1. 1.
  iranda bulunan, yaklaşık 70.000 civarında olduğu tahmin edilen ve hz. mehdinin büyük cihadı için hazır kıta bulunan islam ordusu.
  1 -1 ... debelendimde duruldum
 2. 2.
  (bkz: boş beleş)
  2 -1 ... yeralti zamburu
 3. 3.
  * (bkz: sudan da mehdi isyanı ve mehdi dönemi)
  1 ... usualsuspects
 4. 4.
  bir ümmetçi hurafesidir.

  tarihin çeşitli dönemlerinde ortaya çıkmış, müslüman halkı kandırma amaçlı bir ingiliz propagandasıdır.

  bunun örneklerini tarihimizde görmekteyiz.

  -ümmetçi yeşil sarıklılar ordusu önce "halife ordusu" olarak kuvayi milliyecilere karşı söylenmiş, delibaş mehmet isyanı sırasında bir türlü çıkıp gelememiştir.

  -akabinde sakarya savaşı sonrası yunan bozgunu karşısında ankara hükümetine destek veren anadolu halkını kandırmak için söylenmiştir.

  -yine akabinde şeyh sait tarafından dillendirilmiştir. "70.000 kişilik yeşil sarıklı ordum kemalistleri kılıçtan geçirmek için emirlerimi bekliyorlar."

  -sonrasında menemen'de görülmüş bu 70.000 kişilik ordu. kubilay şehit edilmiş, ama sonrasında yine gelmemiştir.

  -kıbrıs savaşını kazanan da bunlar. 70.000 kişilik medine ordusunun kıbrıs savaşında rumları bozguna uğrattığı söylenir.

  -aynı 70.000 kişilik medine ordusu çanakkale savaşı'nın kazanılmasının da baş mimarıdır...

  yani demek istediğim o ki, toplumda gerizekalı sayısı ne zaman artsa o zaman ortaya çıkar bu ordu. sayısı hep aynıdır, 70.000...bunu çözemedim işte. neden 70.000?
  ... protest sanayici
 5. 5.
  Şia'dır... Mukteda El Sadr önderliğinde kurulmuştur. Bazıları bu gurubun ABD'nin ırak işgalinde saddam'ın yanında savaştığını falan sanıyor ancak tam tersidir. ABD, Irakta Sünnilerin azınlık olduğu bölgelerde * Mehdi ordusunun Katliamlarına ses çıkarmamıştır. Necef de birçok sünni ıraklı mehdi ordusu tarafından öldürülmüştür. Bölgedeki Sünni nüfusu abd-mehdi ordusu ortak harekatı ile daha çok ezilmiştir.

  ABD ordusuna karşı başlattıkları direniş siyasidir. Ülkenin güneyinde iran yanlısı bir Şii islam cumhuriyeti kurmak içindir.

  ek: ABD'nın amacı zaten orada bir şia devlet kurmaktı evet ancak bunu kendi yönteminde ve tekelinde olan kişilerle yapmak istedi. ingiltere'de sürgünde yaşayan Iraklı'lı şia Ahmad Chalabi'yi ülkeye getirdi ancak halk istemedi çatışmalar arttı. Radikallere kabul ettiremediler bu adamı... Mukteda El sadr gibi aşırılara orada kedi bile teslim etmez abd... Nitekim etmedi de.
  1 -1 ... kurtcebe noyan
 6. 6.
  komutanlarından kasım süleymani ypg ye stratejik olarak destek vermektedir. Bizzat bölgede olduğu ve ışid e karşı savaşta ypg ye yardımcı olma konusunda iran tarafından görevlendirildiği söylenmektedir. ben pkk ya yakın haber sitelerinin yalancısıyım.
  1 -1 ... kurtcebe noyan
 7. 7.
  öyle bir ordu yoktur. mehdi inancı hristiyanlardaki mesih inancının kopyalanmış halidir. mezhepler şimdi halkı uyutacak ya bak mehdi gelecek diye bunları kaldırıyor. zaten bir topluluğun önüne geçip iki üç dini şeyler söyleyip alkış alan kendini bir süre sonra mehdi ilan ediyor ve taraftar toplayıp sikko fikirlerini yaymak için olmadık çabalara girişiyor.

  aslında bu sürekli dinle uyutulmuş beyinlerin hep bir kurtarıcıya hasret olmasıdır. yahudiler de kendi mesihini bekliyor, hristiyanlar isa göge çıktı ama geri gelecek diyor müslümanlar ise mehdi diye bir şey uydurmuş onu bekliyor. hepsinin mantık aynı yani.
  2 -1 ... atheistic
 8. 8.
  Mehdi'nin amacını amaç edinmiş insanlar. Mehdi adil bir dünya mı kuracak? Adil bir dünya kurmak için uğraşan herhangi bir insan mehdi'dendir. Mehdi fakirliği bitirecek mi? Fakirliği bitirmek için uğraşanlar mehdi'nin ordusudur. Mehdi döneminde çocuklar korkmadan mı yaşayacak? Çocuklara güzel bir gelecek bırakmak için uğraşan kişi mehdi'dendir. Hele ki günümüzde sübyancı pisliklerle baş etmeye çalışan mehdi iledir manen.

  Kafa kesen, bilmem ne yapan yaptıklarını karşılarında bulduklarında bakalım allah'a nasıl hesap verecekler?
  1 ... siyahyelken
 9. 9.
  arapça ismini bilmiyorum ama türkçe ismi bayağı havalı. bayağı bayağı havalı, öyle böyle değil.
  ... imperiumturcicum
 10. 10.
  iran destekli şii terör örgütü.
  3 -2 ... bende yazarim