bile hollanda'ya göre çok daha sert olduğu aşikardır. iki maç sonra sertlikten yakınıp sakatlanırsa şaşırmam.
ciğere uzanamayan kedilerin aramızda dolaştığını gösteren transfer.
aziz yıldırım'ın , sırf galatasaray almasın diye inat yapıp aldığı futbolcudur. Bir galatasaraylı olarak zaten alınmasını istemiyordum o kadar paraya ve neden frank rijkaard'ın bu kadar istediğine anlam veremiyordum. O ücretle üzerimize kalmaması iyi oldu. Aziz yıldırım alışkın daniel guiza'dan beri sırf isim olsun diye paraları saçmaya! Burada da maksat "galatasaray'a transferde çalım atayım da şu bursaspor'a elimizle verdiğimiz şampiyonluğun eleştirisini ve şokunu taraftarın üzerinden alayım" düşüncesi olmuş besbelli ki!

Ha bu arada madem miroslav stoch o kadar süperötesi oyuncuydu neden dünya kupası'nı beklemedi pazarının artması için sorarım size?

Fenerbahçe için oynadığı mevkiide ikinci bir daniel guiza olmasını istediğim oyuncudur pek tabii! *
öyle ya da böyle türkiye liginde izleyecek olmaktan dolayı mutluluk duyduğum futbolcudur hayırlı olsun..bizimkilerin * de transfer başarılarını izliyoruz zaten 2 senedir sağolsunlar çorba gibi oldu takım, sezonlar bitmek bilmiyor. transfer istediğim falan yok gio yu takımda tutsunlar yeter.
iyi topçu , o ayrı ama;

şampiyon olamayan fenerbahçe transferde cinlik yapıyor.

eminim zaten aylardır fenerbahçe araştırıyordu stoch'u değil mi? Son söz daha söylenmedi , bir anda kimin hangi takıma gideceği belli olmaz . Ama kabak gibi göründüğü üzere fenerbahçe yine taraftarına oynuyor. Geçen sene Arda'ya oynadı , bu sene Stoch'a oynadı . Maksat fenerbahçe taraftarının gönlünü hoş tutmak , kaçan şampiyonluğun avuntusunu yine galatasarayım üzerinden yapmaya çalışıyor.

yeme bunları taraftar . yemeyin bunları fenerli kardeşlerim. yemeyin.

editto:

bi anlık sinirle neler yazmışım . tamamen yanlı değil yukardakiler ama işin şu yanı var . muhtemelen twente maçında stoch gökhan gönülün pertini çıkardığı günden beri aykut izliyordu bu adamı . ingiltereye temaslarda bulunmaya giden haldun da bunu duydu ve gitti fiyat yükselltti başka bir şey değil . fener o sıralar krasic ile ilgileniyordu çünkü . krasic burun kıvırınca stoch'u aldı . güzel de oldu. umarım fenerbahçe çok daha fazla başarı kazanır bu adamla , ve katı katı paralara satar. ezeli rekabet ama ebedi dostluk ne de olsa. bütün takımlar güçlenecek bu aşikar.

hollanda ligi yumuşak görüşlerine de katılmıyorum. onu yazanların çoğu benim gibi galatasaraylı , ve eğer stochu biz alsaydık fenerliler diyecekti yumuşak ligde kolay oynar diye.

güzel transfer fener. tebrikler.
galatasaray'ın 2 ay uğraşıp alamadığı, fenerbahçenin 2 günde aldığı futbolcudur. *
çok da öyle ahım şahım bi futbolcu olduğunu düşünmüyorum. hollanda liginden sonra türkiye liginin sertliğini kaldırabilir mi o da tartışılır sol kanat için martin petrov ya da dzudscak isimleri daha mantıklı olabilirdi ama hayırlı olsun sonuçta 89lu ve şampiyon twentenin en önemli oyuncusuydu.
not:öyle bi fenerbahçeliyim ki
(bkz: in haldun we trust)

dşfldşfldşfşdf.