bugün

an itibariyle format üstünde yeni pozisyonlar denemektedir. babuş sen kama-sutra mısın amk bu ne coşku?
(bkz: onbirinci nesil silik) az sonra...
Idolüm olur kendisi.
birebirde sokarım hacı, bi kafa bi göz bafilerim.
Bir bakışımla süründürürüm.
geçen sokakta karşılaştık amını dizine indirdim. o derece dövdüm. polisler selam durdu lan.
muhtemelen sikinin kalınlığı bile çoğu yazarın kolundan kalındır.

ha şimdi şakalara devam.
Sanılanın aksine rakiplerini yumruk gücü ile yada fiziği ile ko eden bir boksör değildi. Mike' ın numarası o cüsse ve güçte o kadar hızlı ve çevik olabilmesiydi. Bu şekilde hem bu kadar hızlı hem bu kadar kuvvetli bir başka boksör de sanırım dünyaya gelmemiştir.
dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörlerinden ama evander holyfield karşısında hiçleri oynamıştır. o maç asla unutulmaz. lenoks levis maçında da nakavt oldu.
en genç ağır siklet boks şampiyonu olmustur.rakiplerini genelde ilk raundlarda yere serer ve şaşılacak şey ki 1,80 boyunda olmasına rağmen yaklaşık 100 kilodur ve o cüsseyle bu kıvraklığı nasıl başarıyor anlamıyorum.ağır siklete göre boyu kısadır ama hiç nakavt olmamışları bile yere sermiş,1990yılına kadar yaptığı 37 maçın hepsini almıştır.daha sonra basına gelen talihsiz bir suçlama yuzunden hapis yatmış ve hapiste müslüman olmustur.çalkantılı bir yaşam tarzı olmasıyla birlikte bence en talihsiz olayı 97de rakibinin kulağını koparması ve 2 yıl men cezası almasıdır.2005yr boks hayatını bitirmiştir ve takma adı iron mike'tır.
genelde spor dallarının en bilinen adamları harbiden de o dalın en iyileri oluyor. mesela michael jordan, michael schumacher, diego armando maradona... sokaktan on kişi çevir, sekizi bilir yani bunları.
mike tyson'un şöhreti pek öyle değil ama. zamanında hayvan gibi iyi olduğu aşikar da, kim lennox lewis'in kendisinden iyi olduğunu inkar edebilir ki? ama kimse tanımaz lewis'i. öyle bir garip... bir sürü insanın bu adamı "gelmiş geçmiş en iyi boksör" sandığından eminim. belki o açıdan overrated diyebiliriz.
bir zamanlar nakavt makinesiydi.

http://www.facebook.com/video.php?v=379278185579635
Boyunun kısa olmasından kaynaklanan dezavantajını ağırlık merkezinin yere yakın olmasından kaynaklanan avantajlara çevirmeyi iyi başarmış ağırsiklet boksör, eğer bunu iyi yapamasaydı o 190 lık adamlar ağzını burnunu kırardı reziyin yumruk mefasesi sayesinde ama tyson hep içlerine içlerine girdiğinden bırak uzaktan yumruk savurmayı adama sarılıyorlar sürekli.
Kısa gibi gözüken aslında 1.80 den uzun olan, aparkatlarına ve ani saldırılana hayran kaldığım kulak koparan boksör. Hakemin bile anasını beller.
90 95 yılları arasındaki haline kimsenin karşı koyamayacağı tüm zamanların en iyi hücum gücüne sahip boksörü. izlemesi en zevkli boksördür ayrıca. efsanedir.
"ağzının ortasına yumruğu yiyene kadar herkesin bir planı vardır".

lafzının sahibi mümin sporcu.

adam net.
Gerçek bir sikiciydi.
böyle bir insan evladı daha gelmez boks alemine.
paralelcidir, derhal evinden sahur vakti alınması ve tutuklanması gerekir. kalkmış birde türkçe olimpiyatlarını savunan ifadeler yazıyor. uzun adam koskoca dünya şeysi* buna müsaade etmez.

http://odatv.com/n.php?n=...cemaate-destek-2804151200
mümin kardeşimiz. maaşallah.

görsel
sinan enginin önümüzde ki pazar evire çevire döveceği eski boksör.
Dövüşmeyi bilmeyen boksör. Biraz roy jones jr izlesin de nasıl dövüşülür görsün.
Haftasonları uykusuz gecelerin sebebiydi kendisi ve bir kesim için efsanedir nice genci heveslendirmiş amatörde olsa sporla ilgilenmesini sağlamıştır. 3 yıl tekelspor da boks yaptım sayesinde sonra kasksız bir müsabakada kulağıma aldığım ağır darbe sonucu tövbe edip bıraktım.

Benim için gelmiş geçmiş en iyi boksördür.
Game of throneste neden oynamadığını merak ettiğim yazar.

(bkz: AMAÇSIZ BiR ŞEKiLDE YAZMAK)
Aklımda hep rakibinin kulağını ısırması kalan boksör.