bugün

mehmet topuz'u fb taraftarı ister neden istemesin zamanında g.t oglanı fener çeken tümeri bile alıp oynatmışlardı.
http://www.youtube.com/watch?v=GJPtiB1F8J4
bu sıralar ortalık malı olmuş futbolcudur. garibim ordan oraya sürükleniyor. ama bence bu adam beşiktaşa yakışır.
(bkz: ziya beni sike sike fenerli yaptı)
kendisini seviyor muyuz? sevmiyoruz, faydalı olur mu? umuyoruz olur. futbolcu kişiliği ile değil yeteneği ile para kazanır. kişiliği ile büyük futbolcu olur tarihe geçer, mehmet topuz bunu yapabilir mi? şimdilik göründüğü kadarıyla çok zor. çünkü fenerbahçe'ye transferi büyük konuşmasının ve kişilik zaafiyetinin tescili olarak ömrü boyunca boynunda asılı kalacak.

gençtir hata yapar zamanla o kişilik zaafiyetlerini de doldurur belki. belki.

bir gün herkes fenerbahçeli olacak şapkasıyla imza atacak futbolcu.

beşiktaşlı arkadaşlar daha dün forza forumlarında oy gınalı mehmedim, dayan yigidim, vay kartla bakışlı keskin pençeli özgür yırtıcım oy gurban olam kara gaşlarına arabeskliğinde vıcık vıcık takılırken, bugün mehmet'e sövüp sayıyorlar, işte hesap ve kural tanımadan iş yapmak insanı bu kadar af buyurun popoyla gülünesi hale getiriyor.
kadıköyde attığı goller sonrasında ilginç anonsların yapılmasına sebep olacak futbolcudur.

anons yapan adam : fenerbahçe'mizin golüüü; 66 numaralı formasıyla. mehmeeet
fenerbahçe taraftarı: topuz
anons yapan adam : mehmeeet
anons yapan adam : mehmeeet
anons yapan adam : ayol mehmeeet
fenerbahçenin sokak ağzıyla konuşan** demirörene verdiği ayardır,kapaktır.kendisi mehmet topuza kayseriyle görüşmeden etmeden bjk forması giydirip kolayca* işi bitireceğini zannetmiştir.hatta telegolde mehmet topuz bjk'ye hayırlı olsun demiştir ki oyuncu kayserisporun sözleşmeli futbolcusudur o anda.şimdi bütün bjk'liler bu adamı fener taraftarının nasıl sindereceğini söyleyip durmaktadır.çok değil yakın geçmeşte hatta şuan bjk'nin kalesini koruyan rüştü rençber neyin nesidir kendisi yıllarca fenerde oynamış doğuştan fenerliyim demiş onu nasıl sindiriyorsunuz güzellerim.yani sevgili sözlük burdaki laflar hikaye bjk'li taraflar ikinci pascal muhabbetini yapacakken apışıp kalmışlardır.mehmet topuz iyi oynar kötü oynar artık önemli değildir zaten şu saatten sonra onun ismi anıldığında transferde atılan gol akla gelecektir gerisi hikayedir.
ben bunu bilirim bunu söylerim, fenerbahçe'ye yaramayacak futbolcu. tümer gibi olur bu da. ne bekliyorlar anlamıyorum ki.

başka bir takımın taraftarı olan oyuncuyu alıp ne yapacaklar. yarın öbür gün beşiktaşla maç yaparken bu oyuncu isteyerek yada istemeyerek iyi oynamazsa ne yapacaksın? topuğuna mı sıktırıcaksın kendi oyuncunun? yada arabasının içinde dövdürecek misin?

bir de şu habere dikkat çekmek istiyorum:

--hurriyet.com.tr--
UÇAKTA 100. YIL MARŞI
Aziz Yıldırım ile Mehmet Topuz'u istanbul'a getiren özel uçak istanbul'a indi. Uçakta Fenerbahçe ve 100. yıl marşları çalındı.

Yöneticiler Topuz'un imza töreninde "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak'' şapkasını takmasını istediler. Topuz ''Takmasam'' falan dedi ama takacak.
Öte yandan Mehmet Topuz 3 yıllık imza atacak ve ''Futbolu Fenerbahçe'de bırakmak istiyorum'' diyecek. imza töreninde yanında Başkan Aziz Yıldırım olacak. Topuz törende ''Beşiktaşlılar bana bir hafta baskı yaptı'' ifadesini kullanacak.
--spoiler--

böyle bir haber olabilir mi ya. Aziz yıldırım kendi yazıp yollamış gazeteye. işte yanlı medya, işte satılmış gazete.

ek olarak mehmet topuz ''futbolu fenerbahçede bırakmak istiyorum'', ''beşiktaş bana baskı yaptı'' diyecekmiş. herkes bir gün fenerbahçeli olacak, aziz başkan anamı zksin, uche benim babam falan da desin hatta.
besiktaş'in transfer etmeye güçü yetmediği oyuncu . bunun yerine bu sene fenerbahçe'den bir kaç yedek kalmış oyuncu transfer ederek telafi etmesi bekleniyor.
gereksiz yere ülke gündemini meşgul etmiş insan. sonunda bir takıma gitti de kurtulduk.
transferi türk sinemasına dönmüş topçu.gönlü fakir birisinde* olan türk kızını zengin ve şımarık çocuk* alır da kızın içi kan ağlayarak o zengine varır ya..aziz yıldırımın jeepinde o hali gördüm mehmet topuzda.. o değilde o kadar laftan sonra bjk almadıysa bu adamı ayıp etmiştir..topuzda tükürdüğünü yaladı futbol hayatı sekteye uğrayacaktır, fb taraftarı harcar onu..sevemez..
aziz yıldırım ın sadece yıldırım demirörenin ezik dedigi için transfer ettigi adamdır. tükürdügünü yalamış adam ahmet çakarın sözüne gelmiştir.

m.t nin menejeri : mehmet xxxx adamdır oynamam dediyse oynamaz.
a.çakar: mehmet xxx se bende alen delenum.

ayrıca: fanatik gazetesi topuza fb nin 9 m eurove gokhanı verdigini yazmıştır.bir sonraki sayfadada luca toni ye 8 m euro verdigini yazmıştır. bu haberi gece geç yazmışlar anlaşılan.
fenerbahçe taraftarı'nın nasıl kabulleneceğini merak ettiğim futbolcu. beşiktaşlıyım diye anlaştıktan sonra söylese bu kadar sorun yaratmazdı sonuçta profesyonel futbolcudur istedği takımı tutar ama terlettiği formanın hakkını verir derdik. ama bu kadar açıklamadan sonra ne taraftar onu kabullenecek ne de camia. azcık kötü oynasın basın-tribün hep beraber paf'a bile yollarlar bunu.
otel masrafları için yıldırım demirören'e teşekkür eden şahsiyet.
*=155" target="_blank" rel="nofollow noopener" >http://fotogaleri.hurriye...715&p=1&*=155
*
http://www.haber1903.com/haber-2386-birazda-gulelim

güleriz ağlanacak halimize.
http://photos-h.ak.fbcdn....566_1827503_4439058_n.jpg

fenerbahçeli olmuş oyuncudur. içinize sindiyse diyen bjk taraftarı arkadaşlar var ve cidden komik oluyorlar. zira rüştü reçber, ali güneş, mustafa doğan, marcio nobre, mehmet yozgatlı, ve yusuf şimşek nasıl içinize sindi diye sorarlar adama. cevap veremezsin kardeşim, küfür gibi gelir, yutkunursun. saygılar...
fenerbahçe ile üç yıllık sözleşme imzalamış futbolcudur.

ilhan mansız'ın beşiktaş'a imza atmadan önce galatasaray'la anlaşıp formasını giymesi gibi profesyonel hayatta son derece olağan karşılanması gereken bir durumdur. bir çok fenerbahçe taraftarının da benim gibi düşündüğünü çok iyi bilsem de sadece kendi açımdan ben transfer olayını şu şekilde yorumluyorum. ben futbolculara, yöneticilere ve teknik adamlara karşı sadece sempati besleyebilirim, benim aşık olduğum şey çubukludur. ve o çubuklunun başarısı için iş ahlakının gereklerini yerine getiren, profesyonel olarak işini layıkıyla yapmaya çalışan kim varsa ona sonsuz saygı gösteririm. 1970'li yıllardaki forma aşkı muhabbeti, üzülerek söylemeliyim ki günümüz futbolunda futbolcular tarafından sergilenmemektedir. siz sanıyor musunuz ki rüştü reçber, mustafa doğan, ali güneş, mert nobre, yusuf şimşek, ibrahim toraman, ilhan mansız zamanında formasını giydikleri ya da giymekte bulundukları takımların aynı zamanda sıkı birer taraftarı? beşiktaş taraftarı yusuf'un attığı bir golden sonra şampiyonluğa ulaşıyorsa yusuf işini layıkıyla yapmış, beşiktaş taraftarı da çok sevdikleri takımlarının başarısıyla mutlu olmuşlardır. bu kadar basittir.

zira bir ayrıntı sözkonusudur ki bunu da paylaşmadan edemeyeceğim; mehmet topuz'un fenerbahçe'ye transferi iki kulüp arasındaki mantalite farkını da gün gibi ortaya çıkartmıştır. beşiktaş'ın mantalitesi sinan engin ise, fenerbahçe'ninki aykut kocaman dır.

anlayana.
mehmet topuz tranferini rüştü reçber, ali güneş, mustafa doğan, marcio nobre, mehmet yozgatlı, ve yusuf şimşek transferi ile karıştıran tafartara sahip olan takıma transfer olan futbolcu. Bunlar zamanında Tümer metin febelilerin anasına sövdükten sonra kadıköye ayak bastığında da bağırlarına basmışlardı. Mehmet Topuz'u mu bağırlarına basmayacaklar?

--spoiler--
azizin paraları
işte yüz karaları
bekareti bozunca
ağırdı kasıkları
al bunu alamaz mısın?
sen ne biçim delikanlısın
--spoiler--

(bkz: ekinler dize kadar)
- iyi oldu bu transfer orta sahayı , mehmet topuz - ernst -fink ile iyice sağlamlaştırdık.
- yıldırııım uyan hadi oğlum bak geç kalacaksın!
- ufff anne tam da rüyanın en güzel kısmında...

Fenerbahçe'nin son sözü söyleyerek renklerine kattığı oyuncudur. Kişilik olarak fazla aceleci olması transferi buralara getirmiştir.

--spoiler--
Bırakın bakalım bi adamı rahat. Gitsin Kayseri'ye... Görün o zaman hangi takımlıymış.
--spoiler--
(bkz: büyüksün aziz başkan)
an itibariyle fenerbahçe ile resmi sözleşme imzalayan futbolcudur.

ortaya karışık yapan futbolcu. "biraz galatasaraylıyım, az bucuk fenerliyim de, tabi bi tutam beşiktaşlılıgımı da unutmayalım..."
bedavaya gelse istemeyiz diyenlerin nasıl kendisini destekleyeceklerini merak ettiğim topçudur. kayserispor 5 milyon euroya satacağı adamın bonservisini 9 milyon euro ya kapatarak tüccar zekasının ne derece iyi olduğunu göstermiştir. kadıköy'de topuz'a mutluluklar.

"ben beşiktaş'lıyım gerekirse 1 sene futbol oynamam" mış...

herkese nasip olmaz beşiktaşlılık...
Başkanlığı boyunca 17 eski Fenerbahçeli oyuncu ile sözleşme imzalayan Yıldırım Demirören' in şampiyonluğun gazı ile boyundan büyük işlere girmesi nedeni ile bir tokat daha yemesine sebep olan futbolcudur.

Daha önce de yazdım tekrar yazıyorum. Bu Beşiktaş yönetimi transfer işini bilmiyor. Colin Kazım' dan sonra Mehmet Topuz olayında da bunu gösterdiler.

Konu Yıldırım Demirören' in şahsi işi olsa problem değil ama 100 yıllık Beşiktaş camiasını içine soktuğu durum ve yaptığı açıklamalar en hafifinden acizliktir. Sen kalk en büyük rakibine ezik de ondan sonra da otur ağla.

Acizlik, iş bilmezlik, rezillik tamamen Yıldırım Demirören' e ait ama gel görki kendisi ile beraber koca camiayıda olmayacak durumlara sokuyor.
--alıntıdır--

Beşiktaş Kulübü, Başkanlarının şahsi egoları ile yürütülecek bir Kulüp değildir.

Her kıymetli oyuncu Kulüp şartlarına uygun bir şekilde takıma kazandırılırsa faydalı olur.

Mehmet Topuz için açıklanan bütçe 5 milyon EURO bonservis ve 1.5 milyon EURO maaştır.

Bugün basında yer alan haberlere göre Fenerbahçe 7.5 - 9 milyon EURO bonservis 2.3 milyon EURO maaş verecektir.

Toplam 9 milyon EURO olan maliyet yaklaşık 15 milyon EURO`ya çıkmıştır.

Beşiktaş`ın devreye girmesi sonucu, Kayseri 3 milyon EURO ve Topuz 2.5 milyon EURO fazla para almıştır.

Sayın Aziz Yıldırım ise 6 milyon EURO fazla para verip Beşiktaş forması giyip Beşiktaş`lıyım diye haykıran bir oyuncu almıştır.

Hemde ayağına kadar uçakla giderek almıştır.( Demirörenin Antalyaya gitmesini henüz 3 gün önce eleştiren basın, 3 gün sonra Yıldırımın uçakla gitmesine değinmemiştir)

KONU KAPANMIŞTIR...

Kayseri yönetimini kutluyoruz..

Mallarını maximum ederi karşılığı satmışlardır.

Beşiktaş`lı Topuz kardeşimize yeni kulübünde başarılar diliyoruz.

KAZIM ve DEiViD bulunduğu bölgede Beşiktaşlı Topuz olarak rekabet etmek Saracoğlunda pek kolay olmayacak galiba...

Önümüzdeki ay Avrupa Ligi ön eleme guruplarında Fenerbahçe ve Topuz`a başarılar dileriz.

Biz ise 2 ay sonra santra yuvarlağında yıldızlı bir top bayrağı sallandıracağız

WE ARE THE CHAMPIOOONSS müziği eşliğinde.

Star TV saat 21.45`de Çarşamba günleri evinizden seyredersiniz.

HABER 1903

--alıntıdır--
isteyenlerin siyah beyaz televizyonlarda fb tv'yi açıp kendisini siyah beyaz formayla izleyebileceği futbolcu. forma yakışmış. bi de ağzı kulaklarında. *