bugün

11 Temmuz'da gösterime giren Eddie murphy nin başrol oynadığı film. pazar günüme renk katan bu film bana birkez daha eddie murphy üzerine oyuncu tanımamamı öğretmiştir. gerçekten komik bir film. bu sıcakta sinema çekilir mi demeyin , kalite söz konusu bu filmde.

http://www.meetdavemovie.com/
imdb de düşük reytin verilmiş bir film. başta bu reytingden dolayı baya ön yargılı gittim ama gerçekten baştan sona çok eğlendim. edie murphy in son zamanlarında ortaya çıkardığı filmlerin arasında en iyisi diyebilirim.
eddie murphy' nin sessizliğini bozduğu son filmi. Filmde dünyaya başka bir gezegenden gelen canlıyı oynamaktadır.
filmi izledim imdb'de az rating almasını normal karşılıyorum. bunun nedeni filmin konusunun kuvvetli olamamasıdır. Ancak belli bir noktada gerçekten bilim kurgu komedi arasında gidip gelirken eddie murphy'nin mimikleri dikkat çekiyor, hoşa gidiyor. Efekt olarak çok etkileyici sahneleri olmamakla(2 numaranın kontrolü ele aldıktan sonraki aksiyon sahneleri hariç) birlikte ben biraz (bkz: austin powers) tarzı komedi olduğunu gözledim. Yani eddie murphy robotik haliyle ve aksanıyla çok hoş olmamakla birlikte filmin konusunu eğlenceli oldurmaya çalışmış. Sonuç itibariylede izlenip anlık gülümseme yaratıp dostluğu ve aşkı hatırlatan bir mesajla son buluyor. Sinema için boşa para vermeyiniz derdim.
boş zamanlarda izlenebilecek çerez bir film. bazı saçma sahnelere rağmen kasmadan izlettiriyor kendini.
eddie murphy nin oynadığı, Nostalji yapayım, can sıkıntısına iyi gelir, nasıl olsa boş boş evde oturuyorum diyenlere tavsiye edilen filmdir.