1. 1.
  SEÇiMLERDE BiN BiR CAMBAZLIKLA VATANDAŞTAN OY ALIP DAHA SONRA VATANDAŞLA HERHANGi BiR BAĞLARI OLMAYAN, ÇALIŞMA YERLERi OLAN MECLiSE ARADA BiR UĞRAYAN, TEMSiLCiSi OLDUĞU MiLLETiN ALDIĞI MAAŞIN 10 KATINI ALIP GENE O MiLLETiN ONDA BiRi KADAR ÇALIŞMAYAN VE HER NE HiKMETSE ÇOCUKLARININ HEMEN HEPSi KUVVET KOMUTANLIKLARINDA 'YANGELiP YATAN' PARDON ASKERLiK YAPAN, MECLiSTEKi TEMSiLCiLERiMiZiN SRViLMEME SEBEPLERiDiR.
  ZATEN BiR SAAT DÜŞÜNDÜM AKLIMA SEVMEK iÇiN BiR SEBEP GELMEDi.
  2 ... necromancer
 2. 2.
  hakettiklerinden çok daha fazla maaş almalari. * *
  2 -1 ... syda
 3. 3.
  temsil ettiği vatandaşından çok kendilerini düşünmeleri. koltuk sevdası için binbir cambazlık yapmaları.
  3 ... hop tereyagli balli tarak
 4. 4.
  vekil olması yeterli.
  1 ... asmevejiya
 5. 5.
  "yalan dolan"la iç içe olmaları, verdikleri sözleri tutmamaları, ukala olmaları...
  2 ... kutt
 6. 6.
  (#954675)
  1 ... cococabana
 7. 7.
  asgari ücreti 403 milyona yükseltip (!) insanları açlık sınırı altında yaşamaya zorlamaları, kamu emekçilerine % 2,5 zammı reva görmeleri, genel sağlık sigortası, tohum yasası, toplumla mücadele yasalarını çıkartıp, özelleştirmelerin, stand-by ların altına imza koymaları sevilmemeleri için yeteri kadar veridir.
  1 ... ozican
 8. 8.
  (bkz: ates olmayan yerden duman cıkmaz)
  ... gladio78
 9. 9.
  asıl görevinin milleti temsil etmek yerine geceleri çiçek suluyan belinde silahla dolaşan modern çağımızın nadide magandaları yeterli bir açıklamadır sevmemek için.
  2 ... ethem
 10. 10.
  bir dönem milletvekilliği yapıp, emekli olma haklarının olması ve "emekli milletvekili maaşı" adında muazzam derecede bir miktarla emekli maaşının bağlanması...

  türkiye'de kurayla herkes bir dönem milletvekili seçilirse, fakir insan kalmaz türkiye'de, herkesin de sosyal güvenliği olur... * *
  1 ... paleface