bugün

yine nerelerdesin sen * tam 1 yıl oldu sözlüğe uğramayalı. geldim seni merak ettim. bu hesabıda ifşa olunca acmıstın. ses ver
instagram sayesinde rastladığım ve büyümesine şahit olduğum bıcırık.
kendi çocuğum ya da kardeşim olsa ancak bu kadar sevebilirim herhalde.
yaşıtlarına göre o kadar farklı ki. allah ım öyle bir dili var ki. benden daha düzgün bir diksiyona sahip.
allah karşısına hep güzel insanlar çıkarsın umarım.
merak edenler https://instagram.com/melinasmom/ buradan izlesinler.
maşallah desinler ama unutmasınlar.

favori videolarım bunlar *
https://instagram.com/p/4...HWBg/?taken-by=melinasmom
https://instagram.com/p/4...HWLk/?taken-by=melinasmom
https://instagram.com/p/3...nWMG/?taken-by=melinasmom
https://instagram.com/p/3...HWFM/?taken-by=melinasmom
https://instagram.com/p/2...HWMm/?taken-by=melinasmom
*
girdiği bilgi içerikli entry 0.
karması 1500.
maşallah.

seri artıcı, artılarsan artılarım yazarlarından. modlara şikayet ettim. özürlü kontejanından dediler. üstelemedim bende.
aynı zamanda bir balık adıdır.
silik yemiş. bir de ''burada seri artı verdiklerimin hepsiyle görüşüyorum hıh, onlar da bana artı veriyor, öyle giriyorum istatistiğe de hebele hübüle'' gibi bir şey zırvalıyordu. ahahah haspama bak sen. kim bilir kimin feykiydi.

edit: kim bilir kimin feykiydi mi dedim ben? pardon. kim bilir ''kimlerin'' feykiydi.
Dünün beğenilen etrylerine 11 tane entry sokan helal olsun dediğim yazar.
En az 10 tane feykinin olduğu aşikar olan yazar. Aga, şu entrynin en iyi 4. Entry olmasına im-kan yok;

"Akılda kalan franz kaffa sözleri"
- en kötü şey, öldürmeyen acılardır.

Bu. Bu kadar lan. Bu nedir aga?

Ya buna ne demeli? Bu da 5. Olmuş asdasdasf.

"Bir balkonda yapılabilecek en güzel şey"
- kahvaltı yapmak.

Oha. Bu nasıl 5. Olur lan?

Bitmedi devam ediyoruz. Bu 13. Olmuş;

"Günün sözü"
- yatmadan önce problemlerimi kıyafetlerimde
bırakır, öyle yatarım.

Peki buna ne demeli? Bu entrynin istatistik yapması imkansız aga, imkansız;

"Yeni evlenen çifte verilebilecek hediyeler"
- şamadora dağ palmiyesi( bir çeşit salon bitkisidir).

2'den fazla artı oy aldığı görülmeyen "Günün şarkısı" ne zamandan beri istatistiğe girer oldu hacılar?

"Günün şarkısı"
- yolda/herkes sevdiğine varsın.

Sözlük yazarlarının ruh halleri de istatistiğe girer olmuş da haberimiz yok fkkghglşşkjgf.

"Sözlük yazarlarının ruh halleri"
- bayram paramla oyuncak almaya gidiyor gibi.

Diğerleri de iz bırakan kitap cümleleri başlığından ve sözlük yazarlarının önerilerinden. Ulan bari 3-5 entryni soksaydın da istatistiğe yutsaydık. ne demişler; ne becerisizlik, ne şans, ne de öfke. Hiçbiri. katili yakalatan her zaman kibirdir. Bu kadar kibirli olup 11 entryni birden istatistiğe sokmasaydın belki yuttururdun. Hadi eyvallah.

Edit: şu an feyk hesaplarıyla bunu okuyor ya, yüzünün halini çok merak ediyorum. Hadi eksi yağmuruna tut beni bebeğim.
hakkini yemeyelim yazari. arada bir de eksi oylamis kendini duruma uyanmasinlar diye. ahahaha allam kimlerle ugrasiyoruz sozlukte.
görsel
böyle bir istatistik sahibi olabilmek için iki şart gerek.

birincisi harkulade şeyler yazacaksın, taraflı tarafsız herkes beğenecek ve artılayacak.

ikincisi de en az 8-9 tane feyk hesap yapıp kendini oylayacaksın.

debeye giren entrylere bakıyorum, pek de öyle herkesin beğeneceği, emek verilmiş, çalışılmış şeyler, yahut gerekli bilgiler ihtiva eden şeyler değil.

örneğin dünün en beğenilen 5. entrysi başlıktan daha kısa: (bkz: #27432768)
başlık şu: (bkz: bir balkonda yapılabilecek en eğlenceli şey). bu kızımızın da bu başlığa yazdığı şey şu: "kahvaltı etmek..."

ve bu iki kelimeden oluşan entry uludağ sözlüğün dünün en beğenilen 5. entrysi. diğerlerine de bakıyorum, 2,3,5 kelimelik şeyler.

13-14 artı oy alan entrynin günün en iyi entrysi olduğu sözlükte, dediğim gibi 8-9 feyk hesapla istatistikleri alt üst etmek gayet mümkün. zira burada kimse oy kullanmıyor.
ekşi sözlük'te 100-120 oy alan entryler bile debeye giremiyor bazen. düşünün artık iki sözlük arasındaki oylama-okunma farkını.

moderasyon da işe uyanmış, ama biraz geç kalmış sanırım.

not: evet, tam 9 tane feyk hesabı var bu ablanın. inanmayan yeni tasarımdan dünün beğenilen entrylerindeki 21. sıradan itibaren entry puanlarına baksın 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29 ve 30. sıradaki entrylerin hepsi 9'ar artı oy almış.

not2: bu arada entrylerin oylanma saatlerine baktım, ablamız istatistiklere giren entrylerin hepsini aynı saatlerde oylamış.
Itu sozluk'te de böyle bir şey olmuştu. Sonra eleman çaylak edilmiş. Muhtemelen birden fazla hesabı var kendini seri artiliyor. Milletteki bu merakı anlamıyorum. Basit bir şeyde bile hile hurda var. Sanki plaket takacaklar.

Neyse ben bir ihtimali söyledim. Yanlış olabilir. Zan altında bırakmak istemem kimseyi.
görsel

bu işte bir acayiplik var. kuresel bile bu gaddar müthiş istatistik yapamıyor. moderasyon uyuma, debe'ye sahip çık. evet.
dbede 11 tane entrysi olan yazar. Hayır yazdıkları güzel eyvallahta, 4 senedir bu sözlükteyim her sabah mütemadiyen dbeye bakarım usulu erkânı bilirim, bu tarz entrylerin bu kadar yoğun bir biçimde dbeye girmesine imkan yok arkadaşım.

iki ihtimal var.
Yazdıkları itibariyle ben bayanım algısı oluşturmuş (2 3 entry üstte görebilirsiniz) bizimde sözlük abazanlarımız dikkat çekebilmek için kendisini boyuna açıktan ve seri olarak oyluyor;
Ya da daha baskın ihtimalle adı geçen yazarımız birden fazla fake hesapla kendine entry kasıyor.

Moderasyonun incelemesi ve gereğinin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Şayet şüphelendiğim şeyler yoksa da efendi gibi özür dilerim.

Ayrıca, sabahın şu saatinde ızdırabımı sikeyim.
"pideli köfte" diyerek beni alıp kayhan çarşısına götüren yazar.

çok ayıp etmiştir.*
entryleri gerçekten okuyup beğendiği için artı verdiğini düşünüyorum bu da onun ne kadar kaliteli bir yazar olduğunu gösteriyor.

Edit: iyi bir insan olduğumdan bahsetmiş yüreğine sağlıktır, keşke iki çift laf edebilsektir. *

Edit 2: pm açsanda muhabbetine beni de layık görsen. *
bu günlük karşılıklı sohbeti için teşekkür ettiğim yazardır. yarın kaldığımız yerden devam ederiz artık.
`http://www.uludagsozluk.com/e/27312897/` bak seker "sözlük yazarlığı demek" girdiğim entryi artıla bende senin entryni artılıyım" alkış kıyamet, ego mastürbasyonu yapmak demek değil. önce bu hususta bir anlaşalım yoksa senin tabirinle "durup dururken nick altını pislemedim" . şimdi ağzındaki rocco şekeri çıkarda gerçekten sözlük yazarı olmak için bir şeyler yap . aksi durumda sözlükten cek git! ya da dur dur ya nasıl olsa ben sifonu cektim bile.
Allah cehenneminden ırak etsin, zararsızdır o.
biri bu yazarın lokmalarını sayıyor herhalde diye düşündüren söylemlere maruz kalan kişidir, hmmm osmana sekiz artı vermiş halimeye oniki artı vermiş aaaaa, bana 15 eksi vermiş ay körolmayasıca hemen birşeyler saçmalayayım şuraya karalayayım bla bla bla. çekemiyormuyum neyim dur anten takayım. * sözlük içi komik durumlar boşver sen işine bak arkadaş dediğim kişidir.
yazdıklarına şöyle bir baktım benim ruh yapımla uzaktan yakından alakasının olmadığını gördüğüm yazar.
onu kimse kolay kolay anlayamaz..
kimse yazmamış hayret.

eski bir wwe diva'sıdır.
yakın bir arkadaşımın yeni doğan kızının adı. yunanca bal anlamına geliyor sanırım.
iyilik yap iyilik bul mantığına sahip temiz kalpli yazar.
üzülmemesi ve her şeye cevap vermemesi gereken yazar. kendi iyiliği için yoksa önünü alamaz. *
Şu sözlükte taş çatlasa 13 kişiyi artı yağmuruna tutan yazardır.. Yazar takip ettiği bütün yazarlara bile seri artı vermemektedir.. Takip ettiği arkadaşlarının hepsiyle tanışıyor ve görüşüyor.. Bu kadar kıskançlığa lüzum yoktur..