bugün

almanya'da üretilip montojlanan dayanıklı tüketim eşyası markası.
çamaşır makinası tamircisine gidip içeride miele marka makinayı görüp, "hadi canım bu arızalımı " diye sorduğum,karşılığında "yok abi onlar arıza yapmaz bu makina 2.el satılık" diye cevap aldığım,hemen hemen ömür boyu problemsiz kullanılabilecek bir marka.Birazcık pahalı yanlız.
koca ankara'da birkaç tane yetkili tamircisi bulunan marka. aman bozmayın derim ben.
parçaları da aşırı pahalı. neredeyse yerli ortalama bir makine fiyatına.
pahalı ama parasını sonuna kadar hak eden alman markası.
ötenaziye karar veren insanlara son isteklerini yaparak hayatını kazanan irene nin etrafındaki olayların anlatıldığı 2013 yapımı film.

http://www.imdb.com/title/tt2357461/?ref_=nv_sr_1
elektrik süpürgesi bildiğin ferrari motoruna sahip alman markası. 3 sene önce 1500 tl vermiştim, her kullandığımda iyiki de vermişim, hayatımın en doğru harcanmış 1500 TL si diyorum, o kadar yani. Her genç kızın çeyizinde olmalı.
Beyaz eşyanın kralıdır...Dahi çocuklar arge sinde yer alıyor... Ve gerçekten dededen toruna aktarılcak çok sağlam ürünleri var....
bir gün evlenirsem evin bütün beyaz eşyalarını bu markadan alacağım.

2008 yılında almanya gütersloh fabrikasını ziyaret ettiğimden beri bu fikirdeyim.
Almanyada üretilip turkiyeye fici fici gelenlerine sahip oldugum beyaz esya markası. Burda bilinmediği icin genelde kötü marka sanılır, oysaki oldukça pahalı ve kalitelidir.
beyaz eşyada fiyat/ performansın kralı arkadaşlar. uzatmaya gerek yok.

babamın emmisinin oğlu kullanıyor. yıkıyor, kurutuyor, üstünde pompa yapıyorsun, tık yok.
it. Bal.
italyancada bal anlamına gelen fakat ismini kurucularından biri olan Carl Christoph Miele'nın soyadından alan bir şirket. miele soyadı ise Orta Yüksek Almancadaki boyamak anlamına gelen malen kelimesinden türemiş.
Miele, ana faaliyet alanını gelecekte tekrar kârlı hale getirmek için toplam 2.000 kişiyi işten çıkarmak zorunda kalacak. Kuzey Ren-Vestfalya'daki Gütersloh merkezli şirketin 23.300 çalışanı bulunuyor. Geleneksel ev aletleri şirketi, 2024'te işten çıkarma yapmak zorunda kalan ilk şirket değil. Diğer Alman şirketleri de büyük çaplı işten çıkarmalar yapmak zorunda kaldı.