1. 1.
  microsoft'un pop3 ve smtp sunucusu. active directorye göbekten bağlıdır.
  ... armyy
 2. 2.
  4 GB ramli serverlarda bile bellek yetersiz hatalarına sebebiyet veren hilkat garibesi. akabinde ve detayında aynı kuruma open source (bkz: linux)enjekte edilip işkenceden kurtarılmıştır
  1 ... drlinux
 3. 3.
  2007 ocak ayı itibari ile 2007 sürümü çıkan windows e-posta sunucusudur. yönetimi ve kullanımı oldukça kolaydır ancak ram canavarıdır, 100 kişinin kullanacağı bir exchange server için dahi 3 gb bellek ister, her microsoft ürünü gibi, public folder özelliği ile ufak çaplı bir içerik yönetimi de sağlar. active directory ile bütünleşik çalışması göz önüne alınırsa tüm sistemleri windows olan bir kurum için oldukça faydalı olmakla birlikte gözü kapalı atlanmaması gereken bir windows ürünüdür.
  ... kisinin degeri aradigi seydir
 4. 4.
  small business edition alan ve 75-100 arası client kullanan bir firma açıkça "ben önümüzdeki bir sene içinde bir 16 bin USD daha harcamak istiyorum" demektedir. çünkü database 16gb olunca stop eder bu. çalışmaz. registry üzerinde yapılacak bir değişiklik ile 17gb a yükseltiliyordu eskiden sp2si ile birlikte bu sınır 75gb a çıktı.
  ... jackskellington
 5. 5.
  veritabaninin bulundugu klasorde log filelari da bulunduran bir yapisi var olan enterprice messaging system yada bildigin mail serverin yandan yemi$ hali.

  bu log filelar bir sure sonra hard diski doldurur ve manual olarak silindigi takdirde sorun cikarabilir. bu konuda yapilacak en dogru $ey eseutil aracini kullanrak databasei allocate etmek. ote yandan bu tool cogu zaman cali$miyor, onun yerine ntbackup kullanarak, exchange yedeklemesi alabilirsiniz ki bitince kendisi otomatik logları clean ediyor ama bu da cogu zaman ayni anda system state backup da almaya cali$tigi icin, hata veriyor.

  loglar hard diski doldurdugu ve bo$ alan kalmadigi icin serveriniz stop ederse; posta kutusunu dismount edip sonrasinda log filelar icin ba$ka bir klasoru, ayni bilgisayar uzrinda baska bir yeri veya harici hard diski gosterin. sonra da posta kutusunu yeniden mount edin. log filelarin hepsini silip bir adet checkpoint belirleyip sifirdan loglamaya ba$layacaktir. arkasindan yine file location degi$tirip sifirlanmis bir hard disk ile yola devam edersiniz.
  1 ... jackskellington
 6. 5.
  2008 sürümünün kurulumu ağlatan mail server'dir.
  ... sivasta ne gezer
 7. 5.
  (bkz: qmail)
  ... agactan yaptim al
 8. 8.
  allahın belası mail sunucusudur.
  1 ... sons of anarchy