bugün

Tütünü bizim topraklarımızdan çıkıo sanırım. artık bayramda arkadaşlarla aldığımız harçlıklarla bir paket marlboroya girmeyi düşünüyoruz.
blue ice'ı hastalığa tedavidir.
hergün bir paket içildiğinde, ayda emekli bir öğretmenin maaşının 3te 1i yapan sigara markasıdır. tiryakisi için hiçbir zaman meze olarak harcanmayan, özel günlere saklanan sigaradır. *
26 ekim 2011 ötv indiriminden sonra fiyatı 8 tl olmuştur.
emperyalizmin tütünde vücut bulmuş hali.
kansere kapıdır.
yıl 2006- marlboro 4.50- 5.00 civarı
liseli öğrenci: abi ya para birleştirelim de malbora alalım bari.

yıl 2011- marlboro 8.50- 9.00 civarı
liseli öğrenci: abi ya para birleştirelim de malbora alalım bari.

görüldüğü gibi yıllardır değişen bir şey olmamıştır fiyat dışında.
lanet bir sigaradır. ilk göz ağrımızdır.
bir kısım insanın şapkalı a kullanımını bu kelime için de uygulamayı uygun görmesi sonucu 'mâlbora' diye telaffuz edilen sigara markası.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/marlboro-212018/

"smoking is fucking expensive"
2002den 2011 e kadar içtiğim son 2 aydır maddi durumum yüzünden içemediğim sigaramdır. Tabi sigarayı bırakmadım, Marlboro'dan LM'ye düştüm.yani şöyle diyelim sigara zamları esasında bana faydalı bile oldu, hani sigarayı bıraktırması için yapılmıştı ya güya...

önceden marlboro'ya 7 lira veriyordum, şimdi LM'ye 5.5 lira veriyorum. LM 7 lira olsa içerim.

Neyse dönelim marlboro'ya. Marlboro'yu bıraktıktan daha doğrusu maddi durumum düzenelene kadar ara verdikten sonra sanki kişiliğimin büyük bir parçası eksilmiş gibi hissediyorum. O Marlboro man gitmiş, yerine kahvehane'de maltepe içen bıyıkları sararmış veya mahalle aralarında, lise aralarında winston içen varoş çocukları gibi hissediyorum. Marlboro içilirken herkesin içmediği sert erkek sigarası, kırmızı ile beyazın büyük uyumu ve nice duygular uyanırken bende şimdi ise ciğerlerimi leş gibi eden tütünü içtiğimin daha farkındayım.

şimdi niye anlattım bunu. marlboro güzel falan filan diye değil. Tam tersi çok fazla farkı da yok yemek üstü vs gibi önemli zamanlarda içmediğin sürece. Neden anlatıyorum çünkü arkadaş, pazarlama olayı, marka değeri, markanın üzerine yüklenen kimlik sen nelere kadirsin lan. Marlboro ne amınakoyim yıllar yılı dandik sigara içmek varken ona para bayılmışım. o kadar zaman winston içsem şimdinin parasıyla günde 2.5 lira farktan ayda 70 lira yılda 840 lira 9 yılda şimdi çarpmayla uğraşamam çok lira... Gerçi dur lan vazgeçtim marlboro içmenin verdiği özgüven o paraya satın alınamaz bile.

Oğlum bak yine kanıyorum şu marlboro man ayaklarına. tekrardan bir işe gireyim bekle beni kırmızı beyaz Paket.
Özel günlerin sadık emektarıdır.
hatun yanı
çay bahçesi masaüstü
iş görüşmesi ceket cebi
diğer zamanlarda paçada durmakla beraber içmeye giderken de bir miktar içkinin rıskını yalar.
kendisinin pek bir numarasını göremedim ben şahsen. ha west blue, ha bu. üstelik 8 lira mı ne.
muratti rosso nun tek rakibi bence.
blue ice markası candır.
kırmızısının west blue'dan bir farkı yoktur. nesi bu kadar abartılıyor anlamış değilim.
zippo, iphone 4s ve kartlık şeklinde cüzdan ile kız tavlama kiti'ni oluşturur.
sadece adı olduğu için tadı çok güzel gelen sigaradır. zira marlboro gerçekten ''tırt'' sigara. kaçak sigaralardan olan ''united'', marlboro'dan çok daha kalitelidir. kanımca türkiye'deki en kaliteli sigara parliament'dir efendim.
ilk sigaramdır, daha 1. paketini bitiremediğim...

dostlar? bu neden bir anda daha bir sürü fırt çekmemişken yanıp bitiyor lan? yani bi de erkek sigarasıymış heralde ben çok yanlış gelmişim.
sen nasıl bir sigarasın marlboro?
senden sonra boğazımın yanmasını özledim,
brillanta prestige sarıldım olmadı
sökül boğazımdaki yumuşaklık
kahrol marlboro kahrol
tövbe marlboro tövbe.

bilader ızdıraplıyken, acını yumuşatmak için aldığın marlboro götünde söner, alma bu mereti sen bokowski, bakunin olmak isterken seni marivanna çekmiş koyun yapar, yapar da farkında olmazsın. içme bu sigarayı oğul, nefesimi açtı bu meret!
iphone ve araba ruhsatı ile gösterişli bir üçlü oluşturan sigaradır.
sigaranın alışkanlığı var, marlboronun ise kendine has alışkanlığı vardır.öyle ki, marlboro bulamadım diyelim parlameint almam üşenmem diğer büfeye giderim.
sigaranın hasıdır.
en baba sigaradır.
Özellikle sigarayı bırakanların hayallerini süsleyen o muhteşem kırmızı beyaz şatafatlı pakettir, benim gibi bırakmadan lıght içenlerin hayalindeki kırmızı değil ama bej beyaz.