lisede arkadaşımın bana şakasına söylediği sözdü meraklı olduğum için.
bu filmde kemal ağabeyim, kahve içer misiniz teklini reddedip, "hayır içki içecem ben, ölümüm rakıdan olsun anasını satim" diyerek meyhaneye gider ve tek başına efkar dağıtır.

ulan ben bu adamı bir yerden tanıyorum ha.
sakar şakir filminde yoğurt bakracı kafasına giren otobüs şoförü, bu filmde de köfteye çivi batırıyor.
görsel
görsel
aydın ilimizde içerisinde filme ve kemal sunal' a ait görsellerin olduğu ve meraklı köfteci filminin oynatıldığı bir köftecidir.
Bıçak oyunu sahnesi muhteşemdir.
bu film bize aslında çok güzel ders veriyor. bunu 19 suç kaydı olan adamı öldüren genç olayından sonra daha iyi anladım.
görsel
her sahnesi ayrı güzeldir. mesela;

ali şen ve ev ahalisinin zühtü'ye "guvvet macunu" hazırlarken yaptığı mimikler. guvvet macununun (bildiğin bulgur pilavı) zühtü'ye zorla yedirilmesi. sonrasında zühtü'nün "daha yok mu" diyerek şevket altuğ'u öpmesi ve şevket altuğ'un kendini koruma çabası. sonrasında yolda köfteci arabasıyla bmw ile kapışması...

güzel filmdir.
zühtü, berber hayrinin radyosunu "ben anlarım tamir edeyim" deyip almış ve berbat etmiştir, lokantacı ihsan'ın buzdolabını ise perişan etmiş ayrıca evine giren hüdaverdi bey'i hırsız diye ihbar etmiştir (1976).
böyle hayatlar da var mıydı diye her seferinde sorduran filmdir.
Zühdü ile doktor rolündeki Ergin orbey'in bakıştığı sahne efsane dir. Ergin orbey filmin yönetmenidir ayrıca.

görsel
Nedendir bilinmez kemal sunal'ın diğer filmlerine göre kıyıda köşede kalmış harika bir filmdir.

Şevket altuğ, ihsan yüce, Sümer Tilmaç, Ali Şen, Dinçer çekmez, Hulusi Kentmen filmin yan oyuncularıdır ki her birine baş rol versen sırıtmaz.

Filmin en komik sahnelerinden biri de kalabalık bir sofrada yenilen yemekten sonra evin küçük kızı köfteci Zühtü'ye "masayı da topla" dedikten sonra kemal sunal'ın tepkisi çok iyidir: "ahh gıçımın kenarı!"
Saçmalamayın kadın olukça hoş bence sevişme sahnesi olmamasından bu iddialar.
kemal sunal'ın en sıkıcı filmlerinden. ayrıca başroldeki kız çirkindir.
görsel

bu karede yaşayan tek kişi;

http://www.posta.com.tr/h...yle-itti-galerisi-1305121
avukat : zühtü bey sizsiniz değil mi ?
zühtü : benim dersem başıma yine bi şey gelecek, ben yeminliyim hiç bi şeye karışmam kardeşim.
avukat : hanımınıza muazzam bir miras kaldı.
zühtü: bana ne!
avukat : ama sizde çok zengin bir insansınız artık.
zühtü: sana ne ! her boka maydonoz olma hadi işine işine bakim...
avukat : ama bakın beyfendi, eeee banane yaaa...
zühtü : afferin bana nasıl da yeminimi tutuyorum ama, köfte ekmeeek köfte ekmek var sıcak sıcak!
kemal sunal' ın zorla yedirilen helvadan sonra, köfte arabasıyla bmw'nin kapıştığı çok güzel bir sahneye sahip filmdir.
an itibariyle trt 1'de yayınlanmakta olan kemal sunal ve gölgen bengü filmi. akıl hastanesi sahneleri efsanedir.
kemal sunal imzalı en komik film.

manav sahnesi asla unutulmaz.

-bu ne?
+limon
+bal gibi lahana
+eeee patates!
+hahaha, ne alaka ula maydanoz maydanoz
-nee? maydanoz mu?
şu an kanal7 de oynayan nostaljik film. lakin filmde oynayan hatunun adeta akpli bıyığına sahip olduğunu ilk defa farkettim
an itibariyle kanal 7'de başlamıştır.

"ismayyll kafan çalşmayy"

her hıyara tuz olmak

maydonoz
zühtü pis pis fatmaya bakıp sırıtarak bıçaklarını bilemektedir güya fatmayı öldürmeyi kafasına koymuştur ve fatma kendini tutamaz gülmeye başlar.
zühtü: niye gülüyosun kız.
fatma: abdiyi hatırladım.
zühtü: abdide kim?
fatma: bizim abdi canım köydeki deli abdi.
zühtü: nolmuş yani abdiye?
fatma: karısını kıtır kıtır kesecekti
zühtü: afferin abdiye... iyi kesti mi bari?
fatma: yoooo karısı sonunda abdiyi kesti. ''bu sahneye bitiyorum arkadaş''
akıl hastahanesinde'ki hayali topla penaltı atma sahnesi ve kemal sunal'ın mimikleri yarım yarım yarar.