bugün

zamanında atatürk tarafından kapatılan ve tekrar açılmaması emredilen yerlerdir.
masonların bir araya geldikleri ortamlardır.
bazı yerlerde rotary kulübü adı altında faaliyet gösterirler.

(bkz: rotary klubü)
zamanında atatürk tarafından açılmasına izin verilmemiş oluşum
daha sonra kim izin verdiyse.
atatürk'ün üyesi olduğu locadır.
Basta mustafa kemal olmak üzere cumhuriyeti kuran diğer masonlarin locasidir.
Jest ve mimikleri dolayısıyla Atatürk'ün de üyesi olduğu düşünülen; para kazanmak endişesi ile doğruluğu tartışılan belgelerle hakkında kitaplar yazılan bir topluluktur.
üniversite öğrencisi iken istanbuldan bursaya geçmek üzere bildiğim Yenikapı feribotunda, iki tane 60 li yaşlarında şık giyimli bayanlar yanima oturup muhabbete başlamışlardı benimle. ellerinde bir broşür mason locasini bilip bilmediğim biliyorsam da neler bildigimi insanin Varoluşunu big bang teorisini vs anlatıp anlam veremdigim bir gayretle broşürü elime tutusturmuslardi. hayir ne Hayır bekliyordu ki acaba benden nasil bir cevher ya da ışık görmüştü acaba tek derdi bir an önce gece nöbetine yetişmek olan zavallı bende.
Bayiliyorum bu turk masoncuklarin gosterislerine.

Bebegim onlar gercek olsaydi alak slak fotografi cekilemezdi. Anlatirim aklin durur.
türkiyede yaklaşık sayıları 13.000 kişiymiş . sivil dernek hükümündeler. dernekler müdürlüğüne beyan edilen sayı bu denmişti .
mason locası ağır abileri yahudi lobisine heidegger i affettirebilir mi?

bir soru cümlesi değil ricadır.

evet tanıdık abiler varsa gerçek bir yakarış serzeniştir efendim.

''tanrı tanımı gereği en gerçek varlıksa varolmadığını düşünmek çelişik olur, o halde vardır.'' bir araba dolusu salt akıl dan çıkan tanrı bu mudur yani dedirten; adeta kant ın elinde can çekişen metafizik kurtarılmayı haketmiyor mu? kimler kimler felsefe yaptı da yazık bu adamı bir anlayan olmasın mı? bir tane almanı affedeceksiniz hepi topu.

literatürde adam akıllı heidegger öğrenmek, memlekette heidegger anlatan hocalar yetişsin, daha fazla kitap yazılsın istiyoruz. artık bitsin bu kin. bir hırsız evine kadar da kovalanmaz ki efendim. yapmış bir hata neyse. yeter artık ölümlü dünya öldü gitti adamcağız bin pişman olmuştur zaten yaşarken de.

(bkz: ey holocaust bi bitmedin ya)

(bkz: ey yahudi lobisi sen kimsin ya)

diyebilecek bir aslan yürekli alman yoksa bizim günahımız ne?

turgut uyar dizeleriyle sesleniyoruz efendim;

neyse artık bağışlayalım birbiririmizi.
ankara'da tuna caddesinde vardı bir tane. demir parmaklıklı kapısında ve çevrede logosu veya masonik bir sembol olmadığından dışarıdan ne olduğu anlaşılmazdı. bazı zamanlarda kapısında bir adam dururdu o kadar. civarda dolaşan fötr şapkalı ve şık takım elbiseli adamlar vardı. zaten bir yerde bu adamlardan birden fazla görürseniz veya bunlardan birini takip ederseniz sizi mutlaka locaya götürür. şu an kapatılmış gözüküyor ama sanırım. bilmiyorum. burada çalışan bir kız arkadaşım vardı o zamanlar. kız arkadaşım derken sevgilim değil, arkadaşımdı. uzun boylu, ince ve alımlı bir kızdı. tanışma hikayemiz de çok ilginçti. bu çok uzun konu o yüzden hiç girmeyeceğim. ayrıca şöyle ki; kendisi mason değildi, bunu belirtmem gerek. çünkü burada kadınlar mason olarak kabul edilmiyor. yani onlardan olmayıp orada çalışan bir kişiydi sadece. gerisini ben de bilmiyordum açıkçası. birkaç kez buluştuğumuzda yaptığı iş hakkında bir şeyler öğrenmeye çalıştım ama konuyu hep kapattı ya da başka şeylerden bahsetti. bir de arada oradaki adamlar misafir olarak geliyordu evine. bir gün bana onları evde beklemesi gerektiğini söyleyip ayrılmıştı oturduğumuz mekandan. takip etmeyi düşündüm ama sonra vazgeçtim. ertesi gün bir konuda benden yardım istemişti ve yardımcı olmuştum. ardından o gün beni eve davet etmişti, kabul etmedim. nedense aklıma eyes wide shut'taki sahneler geldi. bence oturup birer kahve içecektik ama etmedim işte. bunlar hep illuminati yüzünden oluyor. yoksa gidecektim. neyse. belki de şu an burada olmayacaktım ve bedenim masonik bir ritüelde kurban edilecekti. bu da bir ihtimal. bence iyi yaptım.
gaysarayın sahip olduğu locadır.
Müslüman ülkelerde kuran vardır incil yerine.

33. Derecede islama bakışın öyle bir noktaya gelir ve bir aydınlanma yaşarsın ki buraya yazsam savaş çıkar.
Mason Locası, serbest ve kabul edilmiş masonların bir araya geldiği ve birbirleriyle çalıştığı bir örgüttür. Masonlar, gizemli semboller ve ritüeller kullanarak moral ve ahlaki değerleri vurgulayan, toplumsal yardım projeleri gerçekleştiren ve kişisel gelişimlerine yardımcı olan bir geleneksel yapıya sahiptirler. Mason Locası, genellikle "Masonlar Büyük Locası" veya "Büyük Üstatlık" olarak bilinen bir yönetim organı tarafından yönetilir ve farklı derecelerde masonluk ritüelleri ve gelenekleri uygulanır. Mason Locası, üyeleri arasında sıkı bir dayanışma ve gizlilik kültürü oluşturur.

chatgpt yanıtıdır.