1. 1.
  bir otolastiği markası, hatta en iyisi..
  1 ... aabi
 2. 2.
  (bkz: bibendum)
  ... bahdeniz
 3. 3.
  maskotu çok seksi olan tekerlek markasıdır. tekerlek adamdır maskotu ayrıca eskiden kamyonların kaputlarına veya tavanlarına koyarlardı bu maskotu çok alımlı olurdu kamyon.. *
  1 ... chosen
 4. 4.
  (bkz: never gonna let you go)
  1 ... trinfr
 5. 5.
  fransız lastik üreticisi.pazarda saglam bir yere sahiptirler.en büyük rakipleri japon bridgestone ve good yearfirmalarıdır.
  formula 1 de 2006 yılı sonu itibariyle artık lastik saglayıcısı olmayacak firmadır aynı zamanda.2007 yılından itibaren formula 1 de tek bir lastik kullanılacak ve o firma da bridgestone olacaktır.
  2 ... iysr
 6. 6.
  nedenini çok anlamasam da "mişlen" şeklinde okunan marka.
  3 ... beyazyelkenli
 7. 7.
  maskotunun çok ibnemsi bir edası vardır. ayrıca sanki ülker golf dondurmasının maskotu da kendisinden feyz alınarak yaratılmıştır gibime geldi...
  2 ... kebelekcun
 8. 8.
  her sene yıllık gelirinin yüzde 5'ini ar-ge ye ayıran lastik şirketi.
  1 ... beyazyelkenli
 9. 9.
  EN ÇOK DiKKAT çeken unsur sempatik maskotu olan firma. maskotunun adı bibendumdur.

  şirket adını 1889 yılında şirkette yöneticilik yapan eduard Michelin'den almıştır. şirketin ilk isimlerinden biri, "michelin ve Cie" dir. michelin sadece ilk kurulan lastik şirketlerinde biri değil aynı zamanda yaptığı yeniliklerle otomotiv sektörüne yön veren kuruluşlardan biridir.

  mesela ilk kez bir otomobilde kullanılan havayla şişirilen lastik eclair'ı michelin üretti. dünyanın en tanınmış ve başarısı tescillenmiş maskotu bibendum andra ve eduard michelin kardeşlerin fikri ve poster sanatçısı o'galop'un dehası sayesinde ortaya çıktı. michelin kardeşler bir gün bir fuarda üst üste yığılmış lastikleri görünce, "eğer kolları da olsaydı tam bir lastik adam olurdu" diye düşündü. burada çakan şimşek o'galop'un başarılı çizgileriyle hayat buldu. bu sayede bibendum 1898 yılında doğmuş oldu.

  lastik adam bibendum türkiye'de ilk kez 2004 yılında tv'lerde reklamlar vesilesiyle gösterilmeye başlandı.
  1 ... beyazyelkenli
 10. 10.
  (bkz: michelin ın lastik adamı)
  ... dalton ana