bugün

meydanbenim

kapı açılıyor iniyorum aşşağı...naheyecan halimle ve görüyorum arrival listesi elinde... ilk bakışta bana yanındaki sarışın ablanın gülümsemesi ile heyecanlanıyorum derken sen gülüyorsun..kelimenin tam manası ile yol olmustum bu sefer.. yorgundum.. ağlamaklı gözlerim.. biliyorum bunu sende farkettin... hapishaneden yeni çıkmış düşünce suçlusu gibi şaşkındım... kalabalığın figani ile ayıldım..ben artık itibari menşeinden anavatandaydım..pek sevmem torpili lakin tatlı geldi statün sayesinde sağladığın... pasaport kuyruğunun önüne geçerkenki göt kalkışım...ofisine giderken o ömrümün en uzun, o ömrümün en kısa yolunu geçiyordum ablam oluyordun k-9 köpeğinden koruyan, kuzenim oluyordun sigara uzatırken...bir abla daha vardı ki beni tahran'dan gelen zanneden.. ahmedinejad oluyordum o saniye..ama sen bana ay kıyamam derken nasıl diktatör duruşu sağlayabilirdim..kıyamamanın sebebi daha mahzun duruyordu artık gözlerimdeki yaşın nemi...o ablama soyle protest müziği sevmeyene.. ideolojiler idrakimize giydirilmiş deli gömlekleri.. sevsin uğur ışılak'ı delirtmesin beni.. sen yine inatla soyle kuzen bağırarak sevdamızın adı berraak...senki eve varanda anamdan babamdan önce haberi olan.. yıllardan sonra bana ankesörlü kullandıran...dayan kuzen dayan..daraldığın an kayıp bagaja yaslan...ha bu arada o su böreği var ya yemedim ben oylesini..duy bu söyledğimi çengelköy ahalisi...kendi yapmış kuzenim oyle iddia etti... ve yoğunluk ki baş döndüren ben artık kalkayım kuzen...çağır bi taksi ulen seyredelim şehr-i istanbulu hani şu ilk buluşmaların aslında son buluşma olduğu yeri..yani bana burası ayrılık memleketi..dediğin gibi ayrılırken hüzünlüydü kuzen..ama olur sen her gidene ole mahsun bakar isen..çok iyi biriymişsin seni tanıdığıma memnun oldum...ortamınıda çok sevdim...hasretle selam ederken..sarışın ablaların ve operasyon sorumlusu fotokopiden muzdarip abimizinde allah gönlüne göre versin... ve geri dönüş başlıyor adada sayım var hizaya dizil...kapı açılıyor ve ben yukarı çıkıyorum yine her dönüşteki gibi..naheyecan halimle.. sevgisizlik, yanlızlık, hasret, acıtan, sancıtan özlemlerim ellerinde karanlık liste....
güncel Önemli Başlıklar