SEÇiMLERDE BiN BiR CAMBAZLIKLA VATANDAŞTAN OY ALIP DAHA SONRA VATANDAŞLA HERHANGi BiR BAĞLARI OLMAYAN, ÇALIŞMA YERLERi OLAN MECLiSE ARADA BiR UĞRAYAN, TEMSiLCiSi OLDUĞU MiLLETiN ALDIĞI MAAŞIN 10 KATINI ALIP GENE O MiLLETiN ONDA BiRi KADAR ÇALIŞMAYAN VE HER NE HiKMETSE ÇOCUKLARININ HEMEN HEPSi KUVVET KOMUTANLIKLARINDA 'YANGELiP YATAN' PARDON ASKERLiK YAPAN, MECLiSTEKi TEMSiLCiLERiMiZiN SRViLMEME SEBEPLERiDiR.
ZATEN BiR SAAT DÜŞÜNDÜM AKLIMA SEVMEK iÇiN BiR SEBEP GELMEDi.
hakettiklerinden çok daha fazla maaş almalari. * *
temsil ettiği vatandaşından çok kendilerini düşünmeleri. koltuk sevdası için binbir cambazlık yapmaları.
vekil olması yeterli.
"yalan dolan"la iç içe olmaları, verdikleri sözleri tutmamaları, ukala olmaları...
(#954675)
asgari ücreti 403 milyona yükseltip (!) insanları açlık sınırı altında yaşamaya zorlamaları, kamu emekçilerine % 2,5 zammı reva görmeleri, genel sağlık sigortası, tohum yasası, toplumla mücadele yasalarını çıkartıp, özelleştirmelerin, stand-by ların altına imza koymaları sevilmemeleri için yeteri kadar veridir.
(bkz: ates olmayan yerden duman cıkmaz)
asıl görevinin milleti temsil etmek yerine geceleri çiçek suluyan belinde silahla dolaşan modern çağımızın nadide magandaları yeterli bir açıklamadır sevmemek için.
bir dönem milletvekilliği yapıp, emekli olma haklarının olması ve "emekli milletvekili maaşı" adında muazzam derecede bir miktarla emekli maaşının bağlanması...

türkiye'de kurayla herkes bir dönem milletvekili seçilirse, fakir insan kalmaz türkiye'de, herkesin de sosyal güvenliği olur... * *
(bkz: alternatif cem uzan vaatleri)
tek işleri olan milleti temsil etmek görevini devamlı suistimal etmeleri, büyük çoğunluğunun çeşitli suçlardan hüküm giymesi gerekliliği *, bu suçlara aldırmaksızın yüzsüz yüzsüz milletin aprasını çalmaya devam etmeleri. fakat tabii ki (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
halkı değilde sadece kendilerini temsil edip, keseyi şişirmeleri *
(bkz: renk özürü)
(bkz: yolsuzluk)
(bkz: dokunulmazlık)
beyinleriyle değil, fil misali hortumlarıyla iş görmeleri.
'cumhurbaskanını halk secemez' diyen adamı neden sevelimki? gibi mantıklı sebeplerdir.
yan gelip yatmaları.

asgari ücrete ve memur maaşlarına gelince zam yapmayıp kendi maaşlarını sürekli katlamaları.

dokunulmaz olmaları.
iki şeyi çok iyi bilmeleri:

cepleri boşaltmayı.
ceplerini doldurmayı.
(bkz: bir kez olsun verdiğin sözü tut be)
resmi konuşmaları. bir kerede olsun normal insanların seviyesine gelip konuşmamaları.

hani bir talk show a çıkıp istedigi rahatlıkla konuşabilmek gibi. hiçbirinin yapamadığı bir şey. sonra çıkıp mitinglerde "sevgiliğ kardeşleriğmg, yüceğ türk halkııı" gibi itici konuşmalar da üzerine toz biber oluyor.

ben bir kere de samimiyet görmek istiyorum kardeşim. sahte degil gerçek samimiyet. milletvekilimisin, piyasaya yeni girmiş sanatçımısın anlamıyorum yahu. mecliste birbirinize demediğinizi bırakmayıp, televizyona dangalakça açıklamalar yapanlardan hiç bahsetmek istemiyorum.

kişisel olarak kendisini sevmesem de bu konuda bir abdüllatif şener e saygı duyarım. en azından onun konuşmalarında belirli düzeyde bir samimiyet oluyor.

işte böyleyken böyle sevgili kardeşlerim.
chp den aday oldukları için.
- ilk okul mezunu olup tek yaptiklari isin el kaldirmak olmasi.
- asgari ucreti mumkun oldugu kadar dusurmeye calisip kendi maaslarini arttirmaya calismalari.
- %60'inin isiminin mutlaka bir yolsuzluk dosyasinda duyulmus olmasi.
- milletvekili sifatini kazaninca kendilerini peygamber zannetmeleri.
- tanidiklarinin da havaya girip cani istedigi herseyi yapabileceklerini dusunmeleri.
- silah tasimalari.
- verdikleri sozleri tutmamalari.

(bkz: daha sayayim mi)
hamili kart sahibi yakinimdir! yazısının altında imzasının olması en büyük sevilmeme nedenidir.
maaş zammı oylamalarında müthiş senkronize ve organize olmaları, kendi maaşlarından bahsediyoruz illa ki.