bugün

Kumandan,amir,komutan.
rus uzay üssü
alm. bana
(bkz: mir uzay istasyonu)
Mirim kelimesininde bu mir ile alakali oldugunu düsündügüm kelime...

(bkz: mirim)
rusça "dünya" anlamına da gelen kelime.
uzay istasyonu için:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mir
ekşisözlük yazarı. uludağ sözlük hakkında yazdıklarına bakınız efenim:

http://sozluk.sourtimes.o...udag+sozluk%2F%2311100000

kendisi uludağ sözlüğün seviyesiz olduğunu anlatıyor, ilkokul 3. sınıf ayarında entry girildiğinden bahsediyor. bundan bahsederken de uludağ sözlüğü ekşi sözlükle karıştırdığına değiniyor. yanlız atladığı bir nokta var uludağ sözlük, yazar girişi yapılmadan sol framedeki başlıklar mor renktedir ve ekşisözlükle karıştırılma ihtimali yoktur. uludağ sözlüğü beğenmiyor olabilirsiniz ama yazdıklarınıza da bir dikkat etmeniz gerekiyor. eğer dikkat etmezseniz bu sizin inandırıcılığınıza gölge düşürür ya da zeka seviyenizin ne düzeyde olduğuyla alakalı bir bilgi verir...

--spoiler--
bir google seyahati sırasında denk geldim bu siteye. neyse açtım sayfasına baktım bakacağıma. sayfa açık kalmış ve bir süre sonra unutup, soldan akan başlıklara göz gezdirmeye başladım. ekşi sözlük de yanda açık durduğundan karıştırmışım.
--spoiler--
sonuna rr harflerini koyduğumda bana bir arkadaşımı hatırlatan kelime.
rusların ihtiyar heyeti.
en gizemli olanı (bkz: kazım mirşan)'dır. şanını bilen bilir ama mir midir? gizem de budur.
rusça da hem dünya hem barış anlamına gelen kelimedir. aynı zamanda rusya çapında ve uydudan yayın yapan ulusal bir kanalın da adıdır.
1986 ile 2001 yılları arasında uzayda kalan, hem dünya hemde barış anlamına gelen uzay istasyonu. döneminde sovyet uzay programının başarısının simgesi olmuştur.
Boşnakça, lehçe, farsça efendi demektir.
eski kürtlerde bölge liderlerine verilen isim.
pek çok dilde farklı anlamlara gelen bir kelime, kürtçe isimlerde de bulunur.
arapça acı manasına gelir, muhtemelen kaynağını buradan alacak şekilde eski cezalandırma yöntemlerinde gözleri kör etmeye yarayan gerecin adıdır.
arnavutça iyi demektir.
Komutan, bey, âmir anlamlarındaki bir kelime. Osmanlı'da Sivil ve askerî rütbelerde ön addı.

#osmanlıimparatorluğu
#osmanli
#mir
komutan, amir, kumandan anlamına gelen sözcük.
norveç asıllı mimari tasarım ve peyzaj tasarımı yapan bir şirkettir.

bir çok çalışmalarını zaha hadid'e adamışlardır. ekip, hayali kurgularla dünyayı güzelleştirmenin yollarına arayan insanlardan oluşmaktadır.
mir-e Botan yani Botan beyi.
(bkz: mirror protocol)
güncel Önemli Başlıklar