takip edilesi blog yazarı.

illüminati hususundaki söylediklerine katılırız katılmayız orası ayrı lakin, adamın çok ciddi bir gözlemci olduğu su götürmez gerçek. insan psikolojisinden haddinden fazla anlıyor. çok ciddi sosyolojik tespitleri ve önerileri var. şimdi siz bu adamın anlattıklarına sadece "illüminati" çerçevesinde bakarsanız çok yanılırsınız.
çok iyi yazar kendileri okumaktan zevk duyarım.
iyi bir yazar.
herhangi bir konu hakkında detaylı araştırma yapmadan asla yazmaz, güvenmediği kaynağı kullanmaz. zaten adam bunları götümden uydurdum demiyor ki kamuoyuna bilgi sunan herkes çeşitli kaynaklardan yararlanır. mesela illüminati hakkındaki yazılarının benzerini daha 100 yıl önce avrupa'daki kaynaklarda da bulabilirsiniz, adam ezoterik konuları cin peri hikayesine çevirmek için değil, bunun siyasi sonuçlarını değerlendirmek adına ele alıyor.
komplo teorisyeni isnadı geliyor genelde hakkında. bu da mümkün. her düşünsel faaliyet teoriler üzerinden yol alır. bunda eksik ve ya yanlış olan nedir.
tabi mıchael'in bilinmeyen, kendisinin çok da bahsetmediği yanları da var. ibne falan değil lan gerilmeyin hemen. *
kendi içinde bir dünya kurmuş, belli bir amacı olmayan adam, işe; sadece işe gitmek, eve ekmek almak zorunda olduğu için giden bir adam. tamam bir çoğunuzda öylesiniz ama bu adamın ''beyaz yakalı'' olmak gibi bir derdi yok.
intiharın kıyısından dönmüş bir adam. var olan her şeyi inançlarıyla temellendirmiş bir entelektüel bence o.

tespitleri çarpıcı değil mi? buna bağlı olarak esprileri de. yaşayabilmenin ustası adam. olan biten bu.
yazdıklarını beğenirsiniz beğenmezsiniz bu size kalmış. emin olmanız gereken şu ki, ekşi sözlükte şurda burda yazan adamlarla kıyas etmemeniz gereken biri olduğu kesin.
cesur da aynı zamanda. bence gerçek bir kur'an mümini.
bilinçli bir müslüman.
delikanlı çocuktur ayrıca, karagümrük'lü daha ne olsun. *
yazılarını yazarken bir ekip halinde çalıştıklarını sanmıyorum ama burada yazar olan biri vardı, o da iyi yazılar yazıyordu. galiba şu anda silik, aralarında bir bağlantı var diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
takip ettiğim sayılı blog yazarlarındandır. zaman buldukça avare'de de takip etmeye çalışıyorum. sadece illüminati ve siyasi yazılarıyla değil, hayatın içinden yazdığı yazılarıyla da kendine bağlamaya yetebilecek bir yazardır. çok iyi bir gözlemci ve araştırmacıdır.

uzun süredir illüminati ile ilgili yazmamakta ama twitter adresinden söylediğine göre bir kaç gün içerisinde yeni yazısını yayınlayacakmış. merakla bekliyoruz.
"otobüste teyzeye yer verdikten sonra topallayarak

orta sıralara doğru yürüdüm. madem keyfimi bozdu azcık vicdanı sızlasın huurnun." *
an itibariyle yeni yazısını paylaşmıştır. buyrun:

http://michaelsikkofield....lmler-ve_17.html?spref=tw
her ne kadar eğitimini ekonomi ile ilgili almış olsa da bilgi dağarcığı geniş, gözümüzü açmak için bildiği her şeyi bizimle paylaşan, fazla meraklı ve bildiği şeyleri hiç düşünmeden açıkça savunan biridir. samimiyeti yok sayılmaz bu sayede okuyucuyu kendine çeken biridir.
şu aralar hayran olduğum tek kişi. dediği gibi internet büyük nimet; kendisini görsem eminim bu kadar sevmezdim. reistir. net!
reyis yine döktürmüş. konu yine bizi kimlerin ayakta siktiği;

buradan okuyun açılın;

http://michaelsikkofield....-cizgi-filmler-ve_17.html

http://michaelsikkofield....izgi-filmler-ve_8357.html
son yazısıyla ayarını vermiştir. etkilemiştir.
prison break dizisinin başrol oyuncusunun ismiyle(soy ismiyle aslında) oynanarak oluşturulmuş bir nick namedir.

edit: blogunu gezdikten sonra daha önceden takip ettiğim bi blog olduğunu hatırladım. gerçekten kaliteli paylaşımlar yapan bir yazardır.
inandırıcılığı muhteşem olan blog yazarı. Yazdıkları mantığa uygun ve kanıtlanabilen şeyler. Hitabet kabiliyeti de fena değil. Allah yolunu açık etsin... Durmak yok illüminatiye (aydınlanmaya) devam...
doğru bilgi vermeyen, yanlış bilgilerle ve saçma düşünceleri ile insanları yanlış yönlendiren blog yazarı. eski yazılarını aratır olmuştur. yazılarının kalitesi 11 eylül konusundan beri düşüştedir. özellikle kuran-ı kerim'i baz alarak yazdığı yazılar resmen zaman kaybı. 'rothschild hanedanlığı, filistin ve yeni dünya düzeni' adlı yazısı buram buram musevi düşmanlığı kokan blog yazarı. sanki bir kitleyi musevilere karşı kışkırtmak amacı ile yazmış. musevilerin diğer herkesi kendi ırkından alçakta gördüğünü yazmış fakat bu tüm dinlerde ve milliyetlerde var. ayrıca müslümanların yaptıkları vahşetleri bilmeden israili vahşi olmakla suçluyor. o yazısından sonra ciddiye almayacağım yazardır kendisi. ayrıca bu adam kürtler hakkında da hiçbir dayanağı olmayan suçlayıcı ve tahriğe sürükleyen benzer bir yazı yazmıştı. son yazdığı subliminal mesaj hakkındaki yazısı ise herkesin daha önceden gördüğü resimleri alıp koymuş. gerçekleştirdiği en büyük başarı, yabancı sitelerde yıllardır süregelen tartışmaları ve fikirleri, kaytanasız, aptal ekşici gibi kelimelerle doldurup liseli bebelerin anlayabileceği şekilde dilimize çevirmesidir.
an itibariyle yeni yazısı: http://michaelsikkofield....t.com/2013/03/suriye.html
illuminati konusunda ve de diğer ilginç teori (mi desem yoksa tespit mi bilemedim) konusunda gayet ufkumu açmış, bir şeylerin "farkında" olmamı sağlamış yazar ancak beni asıl etkileyen "klasman dışı" diye adlandırdığı yazıları. "yalnızlık", "patates", "farkındalık", "f" ve ismi aklıma gelmeyen ve hayat tecrübelerini aktardığı müthiş yazılar. benim gibi bir adam antidepresan kullanmıyorsa bu adamın etkisi var diyebilirim. ha tamamen hayranım bu adama diyemem ama yaşadığımız şeylerin paralel olması sosyal hayatıyla ilgili yaşadığı şeyleri güzelce yazıya dökmesi onu iyi bir yazar yapmış.

edit: kabul etmez ama biraz kibir de mevcut kendisinde. ekşicileri eleştirdiği şeylerin bazıları kendinde de var. bu klasman dışı diye adlandırdırdığı yazılardan anlaşıldığı kadarıyla.
bir kaç yazısına bakıp hakkındaki bir kaç entriyi okuduktan sonra;
adam gerçekten sikko.
hayatın ne olduğunu anlamaya çalışan ergen kardeşlerimiz her anlatılan gizemli hikayeye inanmaya o kadar hazır ki adamı efsane yapmışlar.
bu adamla dalga geçebilirsiniz. Zaten ben de sevmem. Maykıl seni hiç sevmiyorum süt oğlan.
Lakin anlattıklarıyla dalga geçerseniz sıçtınız. Anlattıkları; kendi icad ettiği ya da bulduğu şeyler değil. Gerçekte var olan şeyler. O, mikrofonu eline almış dile getiriyor o kadar.

Özet: aylecek ödümüz patlayarak takip ediyoruz.
Zira anlattığı şeyler korkunç ama gerçek olduğu için daha da korkunç.
okuması zevkli olsa da birçok çöp bilgi veren insandır. yazdıklarının içi boş olmasa da epeyi biyografik bilgi yanlış. firavunlar - ingiliz kraliyet ailesi ve benzeri soy ilişkilerinin de herhangi bir dayanağı yok çoğu zaman.
yani bunca dünya derdi arasında şu adamın ; rockefeller ailesi , apple ve pink floyd un gizli mesajları , illümemati , abdülhey gibi kavramlar hakkında yazdığı ansiklopedi uzunluğunda bilgileri okuyup ulan hiç bir şeyin farkında değilsiniz modunda gezen genşlere bi sözüm var.

olm titre ve o sekmeyi kapat. valla kapat. en olmadı öss çalış lan.
yarın öbürgün bak kötü bi yeri kazanc...

neyse ya siktir et.
Yeni yazısı güzel.
kendisi 22 yaşında olduğu söyleniyor. bunu duyduğumda vay anasının amına koyim adam 22 yaşında bukadar kültürlü biri haline gelmiş napmış neytmişte bu hale gelmiş. bende 22 yaşındayım ama 2 kelimeyi bir araya getiremiyorum adam her konuda saatlerce düşüncelerini yazabiliyor hepsinide okutuyor didim. helal olsun aşırı imreniyoruz...
kim ne derse desin başarılı bir adamdır. Ters düştüğümüz bazı noktalar olsa dahi.

Her gün Türkiye'nin en çok satan gazetelerinde yazan ancak bu sözlükte başlığı dahi olmayan adamlar var. Bazı yazıları yabancı bloglardan uyarlama olsa dahi adam araştırıyor, öğreniyor, uğraşıyor sonra paylaşıyor.

Daha ne yapsın...
Köşe yazarlarını okumayın, altyazı ile yetinmeyin. Aptal siyasetçi tekrarlarını dinlemeyin. Sikko okuyun!

michaelsikkofield.blogspot.com/2013/05/hataydaki-patlamalar-uzerine.html
bir şekilde denk geldiğim ve 11 eylülü uzun uzun uzun ve uzun anlatan kelamı güzel kalemi kuvvetli yazar.
Bu da son yazısı.
https://twitter.com/msikk...status/333305976855871490
Hataydaki patlamaları, içimizdeki irlandalıları, ülkemizi, kaostan beslenen medyamızı son yazısında bir sığırın anlayabileceği şekilde özetlemiş blog yazar. Mutlıaka okunmalı.
http://michaelsikkofield....i-patlamalar-uzerine.html