bugün

kuldan "medet" beklemektedirler.
kuldan, ölümünden sonra dahi keramet ve tasarruf beklerler.
görsel
Şer yuvası geleceğin fetösü ışid destekçisi zihniyet.
hasta kafalarla dolu yer. bir öğrenemediler insan olmayı, birey olmayı, din diyene tuzlukla koşuyorlar.
Diğer cemaatlerden farkı yoktur.
Kuran-ı kerim de allahın ilk emri okudur. Kuran-ı kerim dahil hiç bir yazılı eser yada kitabı okumayanlar bir süre sonra allah ile aralarına bir aracı koyarlar. Bu aracılar ise çevresindekilere özellikle ;

"kur'an'ı herkes anlamaz, biz size anlatırız" derler.

(bkz: cübbeli ahmet), (bkz: Seyyid Abdulbaki Erol), (bkz: Süleyman Hilmi Tunahan), (bkz: Muhammed Ustaoğlu), (bkz: Mehmet Dumlu), (bkz: Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu), (bkz: Fethullah Gülen), (bkz: Haydar Baş), (bkz: Ahmet Misbah Erkmenkul), (bkz: Fatih Nurullah), (bkz: Muhammed Muta Haznevi), (bkz: Ömer Öngüt), (bkz: Ramazan Dinç), (bkz: Enver Ören), (bkz: Nurettin Coşan), (bkz: Ahmet Arslan), (bkz: Osman Nuri Topbaş), (bkz: Mahmut Ustaosmanoğlu)

"kim rahman'ın kur'an'ından yüz çevirirse ona, bir şeytanı arkadaş veririz ve o şeytan artık onun ayrılmaz dostudur." (zuhruf Suresi 36)
(bkz: cübbeli ahmet), (bkz: Seyyid Abdulbaki Erol), (bkz: Süleyman Hilmi Tunahan), (bkz: Muhammed Ustaoğlu), (bkz: Mehmet Dumlu), (bkz: Hacı Galip Hasan Kuşçuoğlu), (bkz: Fethullah Gülen), (bkz: Haydar Baş), (bkz: Ahmet Misbah Erkmenkul), (bkz: Fatih Nurullah), (bkz: Muhammed Muta Haznevi), (bkz: Ömer Öngüt), (bkz: Ramazan Dinç), (bkz: Enver Ören), (bkz: Nurettin Coşan), (bkz: Ahmet Arslan), (bkz: Osman Nuri Topbaş), (bkz: Mahmut Ustaosmanoğlu)

" o şeytanlar bunları doğru yoldan çıkardıkları halde bunlar doğru yolda olduklarını sanırlar." (zuhruf Suresi 37)

işte cemaatler içindeki kuran da bunlar diye bahsedilen gafillerin durumu budur.

Edit: yukarıda ki isimler halihazırda türkiye de faaliyet gösteren tarikat, cemaat ve dini oluşumların liderleridir.
peygamber zamanında olmayan bir yapılanmanın * Türkiye'deki en büyük örneğidir.
Siyaseten de pek güçlüdür.
Ama tarikat olarak bir bidattır, Hindistan esintisidir.
Gavslık, seydalık, şeyhlik peygamber zamanında olmayan makamlardır.
Allah'a kul olmadan (fenafillah) önce şeyhe intisap gerekmektedir bu kafaya göre (=fenafişşeyh) .
Açın Kur'an'ı okuyun, orada tarikat yok, orada "aracı" yok, orada "tevkil" yok.

"Tevkil" ne peki?
Allah'ın bir yarattığını vekil atamasıdır.
Allah nerede bir yarattığını vekil atıyor.
Var mı bunun delili?
Yok!
fetullah gulen volume 2.
temiz ruhlu insanlar topluluğu. Hiç birinden zarar gelmez, devletin içine güvenilir adam toplayacaksanız menzilden toplayınız.

şeyhimiz gavs sani'nin yetiştirdiği evlatların, kışla'da yetiştirilen evlatlardan hiçbir farkı yok.
Bıktıran cemaatlerden birisidir. Evet.
Kur'an'da ne yazıyorsa inatla tam tersini uygulayan şirk yuvası cemaatlerden sadece bir tanesi.
fetö, ismailağa, nakşibendi, süleymancılar, menzil vs... bunların hepsi aynı çöplükten beslenen, birbirine çok benzeyen bakterilerdir. Kur'an'a inat olsun diye ciltler dolusu saçma sapan kitaplara biat eden bu pislikler, Allah'a ortaklar koşmayı kendilerine din edinmişler. Akıl düşmanları, cahil köpekler...

Allah hepinizin cezasını versin!
fethullahçıların, iktidara yönelik kasıtlı çıkışının ardından, kendini illa ki birini destkelmek zorunda hisseden iktidarın yeni yuvalanma/yuvalatma eyleminde bulunduğu cemaat. aslen merkezi adıyaman' dır. pek çok ünlü ismin de sık uğrak yerlerinden biri haline gelmiş, günümüz moda cemaatidir.
bu salakların devlette fetönün yerini alacağı konuşuldu yazıldı. ben söylüyorum. imkansız arkadaşlar. bunlarda fetullahçılar gibi kafa yok. bunların bi derdi var menzildeki şeyh tarla tapanda tütün işi yapsın herkes beleşe çalışsın.
yarının fetosu olmaya aday,her cemaat tarikat gibi.
menzilleri genislemektedir.
şöyle söylüyeyim benim çok yakın arkadaşım vardı bu tarikattan.bir video attı bana adam mercedesinden inip inşaat halinde bir binaya giriyor önünde secde edenler 2 eli bağlayıp duranlar falan.allahın huzurunda böyle durmuyorlar amk.dedim bu adam kim .dedi hocamız efendimiz herşeyimiz.şaşırdım kaldım.oda bu tarikattanmış.
Menzilciler bizi kandırdı

Yakında sinemalarda.
çomar vatandaşlarımız artık fetoşuna kul köle olamadı ya, şimdi bu sapık şaklabanlara sarmaz inşallah.
devletin süratle el atması gereken kas kafalılar yuvası.

"kuran mı, ne yapacaksın sen kur'an muran hem sen anlamazsın sen bizi dinle. biz sana anlatırız" kafasında olan güruh. şeyhlerinin ayaklarını öpmeceler falan işte bildiğiniz cemaat zırvaları. dikkat edilmesi gereken oluşum. zira sayılar bir hayli fazla.
Bir gün arkadaşımı beklerken canım çay çekti ve kahve tarzı bir yer gördüm. dedim gireyim de çay sigara yapayım ayakta beklemekten iyidir. girince gördüm ki şu semerkant adını verdikleri yayınların logolarıyla kaplı bir yer. muhafazakar bir ailede yetiştiğimden cemaatlere antipatim yoktur ama yobazlık gördüğüm an uzaklaşırım. bir süre sonra yanıma selam verip iki kişi oturdu ve tartışmaya başladılar. ikisininde ellerinde 40 sayfadan az bir cep kitabı, kaynağı belli olmayan, yazarı kim belirsiz.. tartıştıkları konu "cennette boyumuz kaç metre olacak". 15 dk geçti, yarım saat geçti, -güzel günler göresi arkadaşım sağolsun- 1 saat geçti bunlar hala tartışıyorlar. biri diyor 33 metre biri diyor 30 metre, sonra birisi geldi dedi aynı olacak bilmem ne sanki atom parçalıyorlar. uzaktan arkadaşımı gördüm ve ayağa kalktım "kusura bakmayın din ile haşır neşir insanlar olarak görünüyorsunuz, 1 saattir cennetteki boyunuzu tartışıyorsunuz ama cennete nasıl gireceğiz diye en ufak bir konuşma yapmadınız yada cennete girmeye yönelik bir harekette bulunmadınız" dedim. biraz kızgın biraz farkına varmış bir şekilde haklı olduğuma dair birkaç şey söylediler ve çıktım. uzun lafın kısası boş işlerle uğraşmayın arkadaşlar. dindar da olsanız, dinsiz de olsanız, laik de, muhafazakar da olsanız ne olursanız olun, boş şeylerle uğraşmayın.
geleceğin darbecileri. at fava bekle.
yakın zamanda bunlar da kandıracak malum zatları .
dergahta yıkanan bir bardak seksen senelik nafile ibadete eşittir diyen insanlar bardak yıka diğer tarafı kurtar ...
küfür ve şirk yuvası.
ingilizlerin güneydoğu'daki en sağlam projelerinden.