bugün

müziğe bak be heheyt

http://www.youtube.com/watch?v=spK_F8zsttI
ben taaaa ne zaman 1ini oynamıştım (yaş 46), sonuna geldim ama bitiremiyorum, imkansız, arkadaşım bizdeydi, oturdu başına, ölümsüz yaptı, kule gibi bir yerdi 2 dakikada bitirdi.
max payne : geçmiş genişleyen bir çukurdur. kaçmaya çalışırsınız, fakat ne kadar çok koşarsanız, arkanızda o kadar derinleşerek büyür, ta ki topuklarınıza ulaşana kadar. tek şansınız dönüp yüzleşmektir. fakat bu aşkınızın mezarına bakmak, bir silahı ağzından öpmek, kendi karanlık yuvasında titreyen, kafanızı uçurmaya hazır mermi gibidir.

max payne : geçmiş bir yapbozdur, kırık bir ayna gibi. sen parçaları birleştirdikçe, resim kaymaya devam eder. ve sen de onunla değişirsin. sana zarar verebilir, çılgına çevirebilir. seni özgür bırakabilir.
çok kral oyundu çok.
Geçenlerde geçmişi yad etmek için oynayalım dedik. Bitirmeden başından kalkamadık. Öyle de bir oyundur.

Bu oyunda Mona Sax yaşasın diye en son zorlukta bitirdiğim yılları hatırladıkça ayrı bir hüzünlenirim.

Artık o kadar boş zamanımız yok böyle şeylerle uğraşacak. Yaşlandık sözlük.
Psp deki o slowmotion taklalar.. harbi gold days be
en sevdiğim oyunlardan biriydi. midnight club 2 yle birlikte bugüne kadar benim için en iyi oyunlardı.
Asla ilkinin tadını vermeyecektir.
playstation 2 nin zar zor kaldırdığı zamanın en büyük yapımlarından biridir o zamanlarda çıkan oyunların grafikleri bir yana bu oyunun grafikleri muhteşemdir üstelik o yıllarda çıkan hiçbir oyunda ragdoll yoktu sanırsam sadece hitman serisinde vardı ama bu kadar başarılı değildi.
Bıktırmıyor. Evet.

Behzat ç'nin deri ceketi ile akıyorum.
ilk oyunu rüya sahnelerinden illallah edip bıraktığım için bir türlü başlayamadığım oyun.
Bir daha da bu kadar akıcı senaryolu ve sıkmadan biten bir oyun oynadığımı hatırlamıyorum.
ilk oynadığım oyunlardan biriydi o zamanlar full oyun indiremiyorduk malum kota olayından dolayı mecbur demo indiriyorduk şimdiki oyunlara bile taş çıkarabilicek bir yapım.
oyundaki bütün müzikler abartısız mükemmel.
ana menüsü, yazı tipi, oyundan çıkış ekranındaki yazıları max payne 1'in aynısı olan oyun. oyunla ilgili ilk ve tek hayal kırıklığım bu oldu, diğer oyunlardan alıştığım için farklı bir açılış bekliyordum. ama oyuna girince her şeyi unuttum ve hikaye aynen devam ettiği için iki oyun birbiriyle tam olarak bütünleşmiş gibi hissettim, atmosfer mükemmeldi. senaryo ilk oyun kadar etkileyici değildi, yine de the fall of max payne adının hakkını verdiler helal olsun.

not: oyuna girmeden önce previously'e tıklayınca oyunu max payne kendisi özetliyor. oyunun içine daha çok girmek için bu özetin izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
buram buram dram kokuyor lan bunun oyun müzikleri olsun karikatür introları olsun diyalogları olsun komple dram hüzün acı ve keder falan.

allahım tutamıyorum kendimi oynamaya gidiyorum şimdi.

edit: https://i.hizliresim.com/WqmvXq.jpg
Bitirebildiğim sayılı oyunlardan biri olan bilgisayar oyunu.

Yavaş çekimde sağa-sola atlama özelliği benden bıkmış olabilir.
Bugün özlediğim oyundur. Bina katlarını dolaşa dolaşa , adamları en havalı ucmamla vurduğum günleri özledim. Bir de sarışın bir ortağım vardı. Önden atlayıp millete dalardı. Ben de o öldürsün de canım gitmesin diye beklerdim çoğu zaman.
Hayatında oynadığı tek oyun gta vice city ile bu oyun olan ergenuslara göre dünyanın en iyi konusu varmış bu oyunda. Te allam... hadi last of us oynamadın anladık da bari ortaya laf atma.

Neyse ben biraz takırdayan sikertiyim geliyorum.
Bu oyun efsanedir atmosferi müzikleri hiç bir oyunda yok.
Soundtrackleri ve konusu itibariyle gelmiş geçmiş en efsane oyundur. 6 yaşındayken oynadığım çocukluğumun oyunudur.

Çıktığı zamanı ele alarak değerlendirecek olursak grafikleri zamanının ötesindedir. Geçtiğimiz yaz yeniden yükleyip 1 günde hilesiz oynayıp bitirdiğim oyundur.
Son bölümü saç baş yoldurtsa da güzel oyundur.
Yıllardır kulağımın içinde çalıp duran Mona sax melodisine nihayet ulaştığım oyun. Alın siz de dinleyin, hadi yine iyisiniz.
https://youtu.be/cQcq3Gzj7Kw
Ben bu oyunu ilkinden daha çok seviyorum niyeyse herkes 1. Oyunu daha cok sever.

2. Oyunda o depresif başlangıç o hastaneden kaçış. O bullet time efektleri. O her bölümden önce giren çizgiroman ve arkasindaki müzik... Hatirladiniz o müziği suan evet benim de kulagimda o keman suan. Max payne nin iç dünyasına ruyalarina bol bol girip gercekle hayali ayirt edememeler falan.o surekli gece oluşu ve surekli yagmur yagmasi. O kasvetli hava...

Her seyiyle ikinci oyun benim gozumde serinin en iyisiydi.

1. Max payne 2
2. Max payne 1
3. Max payne 3

Benin eyorlamam bu şekilde iyi geceler.
ilkinde bulduğum atmosferi ve senaryoyu ikinci de bulmadığım oyun. Belki rockstar games in elinden çıktığı için olabilir. Çünkü bu tür firmalar yaptığı oyunların sadece para kazandirmasiyla ilgilenirler. Max payne 3 örneğinde olduğu gibi koca hikayeyi, brezilya falan diyerek sıçırtırlar. Neyse efenim bence ilk oyunun yarısı kadar zevk veriyor yine de.