bugün

Minik at.
Midilli bahane, koltuk altını göstermek şahane...

http://m.uludagsozluk.com/e/37340723/

Sırada hangi başlıkta kendi reklamını yapacak acaba?
içerisinde 2 tane Körfez bulunduran oldukça büyük bir ada. Evet.
görsel

görsel
at yavrusu.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
küçük şirin tatlı hayvanlardır.
Midilli Adası, Yunan adasıdır, milattan üç bin yıl önce de Yunan adasıydı, sonra da Yunan adası olarak kalsın derim, ada istanbul'daki Büyükadanın veya Ayvaliktaki Cunda adasının yetmiş beş katı büyüktür, öyle ki korfezlerine bile on tane Cunda Adası sığar. 330 kilometre kıyısı ve 300 kadar koyu vardır. Buna rağmen nüfusu sadece yüz bin yunandır. işte bu kadar az nüfus olunca beton dökülmemiş, adanın doğası, denizi kuşu balığı her şeyi cennet gibi kalmıştır, billur gibi denizinde yüzmeye, yemyeşil cayirlarinda, ormanlarında, zeytinliklerinde, yerleşimlerinde yaşamaya doyulmaz, sanki cennet gibidir, o ki midillilidir, tanrının sevgili kuludur, din baskısız ve medeni insanlar mutludur, zeytinyağına, balına, balığına, uzosuna, mezesine, medeniyetine doyulmaz, hep özlenir, gitmeye de doyulmaz. Ben sayısını unuttum ama doyamadım, hala gormedigim koyları denizleri tepeleri vardır, gidenlere özellikle hakiki bal, yoğurt ve zeytinyağını tatmalarini öneririm.
Molyvos adlı renkli ve kale manzarasına sahip bir tatil beldesi bulunan yunan adası. Bir diğer adı lesbos’ dur.