bugün

Ayların şahı,sultanı demektir.
güzel ay anlamına gelen bayan ismi.
bulmacalarda sık rastlanan kelime.
tanıştıktan sonra asla vazgeçilemeyen bir kız ismi.

tam tersi için (#1366619) okuyabilirsiniz.
yarim in tersten okunuşu.
benim ismimdir ve ayın gözle görülebilecek en güzel hali anlamına da gelir.
mükemmel bir isimdir.
Henüz doğmamış kızımın ismidir..Anne adayı bile yok, ama onun ismi yaklaşık 10 senedir hazır..2 sene önce tersten okunuşunun da yarim olduğunu farkettikten sonra daha çok sevdim..
bu isme sahip kızlar nedense çirkin oluyorlar, anlayamadım gitti.
dostluğun bir işaretidir kendileri..umudunu kestiğin anda yüzünde gördüğün ufacık bir gülüşle bir bakmışsın yeniden hayata bağlanmışsın. farketmeden farkettirmeden ne de çok şey katmışsın hayatımıza.değişmeden değiştirmeden hayatımızda ol bea dostum herdaim. son olarakta ''seviyoruz bizi''..
bir eşarp markasısır. akere doğru yol alan kızların atlama taşlarından biridir.
bodrumda, süper ekmek yapan, her gün önünde durdurup ekmeği oradan aldıran, ekmeği güzel olduğu kadar eklerininde bir o kadar berbat olduğu fırın.

(bkz: Miray unlu mamülleri)
Ekşi sözlükte gereksiz yere 1,5 yıl ile yargılanan yazardır
kızım olursa bir gün, koyacağım isim.
çok böyle yakın, çok hoş, çok güzel çok tatlı isim, sempati uyandıran, ne bileyim, bir şekilde bana çok hoş gelen isim.
bir garip oldum sözlük.
farsça kökenli bir isim olup "ayın ilk günleri" anlamına gelmektedir.
başlangıçta umuttu.

sonra bugün karar aldım ki

ilk tokatlayacağım büyük olasılıkla o olacak.
(bkz: tartışmasız en güzel kız ismi) dir.

Fonetigi söylenişi anlamı vs. her şeyi güzel. Tuana aleyna pelinsu gibi bir anda patlamış sonradan görme ismi de değildir.
Sahip olan bütün kızların ortalama üstü bir güzellikte olduğu isim. Yani benim tanıdığım, gördüğüm hepsi böyle.

Ayrıca; mir baş ay ise bildiğimiz ay manasına gelir. Anlamı ay'ın başı, ayın tepesi ya da ayların en güzeli manalarına gelebilir.
tanıdığım tek miray var; o da en nazik tabirle kronikhırskolik.
tersten yazılışı "yarim" olan kız ismi.
tersten yazılışı "yarim" olan kız ismi.
yarim'in tersten yazılışı.