1. 1.
  gelmiş geçmiş en hızlı eski dünya ağır siklet boks şampiyonu
  3 ... aabi
 2. 2.
  saykopatik bir boksör...
  3 ... tucimania
 3. 3.
  ek saldırı biçimi olarak kulak kopartmada ustalaşmış,bir zamanlar malikanesinde beyaz kaplan yavrusunu gezdirirken gördüğümüz sonra aniden borç içinde yüzmeye başlamış iri boksör insanı.şimdi ne haldedir bilinmez..
  2 ... elendil
 4. 4.
  lennox lewisten sağlam bir dayak yediğini görünce iç burkan zaten ondan sonra kendni toparlayamayan toparlak.
  2 -2 ... kemalettin şentürk
 5. 5.
  kulak yiyici boksör.vaktinde en iyisiydi.artık beş para etmez.bitmiş.
  2 -2 ... hakande84
 6. 6.
  demir yumruk lakaplı mike oynadığı 56 adet müsabakanın 50 sini kazanmış ve bunların 44'ünde rakibini nakavt etme başarısı göstermiştir.
  3 ... yazaroglan
 7. 7.
  kim ne derse desin ali' den sonraki en büyük boksördür. rakibini ilk raund da devirmeye uğraşır ve ekseriyetle de bunu başarır(dı). düşüşü 1992 deki tecavüz davasıyla başlamış olup, bir daha da kendisini toparlayamamış, başka deyimle "kaplanın gözü" mefhumunu kaybetmiştir. bu göze sahip olduğu yılları da görmüş biri olarak söylenebilir ki, (frank bruno'ya yaptıkları nasıl unutulabilir) bu adamın yanında lewis falan "etüd abisi" gibi kalır sadece, ve lewis'inde kötü zamanındaki tyson'u devirmesi, bu gerçeği değiştirmez.
  3 ... salamander
 8. 8.
  gelmiş geçmiş en agresif boksörlerden biri. stratejisi rakibinin işini ilk dört raundta bitirmek üzerine kuruluydu genelde. maçın uzaması tyson'ı sinirlendirip, konsantrasyonunun bozulmasına sebep oluyordu. kendisi ayrıca siyah şort ve ayakkabı giyerdi hep. lennox lewis'ten temiz bir dayak yemişti kariyerinin sonlarına doğru.

  kendisinin ayrıca bir kadına tecavüz etme suçundan dolayı hapse girip çıkmışlığı da vardır. hapiste islama yakınlaşmış ve müslümanlığı seçmiştir.
  3 ... kenjin
 9. 9.
  istanbul'a geldiği dönemde bir taksiciyi çok fena korkutmuştur. kadınların da bulunduğu araçta mike tyson taksi şöförünün ensesine şaplak atarak "go man go..." diye bağırmıştır. ertesi gün televizyona çıkan taksi şöförü nasıl yusuf yusuf olduğunu anlatmıştır.
  7 ... chilavert
 10. 10.
  Boks tarihinin en asi oyuncusu Mike Tyson, 30 Haziran 1966 yılında Brooklyn'de doğdu. ABD'li boksör, 1985 (Mart)'te yaptığı ilk profesyonel maçında rakibini 1. rauntta nakavtla yendi. 22 yaşında dünyanın en büyük boksörleri arasında adı geçmeye başladı ve kısa bir süre sonra Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonluğu'nu kazandı (1988). 1991'e kadar yaptığı 36 maçı da kazanan Tyson, ilk mağlubiyetiyle Buster Douqlas ile yaptığı karşılaşmada tanıştı.

  Aynı yıl, Amerika Güzellik Kraliçesi'ne tecavüz olayı, Mike Tyson'un skandallar zincirinin ilk ve en önemli halkasıydı. Bu suçtan dolayı hapse giren Tyson, orada müslümanlığı seçti ve Malik Abdülaziz ismini aldı. Cezası biter bitmez, bir barda çıkardığı kavga yüzünden kendisini tekrar mahkemede buluyordu. Yumrukları kadar yasa dışı olaylarıyla da anıldı. Dünya Boks Konseyi (WBC) ve Dünya Boks Birliğinin (WBA) ağır siklet şampiyonluğu ünvanlarını elde etti. 1996'da Holyfield'a yenilerek WBA ünvanını kaptırdı.

  1997'de Evander Holyfield ile yaptığı ünvan maçının üçüncü raundunda rakibinin kulağını ısırdığı gerekçesiyle diskalifiye edildi. iki yıl men cezası alan Tyson'un Ohio eyaletinde ömür boyu boks yapması yasaklandı. Tyson, 1999 yılında tekrar ringlere döndü.

  8 Haziran 2002'de Memphis'te, Lennox Lewis ile Mike Tyson arasında yapılan Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonası karşılaşmasında kazanan taraf Lennox Lewis oldu. Lennox Lewis, karşılaşmada pek varlık gösteremeyen Tyson'ı sekizinci roundda yenerek Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ünvanını aldı.
  1 ... smurfs