bugün

Metonya kralı 1. Metin tarafından yönetilen bağımsız ülke. Bu ülkenin en önemli özelliği ekilen topraktan bakkal, manav, dondurma dükkanı falan çıkması. Ayrıca içinde deniz olmamasına rağmen okyanus kıyısında yer alması da çok önemli bir özelliktir. Bir de komşu ülkesi metaforya vardır bütün deyimler gerçekleşir, Metonya kralı 1. Metin'in karısını kaçıran Metaforya yerlileri Metonya'nın başkentine adını da veren Sevimarka'yı (ki Sevimarka'nın en güzel yanı geri dönüşüdür) ancak midye karşılığı geri verecektir bu sebeple Metaforya'nın para birimi de midyedir Metonya'yı soracak olursanız 2 tane para birimi vardır birisi Metonya falanı'dır diğeri ise Metonya sikkesi. Hatta bu Metaforyalılar Metonya kralı 1. Metin'in karısına karın elimizde dediği için Metonya kralı 1. Metin'in karısı Metaforyalıların küçülüp eline gelmiştir. Daha sonra ise Metonya kralı 1. Metin Metonya'nın durumu iyi gitmediği için üzülen karısına merak etme karıcığım arkanda gül gibi Metonya Kralı var diyip elini sertçe kalbine vurmuştur ve o sırada Sevimarka'ya adını veren Sevim hanım Metonya Kralı 1. Metin'in kalp hizasında ki cebindedir ve dolayısıyla ölmüştür. Bu cinayetten sonra Metonya Kralı 1. Metin cezaveine atılmıştır cezası 30 yıl iken karısı el kadar olduğundan dolayı af yardımıyla cezası 30 dakikaya düşürülmüş ve salıverilmiştir.
Ben bunu Türk dizi tarihinin en geyik konusu zannederdim. Meğer böyle bi ülke varmış.
(bkz: sealand)
leyla ile mecnun u ortaya çıkaran topluluğun epey bi tarih bilgisine sahip olduğunu gösteren isim.
mete nin gerçek adı motun ikisinin ortalamasından metonya yapmışlar.
helal olsun.
güzel ve verimli ülke ne eksen yetişiyor.
adamların hamburger falan ektiğine şahit olmuştuk.
Gecenin bu saatinde aklıma düşen güzel ülke. Keşke oralar, buralar olsaydı da olaylar olaylar dediklerimiz tombala filan çekmek olsaydı.

Sikke sikke bozuklarimiz olaydı, ceplerimiz metonya falanı ile dolaydı.
kralı meton beydir.
metonya'm metonya'm
aklımdasın buram buram
kral kızını vermedi
oynadı oram buram.
Abdnin arkasındaki asıl güçtür. Metonlar abdyi besliyorlar.
Vizesi vardır. Giriş için koşulları en ağır yerdir. Ayrıca resmi nüfusu 2 dır.
her gün 2 defa tam yanından geçtiğim ülkedir. bazen yanından geçerken ve sağa sola bakınırken tam giriş kapısına bakıyorum aklıma dizide orada yaşanan bazı diyologlar geliyor gülümsüyorum istemsizce. akıl edenlerin akıllarına sağlık metonya sayesinde dizinin oyuncularını da çekim esnasında görmüş oldum bir kaç defa.
Değer verdiğim kişiyi de alıp herkesten uzaklaşıp yaşamak istediğim efsane mekandır.
çok özlediğim, hep gitmek istediğimdir.
1.meton önderliğinde kurulan güzel ve şirin kıyı ülkesi .
Yerleşmeyi düşündüğüm ülke. Belki maliye bakanı bile olabilirim.
metonya falanı
para birimidir.
şu sıralar yaşamak istediğim tek ülkedir.
Metin beyin kapisini, bornozla ve kafasinda havluyla actigi ulke.
artık betonyadır.(şaka değil)
phoenix vakfı oraya da musallat olabilir.
bir nevi benim ülkem.
satışa çıkarılmıştır.
okyanusa kıyısı vardır.

sandy kasırgası vurmuştur.
görsel ülke yönetimi çok kritik bir noktaya değinmiş.
--spoiler--
nüfus : 4
rakım : bunun ne olduğunu bilen var mı ya?
--spoiler--
para birimi sikke dir...