bugün

kimsenin kalbini kirmamak ayrimcilik yapmamak icin yogun isteklere ve taleplere ragmen 1000. entrysini kendi isminin altina giren yazar. *
2000. entrysini benim nick altıma girmesini dilediğim yazar.
3000. entrysini unicef yararina girmesini istedigim yazar. *
4000. entrysini tema vakfı baslığına girmesini diledigim yazar, yeşili koruyalım. *
bütün sıfırlı entrylerini kendine girecek yazar. *
33. entryi girerek kendisine bir tesbih hediye etmiş olduğum yazardır. en yakın zamanda tesbih sallamayı, delikanlılık aleminde rajon ve jargon öğreticem kendisine.

ben ve polat alemdar gibi geceleri uyumayayan yazardır. bu meydanda çok yiğitler öldü soran bile olmadı diyerek meydanlardan inmesini mümkünse bi meslek edinmesini tavsiye ediyorum.
sahip olduğu internet bağlantısı ile bir gece içinde en çok kopma rekorunu ele geçirmiş talihsiz yazardır.
(bkz: guinness kitabina giren turk rekorlari)
kapı açılıyor iniyorum aşşağı...naheyecan halimle ve görüyorum arrival listesi elinde... ilk bakışta bana yanındaki sarışın ablanın gülümsemesi ile heyecanlanıyorum derken sen gülüyorsun..kelimenin tam manası ile yol olmustum bu sefer.. yorgundum.. ağlamaklı gözlerim.. biliyorum bunu sende farkettin... hapishaneden yeni çıkmış düşünce suçlusu gibi şaşkındım... kalabalığın figani ile ayıldım..ben artık itibari menşeinden anavatandaydım..pek sevmem torpili lakin tatlı geldi statün sayesinde sağladığın... pasaport kuyruğunun önüne geçerkenki göt kalkışım...ofisine giderken o ömrümün en uzun, o ömrümün en kısa yolunu geçiyordum ablam oluyordun k-9 köpeğinden koruyan, kuzenim oluyordun sigara uzatırken...bir abla daha vardı ki beni tahran'dan gelen zanneden.. ahmedinejad oluyordum o saniye..ama sen bana ay kıyamam derken nasıl diktatör duruşu sağlayabilirdim..kıyamamanın sebebi daha mahzun duruyordu artık gözlerimdeki yaşın nemi...o ablama soyle protest müziği sevmeyene.. ideolojiler idrakimize giydirilmiş deli gömlekleri.. sevsin uğur ışılak'ı delirtmesin beni.. sen yine inatla soyle kuzen bağırarak sevdamızın adı berraak...senki eve varanda anamdan babamdan önce haberi olan.. yıllardan sonra bana ankesörlü kullandıran...dayan kuzen dayan..daraldığın an kayıp bagaja yaslan...ha bu arada o su böreği var ya yemedim ben oylesini..duy bu söyledğimi çengelköy ahalisi...kendi yapmış kuzenim oyle iddia etti... ve yoğunluk ki baş döndüren ben artık kalkayım kuzen...çağır bi taksi ulen seyredelim şehr-i istanbulu hani şu ilk buluşmaların aslında son buluşma olduğu yeri..yani bana burası ayrılık memleketi..dediğin gibi ayrılırken hüzünlüydü kuzen..ama olur sen her gidene ole mahsun bakar isen..çok iyi biriymişsin seni tanıdığıma memnun oldum...ortamınıda çok sevdim...hasretle selam ederken..sarışın ablaların ve operasyon sorumlusu fotokopiden muzdarip abimizinde allah gönlüne göre versin... ve geri dönüş başlıyor adada sayım var hizaya dizil...kapı açılıyor ve ben yukarı çıkıyorum yine her dönüşteki gibi..naheyecan halimle.. sevgisizlik, yanlızlık, hasret, acıtan, sancıtan özlemlerim ellerinde karanlık liste....
dalgasini geçen eğlencesine bakan yazardır. *
yalanlardan bıkan yazardır. *
meydanbenim diyen ama paylaşmayı bilen yazardır. *
(bkz: ben bu yazıyı kendime yazdım)
(bkz: alem buysa kral sensin)
(bkz: yürü be)
adam gibi adamdir. sözünün eridir, sohbetine doyum olmayan yazarlarimizdan olmasi yani sira, okumaya gönlünü vermis kisidir. siirlere ayri bir sempatisi olan kisidir. Bu burma biyikli yakisikli adamin ayrica daha okumasi gereken 20 kitabi vardir. Her biri en azindan 300-500 sayfadir.
Ayrica kültürlü, sakaci bir insan.
Boga burcu insanidir.
sözlüğün otopark mafyası olan yazarıdır, nickinden de anlaşılacağı üzere bütün meydanları, kaldırımları ve boş arazileri sahiplenmiştir.
efendim şimdi şöyleki demince sol frame de bu başlığı görünce şappadanak ne yazıldığına bakmadan sazan gibi atlayan ben adı geçen başlığın aynı zamanda bir sözlük yazarı olduğunun bizzat kendisinin kafama vurmasının ardından bi bakmak farz oldu düşüncesiyle yazarın yazdıklarını incelemiş ve neticede kendisini tutmuşumdur arz ederim.
(bkz: dilekçe tadında entry giren yazar)
Zamanın bir acısı yüz seksen derece midir,meydan.
Bir kenarın dan,bir kenarına kaç dikme indirilir ki hayatın.
Yada kaç eşkenara bölünür bir yaşam sevilerek veya sevgisiz kalsan..
Ya Kaç kere saymak gerekiyor ki; o gibi yada onlar gibi birini görmek olsa anlamı rüyalarımızın.. sen kalabalığa kartal gibi bak ve benimse alın yazım ıssız çölde jaguar gibi koşmak..budur işte hayatımızın çizgisini; maya falımızda aramak..onda doğruyu bulmak...ve inan yakışmıyor sana ağlamak...gözlerin köleleri her akşam duman kılar ve o köleye hak değil seni etmek talak...Hayat benmişim. Hayat senmişsin. Hayat,eksikliğimiz aranan. Fazlalığımız,yükümüz sırtımıza vurulan. Hayat, gün doğumuyla Gün batımı arası
Avuçlarımız ve göz kapaklarımız arasında Bir ışıkmış yakaladığımız. Hayat Değişmekmiş..Unutamadan yaşamak..ve gülmeyide unutmamak için sen, sokak kapını açık bırak ...
(bkz: harbi mi)
(#4535491) numaralı ibretlik entry si ile gönüllerde taht kurmuş bilinçli yazardır.
Eski sevgilisini bulmak için facebook'a üye olmuş,

Kardan kadın hakları evrensel bildirgesini sözlüğe yazmasını beklediğim,

Yılbaşına amuda kalkıp girmeye çalışan ,

Şirin babanın cenaze namazında göz yaşlarına hakim olmayan, *

Hülya avşar'a en az benim kadar kafa atmak isteyen ama istekleri bir türlü olmayan,

Erkeğe alınabilecek en güzel hediye başlığına hatun düşürme niyeti ile yazan,

100 metreyi 2 saate koşma rekoru olmasına rağmen halı saha zirvesine sakatlığı nedeni ile
katılmayacağını belirten,

En çok kıskandığı kişi banu alkan olan ve kıskandığı için denize üstsüz girmesini fırsat bilip
Ayarı vermiş ,

Merve'yi tavlamaya çalışırken Merve'nin ayarına maruz kalmış ,

eve giren bayan hırsızın hiç olmamış ve olmayacak ojelerini çalmasını istiyen ,

kitap okuyan kişilere hayranlık duyan,*

iş yerindeki susmak bilmeyen başıboş telefonu açmak yerine çalmıp susmasını bekleyen,

japonya'dan özel rabot hatun getitip kendisine hediye edeceğim, *

Geceleri yarasa gibi sözlükte yazı yazan gündüzleri genelde uyumayı tercih eden ,

Ülkemize yeni gelen amerikan gibi saat farkına bir türlü alışamayan insan, * *

Her ne kadar meydanbenim dese de bu sözlüğün köşelerine ondan önce işediğimin farkına varamayan,

Okey oynarken 21 elde 1 kere bile bitiş yapamamış , yapmayı düşündüğümüz okey turnuvasına katılmasını beklediğimiz ,

izdivaç programını hiç kaçırmıyan kızlara mesaj atan,

Er kişi.
havanın hüznü çökmüştü istanbul insanının yüzüne, hiçbişi olmayan bir meydanın ortasına terkedilmiş hüzünle, dort yanı hasret olan unutulmuş ada yorgundular yasdan...gel bu şehrin havası boyle kalsın şehre inat gülelim via kartsız mekanlarda, az da olsa laila kapısı bunalımıyla...çekmeyin kuzeniz..efeler diyarından geldik demir parmakları ezeriz...kirli sakalı ile bir eşkiya ve ceylan gözleri ile abide-i seksepalite...gülüşler sacarız on yıllık gloria jeans'te, alırız hakkımızı ekstra kahveyle...ve ben anlarım dort bardak kahvenin susamıscasına muhabbet ile nasıl ikiye düştüğünü ve anlayamamakda haklısın dört sene içinde yüreksagdanın değişen yüzünü...yüreğimi bir mum gibi eriten ki hediye..ne utanması utandırdığın yerde..yabanmersini farzı uzayan yollarımda ben çöller jaguarı, ben hasretin yası, ben ikilem doldum, anadolu dolu...ve sen yüreğin çatalcadır, fıtratın kartalca, ufuklara bakarak dolu dolu sevdalısın, inadına gülenler bozkırında kazanmaya muktedir eski türk otağısın..ve yine gidiyorum vakit tamam, yolculuk var öz sılama, çayımı yudumlarken, kolumda bilekliğimle sana yazmaya, kuzenim; keskin bakışını çalmasın dünya...

bir cumaydı kardı kıştı, kıskandı inadına gülmemizi, istanbul ağladı..
hesapladım, tam 10 dakika geçti ve hala düşmedi sanırım, kablolu modem kullanıcısı oldu.eskiden düşüp dururdu sanırım, ona yazmam gerektiğini hatırlatanda buydu. şimdi mi ? o artık sıradan adsl kullanıcısı.
(#4609387)
beni az kalsın ağlatacak yeryüzündeki ilk karşı cins olmayı başaracaktı, ama nıhahaha olmadı. çok sevdiğim canımın içi yazar kişisi, entarilerinde her daim döktürür. üzenin, canını sıkanın, kalbini kıranın tiz kellesi vurula. *
gece gece modlardan habersiz zirve düzenleyen yazar aynı zamanda baldızım*
sözlüğün sana kazandırdığı şey ne ? diye sorsalarsa cevabı olarak göstereceğim iki yazardan birisi . * sözlükte yazar olan kitapkurdu isimli yazar, sanarak msn'e eklediğim kişidir. evet küçük bir salaklık sonrası yapılan salaklığın hayatım da yaptığım en güzel salaklıklardan birisi olduğunu fark ettiren yazardır. sürekli msn'den düşse de dert ortağımdır.hani msn'den düşmesi ilk başta sinir etsede sonraları ne zaman düşüp tekrar girse birşey yazmam gerektiği hissine kapılmama neden olmuştur .fazla uzatmak istemiyorum normelde bu yazara destan şeklinde entry girmek gerek ama onunla konuşmayı entry yazmaya tercih ediyorum. *
(bkz: to be continued)
kaban yakan abla.
organize bir şekilde kaban yakan bir ekibin üyesi olan abla. (ablam) napalım ekonomik krizde tekstil firmaları canlansın diye çalışıyoruz.
(bkz: şebekeyiz biz)
gecenin bir vaktinde canım ev arkadaşımdan canlı müzik keyfini ne yazık ki kaçırmış insandır. neyse azizim bir dahaki sefere diyoruz artıkın ve kendisini gözbebeciklerinden öpüyoruz. * *