1. 1.
  Bir mercek düzeneği yardımıyla küçük nesneleri büyütüp daha belirgin duruma getirmeye veya çıplak gözle görülmeyenleri göstermeye yarayan alet.

  (bkz: lam)
  (bkz: lamel)
  2 ... italiano
 2. 2.
  anton van leeuwenhoek tarafından bulunmuş gözle görülemeyecek kadar küçük canlıları incelemeye yarayan önemli bir alet. basit bir mikroskop mekanik ve optik kısımlar olmak üzere iki kısımdan oluşmuştur.

  mekanik kısımlar ayak, kol, tabla, tüp, ayar vidaları gibi kısımlardan oluşurken optik kısımlar ışık ile ilgili olup; ayna, kondansatör, iris, süzgeç camı halkası, objektifler ve öküler gibi kısımlardan oluşmuştur. objektifler ise iki kuru ve immersiyon objektifleridir.
  1 ... ben miyim
 3. 3.
  labaratuvar derslerine gittiğimizde vakit geçirmemiz için önümüze koyulmuş oyuncaklar
  1 ... niedy
 4. 4.
  Dijital olanlarından her eve bir tane lazım :
  http://www.listeniz.net/l...ekranli-dijital-mikroskop
  Çocuklar için : http://www.teesmax.com/emSITE.ASP?O=7&T1=147

  Ve ev yapımı mikroskop :
  http://www.instructables..../id/Make-a-USB-Microscope
  1 ... polski
 5. 5.
  Küçük maddeleri büyütmek için kullanılan bir âlet. Gözle görülmeyen canlı ve cansızları, bazı büyük maddelerin parçalarını incelemekte kullanılır. Bu gördüğü işler bakımından mikroskop, hemen hemen bütün bilimlerin olduğu kadar, özellikle mikrobiyoloji biliminin ve tıbbın en önemli yardımcısı olan bir âlettir.

  Normal bir mikroskop, başlıca a - gövde, b - ayak, c - hareketli tüp'ten meydana gelmiştir.

  Gövdede ayna ve diyafragma bulunur. Tüpün üst kısmında oküler, alt kısmında da objektifler yerleştirilmiştir. Diyafragma açılarak ilkin ayna ile ışık ayarı yapılır. Sonra mikroskopta bakılacak cismin, preparasyonda hazırlanmış bölümü ya da kendisi, tablanın deliği üzerine konur; ilkin küçük numaralı objektifle genel bir görünüm, sonra da büyük numaralı objektifle istenen özel görünüm elde edilmiş olur.

  Bilinen mikroskoptan başka son zamanlarda, elektronik mikroskop bulunmuştur. Bu mikroskopta ışık yerine elektron dalgalarından faydalanılmaktadır. Elektron dalgalar, ışık dalgalarından daha kısa olduğu için daha küçük cisimlerin görülmesi böylece sağlanmış olmaktadır. Bu âlet ilkin Alman bilgini Hans Buch tarafından 1826 yılında bulunmuştur. Bugün bu mikroskop, en küçük cisimleri gösterebilecek kadar gelişmiş bulunmaktadır.
  1 ... destination unknown
 6. 6.
  çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük cisimlerin birkaç çeşit mercek yardımıyla büyütülerek görüntüsünün incelenmesini sağlayan bir alettir.
  1 ... katarockt
 7. 7.
  http://www.boston.com/big...ary_microscope_photo.html
  ... cahil profesor
 8. 8.
  sanılanın aksine antonie van leeuwenhoek tarafından değil jacharias jansen tarafından bulunan alettir. anton van leeuwenhoek ilk mikroorganizmaları gözlemlemiştir.
  1 ... p o d
 9. 9.
  lam ve lamel arasina konulan seyi makroskopik olcutlerde gosteren cihaz.
  ... kalisky
 10. 10.
  birçoklarının ilkokul 4 ya da 5. sınıfta fen bilgisi dersi müfredatı sayesinde tanıştığı bilim icadı.
  ... work hard have fun no drama