bugün

şişman ve gözlüklü.
arkeoloji okumuş kişi.
kendisi çok sinirli bir insandır. gerçek hayatta çok asabidir ve önüne gelene bağırır. çocuğunu da köşe yazarı yapmaya çalışmıştır.
posta gazetesinde televizyon eleştirmenliği yapan insan ama yüksel aytuğ un yerini kimse tutamaz o ayrı.
an itibariyle sabahın kör saati yarı uykulu bir şekilde kanalları geçerken programını gördüğüm, devleti, ab'yi, lafını esirgemeden ayar manyağı yaparak bir anda dehşete düşüp uyanmamı sağlayan garip kişiliktir.

ab'ye bi de tekerleme söyledi şengül hamamıyla ilgili. * * *

ıslak hede hödö şengül hamamı
söylersem babama sever mamını * * *
bu sabah ki programında uludağ sözlüğü takip ettiği ve bu sözlükte çok güzel hakaretler edildiğini tüm türkiye ye duyuran haberci.

(bkz: mesut yar la uyan türkiye)
2 yıl opera , 5 yıl tiyatro geçmişine sahiptir.
sözlüğün reklam aracıdır efendim kendileri. biraz daha hakaret edilirse sözlüğü hackleme girişimlerine destek verecektir muhtelemen.
sunum sekli fena sayılmayan sempatik bir adamdır kanımca habercilik ve gazetecilik isi tecrübe kasesi ile piseceginden kendisini cok fazla yermemek lazımdır.laf olsun diyerekten elestirmek olmaz,gencecik yasında kendisinden bir ali kırca,bir m.ali birand performansı beklememelidir kimse.fakat gelgelelim kendisi baslıgında hicbir hakaret bulunmamasına ragmen,sadece kendisi ile ilgili salt elestiriler bulunan bir sözlüge milyonların önünde rencide edici ithamlar kullanarak ayıp etmistir.unutmayalım ki övülmek kadar yerilmekte dogaldır.
kendisiyle ilgili detaylı ve doyurucu bilgilere official web sitesinden ulaşılabilecek, işini doğru bir şekilde yapma sevdasında olan tv emekçisi.

http://www.mesutyar.com/

ayrıca sitede yer alan " En çok hangisini yapmamı istersiniz" konulu anketine "uludağ sözlük" yazarı seçeneği de eklemesi beklenmektedir.
*
sabahları yaptığı programlarla bizi uyandırıp erkenden sözlük başına geçmemizi sağlayan şahsiyet *
sözlüğün değerlendirmelerinde biraz haksızlık yaptığını düşündüğüm, farklı çizgisi olan medya kişisi.

kişilerin, farklı olana alışamama handikapıyla karşı karşıya kalmıştır. olaylara yaklaşımı serttir, eleştireldir.

kendisini izleyen, yabana atılmayacak kadar önemli bir kitleye sahiptir.

bir kaç kez program formatı değiştirmesinden, bir arayışta olduğu sonucu cıkarılabilir. bu arayışın bir gün çok iyi sonuçlanması kuvvetle muhtemeldir.

çünkü şu an daha çok rating alan pek çok medyatik kişinin, barındırdıkları iç enerjilerinde azalma gözükmektedir.
mesut yar hala çok yüksek yüksek iç enerji sergilemektedir.

"nerden çıktı bu şimdi" gibi bir soru akla gelirse, benzer program yapan insanların 3-4 sene evvelki, program sunma tarzlarının incelenmesini tavsiye ederim.

zaman, mekan imkan 3 lüsü bir yerde birleştiğinde mesut yar çok daha büyük kitlelere hitap edebilme imkanı bulacaktır.
(bkz: mesut yar la yara yara)
süper insan, müthiş yetenek. hastasıyız. *
başka yerde yok programını en iyi sunan kişi.
başka yerde yok programını murat birsel'den sonra en iyi sunan kişi.
televizyonculuğun mihenk taşı. o geldi taşlar yerine oturdu. derin siyaset bilgisi sayesinde yaptığı mükemmel siyasi tespitlerden sonra, boynunu hafif kırıp göz kırparak hiç kimseye nasip olmayan espri yeteneği ile verdiği "nasıl koydum ama" ayarlarına sülalece hastayız.

allah başımızdan eksik etmesin, o hep göz kırpsın, koysun. biz onu izleyelim.

o yanındaki oskarlık mini showlar düzenleyen, mükemmel alt yapılı gençlerin de umarım tez vakitte değerleri anlaşılıp bir an önce hakettiği yerlere gelmesini niyaz ederim.

hepsinin yanaklarını sevgiyle sıkmak istiyorum. sıkıp sıkıp koparmak istiyorum.
erkek kardeşinin adı ah le yar'dır. *
"uludag sozluk, cok guzel hakaretler yagdiriyorsunuz bana. devam edin devam" - mesut yar (11.07.2006)

"uyan türkiye'de uludag sozluk ve eksı sozluk gıbı bırbırınden onemlı ımzaların ımecesı yer aldı" - mesut yar (28.07.2006)

"ben sana tükürdüğünü yalayamazsın demedim" - arjen robben (28.07.2006)
uyan türkiye programında kol hareketleri yapan bir metin uca olamayacak gözlüklü obelix.
hele yar yar yar
zalım yar
hayın yar
le le le le le le le
mesut yar
yar bizi yar
(bkz: yarmak) (bkz: yarılmak)
dün yayınlanan programında, bir okul müdürünün kameramana 'senin ağzını burnunu dağıtırım' sözünün geçtiği banttan sonra, 'sanırım o müdür kafasına hiç kamera yememiş' demiş ve yarmış kişidir.

(bkz: mesut yar ayar seansı)
Metin Uca'nın karbon kopyası.
uzun cümle kurucam diye zaman zaman sıçan fakan genel anlamda başarılı bulduğum arkeolagtan bozma tombul yanaklı ve gözlüklü kişi.
(bkz: mesut yar la uyan türkiye/@montajelemani)
(bkz: mesut yar/@montajelemani)

sevgili yar, pek saygı duyduğum mümtaz şahsiyet, güzel insan, kadim dost lütfen üstteki şu iki linki de tıklayarak tek tek okuyunuz. programınızın seyir zevkini arttıracak bu eleştirileri dikkate alırsanız yeni bir metin uca çıkabilir sizden. çünkü ben sizde bu potansiyeli görüyorum. bi kere koskoca adamsınız. evli, barklı, çoluk çocuk sahibisiniz. yani işinizde başarılı olmanız için önünüzde önemli engel yok. çıktığınız tv ile yazdığınız gazetenin büyüklükleri de bunu destekliyor. sadece bir iki fiziksel değişiklik yeterli bence. mesela siyah çerçeveli gözlüğünüz. bu aygıt sizi çok itici gösterip çok afedersiniz okul hayatımda sıkça rastladığımız çok bilmiş insanlar kimliğine bürüyor sizi. çözümü basit; lazer tedavisi. kaç kuruşluk şey, git yaptır. bi de programlarınıza davet ettiğiniz konuklara yeterli saygıyı gösteriniz pls. adam iki kelam ediyor "höhödöhöy" diyerek adamın ağzından alıyorsunuz lafı. sizin gibi iyi aile eğitimi almış birine hiç yakışmıyor ya da ben yakıştıramıyorum. önce adamı bi dinle, bi konuşsun, ne diyecek, ne edecek, belki benim duymam gereken çok önemli şeyler yumurtlayacak?? öyle susturmak olmaz. sen konuşurken ben senin sözünü kessem kızmaz mısın bana?? kızarsın tabi. o zaman kendine yapılmasını istemediğin şeyleri başkalarına da yapma. akıllı ol, dürüst ol, insanlara saygı göster. toplu taşıma araçlarını tercih et. bi de yaşlı teyze gördün mü yer ver, uyuyor numarası yapma. sen çakalsın ama o teyzeler senden de çakal bunu unutma.

neyse canım benim işlerim var şimdi. hem çalışıyorum hem okuyorum ben. belki bir zamanlar da sen de benim gibiydin, anlarsın halimden. hayat şartları zor, ekmek aslanın ağzından midesine indi. programlarını izleyemesem de köşeni okurum arasıra. heee unutmadan, oradaki fotonu da değiştir. o ne poz öyle. insan biraz efendi durur, demin de dedim çoluk çocuk sahibi adamsın sen. kendine oturaklı bir fotoğraf çektir. elini de çenene koyma öyle. sözlerime son verirken "montajelamanı" rumuzuyla sözlük yazarlığı yapan ex-yönetmen arkadaşımızın isteğini de gözardı etme. bizim çocuklar arada bir toplanırlar istanbul'un değişik semtlerinde. yerler, içerler, çok afedersin evlerine gittiklerinde sıçarlar falan filan. bi gün sen de takıl. merak etme hesap falan ödetmezler. bak zirvelere katılmama hususunda söz vermiştim birisine ama senin gibi üstad bi insan gelirse ben de gelirim ulan (tabi gerekli izin çıkarsa). hadi selam söyle arkadaşlarına. bi de bu yazıyı sonuna kadar okuyabilecek kadar sabırlıysan zirvede kola ısmarlıyacağım sana. valla?