bugün

bir magnum değildir.
Karl max tarafından bulunan,düşük gelirliler sınıfına hitap eden adalet ve eşitlik üzerine satılan dondurmadır.
(#2408986)
en yaygın köpek ismi.

maximilan'ın kısaltmasıdır. fizikçilerde bolca bulunurdu zamanında:

(bkz: max planck) (bkz: max born)
koskoca max ı nasıl yediniz. kocaa max aslanını nasıl bitirdiniz. algida classics olmuştur adı artık. üzüldük
Ben çocukken de bu kadar dandikmiydi diye merak ettiğim süt tozlu margarin karşımı, üstündeki çikolata sosunu çğneyerek eritemiyorsunuz çünkü margarinden yapılmış ve margarin denilen halt altı açık tavada bile 10 dakikada eriyor ya ben büyüdükçe magnum insanına evrildim ya meybuz yemekten ciğerimiz solduğundan bu çöp bize çok süper geliyordu yada bunun kalitesini ciddi anlamda bozdular.
bir algida harikası. çikolatası olsun, o çıtır kıtır halleri olsun, hem hafif de. niye gidip magnum alırlar, ilginç.
harika mı harika bir giyim markasıdır. 9.90 tl ye şukella pantelonlar satmaktadır. kesinlikle tavsiye ederim. ürünleri kalitelidir.
(bkz: max brod)
fakir dondurmasıdır.
yetenek sizsinizi kazanan yetenekli it.
birde max payne vardır o ayrı.
algidanın ürettiği çubuklu üzeri çikolata kaplı dondurma.
(bkz: genç hitler) *
tel zımba üreten bir firma. üretimini malezya'da gerçekleştirmektedir.
can sıkıntısından günde birkaç tane yenilebilen dondurma. stok yapılmalı derim ben.
tadı da güzel hem. sabah antepfıstıklı, şimdi vanilyalı.
maks. makineyle alan kızlar sınıfı... * * * * *
adolf hitlerin öfkesinin kökenlerini görebileceğimiz film.
yeni reklamlarında çocukları "hareketi maxlamak" konusunda destekleyen aslancık. çocukları şiddetten uzak tutmaya çalışırken reklamlarda bile bunun vurgulanması çok acıklı geldi.
(bkz: şiddete şiddetle karşı olmak)
yabancı bir isim. algida'nın bir dondurma çeşidi. bir film.
diktatörlüğünü, ideolojisini ve katliamlarını tasvip etmediğim bir insanın önceki hayatını, benim ilgilendiğim doğrultuda * çok etkileyici bir dilde anlatan ve gerçekçi yaklaşımıyla iyi kotarılmış bir film. hitler i görmezden gelerek hiçe sayanlar bu filmi çok hümanist bulmuşlardı. ama bence değil. tamamıyla insan gerçeği ile alakalı.
çilekli, vanilyalı, kakaolu ve fıstıklı olan algida'nın dondurmasıdır.
yönetmenliğini menno meyjes'in yaptığı, 2002 yılı yapımı film. i.dünya savaşının sonundan ii.dünya savaşı başlangıcına kadar geçen süreçte almanya'nın durumu gözler önüne serilmekte. almanların, i.dünya savaşı sonunda fransa ile imzaladıkları versailles anlaşmasının çok ağır koşullar taşıması ve bunu hazmedememeleri (biz sevr'i imzalamıştık) sonucu örgütlenerek, adolf hitler'in nasıl keşfedildiği ve nasyonel sosyalist partisinin lideri olması çok etkileyici anlatılmış. açıkça söylemek gerekirse bu yapıt, hitler'i biraz sempatik göstermiş, hatta faşizm hakkında hiç bir bilgisi olmayan birine filmi izlettiğinizde, hitler'in çoğu konuda haklı olduğunu bile düşünebilir ki adolf hitler ve faşizm hakkında belirli görüşlere sahip kimselere bile bazı şeyleri sorgulatıyor zaman zaman. o bakımdan da yahudi penceresinden kesinlikle bakmıyor film. john cusack'ın üstün performansı, noah taylor'un yadırganamaz katkısı ile ortaya mutlaka izlenmesi gereken bir çalışma çıkmış.
(bkz: sarkozy)
hitler'in sanatla ilgilendiği dönemler ve siyasete kayışını anlatan film.
(bkz: genc hitler)