bugün

hazimsizligin bir ust halidir.
cümle içinde kullanmak gerekirse ya da paragraf mı demeliydim:
''bu ülke, ki netamiye derler adına, ulu bir ejderhanın mide fesadından doğdu. biz oradaydık, gördük herşeyi. kiyametin yarım boy küçüğü bir alamet gündü. yalan elbet, ulu falan değildi ejderha. kanatlarından irin saçan, pespaye bir yaratıktı aslında. hastaydı, uçarken kusuyordu sürekli. şöyle son bir kez titredi, süzülürken ağzını açtı ve macunumsu fokurdak bir sıvıyı, uzun ince kilimler misali, kadim suyun ortasına seriverdi. ejderha olgun bir armut gibi yere düşerken, macunkilim de hızla katılaştı, kabarcıklarından dağlar vadiler denizler hasıl oldu, bu ülke böyle vücut buldu.
Üzerinden her daim ekşi kokulu dumanlar tütmesi ondandır...''*
çok yediğnizde başınıza gelebilecek hadisedir. özellikle bayramın ilk günü çikolata, tatlı, börek, sarma, kola, çay, kahve gibi bayram da evlerde çeşitli kombinasyonlarını bulabileceğiniz yiyecek ve içecekleri mutfağa gelip gidip yiyerek * midenizi iflas ettirme durumudur. *
tam tersi için;

(bkz: zafiyet)
kadir inanırla mide fesadı:

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=33LnjMk6zwk)
23 adet petito, 7 adet balık kraker üstüne 11 adet minicheetos yiyerek gerçekleştirebileceğiniz olay. *
bu nasıl bişeydir arkadaşım nasıl .şu an sabaha çıkarsam efendi bi mü'min olarak hayatıma devam edicegim kesin.
Felaket bir durum mide fesadı yerine mide spazmı demeli , midenin kramp şeklinde şiddetli ağrılı kasılması olayıdır. psikolojik stresten uzak durmaya çalışmalı, midede gaz varsa bunu çıkarmak için biraz yürümeli, bir süre sırt üstü yatmalı, derin nefes alıp verme egzersizleri uygulamalıdır.
(bknz: http://www.e-saglikci.org...mide-agrisi-spazmi-nedir/)
sabah kahvaltıda omlet yiyip üstüne tavuk ve et ızgara yanında salata yiyip üstüne cheesecake yiyip üstüne cips ve üstüne balık yiyip üstüne iki tabak makarna yiyip sonrasında başıma gelendir.

çok şükür hala hayattayım.
arkadaşlarla geçirilen bol muhabbetli bol ziyafetli bir günün kaçınılmaz sonu. An itibarıyle belli semptomları almaya başladım. Kalbim sıkışıyo, karnım bıçak darbelerine maruz kalırcasına ağrılar içinde. Gidici gibiyim, haklarınızı helal edin.

Not: Ya gitmeden şu kıza açılabilseydim bari. Kısmet değilmis artık. Umarım bi gün bi şekilde bu satırları Okursun. Ki öyle olsa bile ben gitmiş olacağım.
bizim buralarda bi adettir. kurban kesildikten sonra gelen her misafire tatlı, sarma, kavurma ikram edilir. yedirilir içirilir.

buraya kadar sorun yok da, ulan deve niye her gelen misafirle birlikte sende yiyorsun.

sabahtan beri kaç kilo yedim bilmiyorum.

gözlerim kararıyor mk..
Şu an içinde bulunduğum durumdur.
Demin gecirdigim olay. 4 haftalik donusumlu karb diyeti sonrasi ilk kacamagi yaptim. mcden 2 big mac menu super boy ekstra olarak 3 big mac daha,8 ranch sos 8 sarimsakli mayonez ve uzerine bir adet mcflurry.
Diger kacamak ogunde 7-8 adet waffle yemeyi dusunuyorum bakalim. 1 ay var.
koronavirüs'ün yeni belirtisidir. delta plus varyatında da görünmekte