bugün

entry'ler (172)

haber seyretmeyen insan

Nasıl olsa yapılan haberler sadece gösterilmek istenenin bir kısmı.ne gerek var ruhunu bozmaya.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

O kirpik hala bende sevgilim-cem adrian.

sözlük yazarlarının son zamanlarda fark ettikleri

Ne kadar yorgunmusum aslinda.

eskiden müslümandım

şu an dünyada ve türkiyede Müslümanlığıyla ve ne kadar dindar olduklarıyla övünenlerin yaptıklarını görünce kurulan cümle.

dengesiz insan

başlarda denesen de, anlamazsın hiçbir zaman ne yapmaya çalıştığını. bir bakarsın çok iyidir, bir bakarsın altüst olmuştur herşey.
sorarsın ne değişti diye
cevap alamazsın
o belirsizlik yer içini...

velhasılıkelam zordur böylesiyle hayat.

en iyi film müzikleri

çingeneler zamanı- ederlezi: http://www.youtube.com/watch?v=GkLqhkqoNoY

tecavüze uğrayan kadın doğursun diyen bakan

size sizden bir cevap:
ananı da al git bu ülkeden.

sigaraya başlama nedenleri

herşeyin siyasete alet edildiği bir ülkede yaşamak.

çalış satın al itaat et tüket düşünme öl

'türk öğün çalış güven' in yerini almıştır malesef.

artık istenen çalış, kazan ama geri devlete ver, ne söylenirse yap, aldığımız kararlara boyun eğ, düşünme, yorumlama, çok da yaşayıp boşuna devletten maaş alma, öl.

lise mezunu karısına cahil diyen üniversite mezunu

'üniversite cehaleti götürseydi, ne sen bugün böyle söylüyor olurdun, ne de bu ülke bu hallerde olurdu' cevabını alacaktır.

tek din dil sürçmesiydi

Recep Tayyip Erdoğan, "tek din"i türkiye'nin kırmızı çizgilerinden biri olarak telaffuz etmesi üzerine gelen tepkileri değerlendirirken

''Şimdi önce tek din meseslesini ifade edelim. Orada bizim genel merkez gençlik komisyonu vardı. Bu olay o merkezde oldu ve bir dil sürçmesidir. Eleştiriyi yapanlar haklıdır. Bizim bu ifadelerin temeli Afyon'da başlamıştır. Bunlar tek millet, tek bayrak, tek vatan, ve tek devlettir. O gün ben tek vatan yerine tek din ifadesini kullandım. Bu bir dil sürçmesidir. Ben onu böylece düzeltmiş olayım.'' dedi.

yersen..

insanların şivesiyle alay etme gerizekalılığı

aslında yargıları geride bırakıp sadece dinleyebilseler, melodiyi duysalar, bu farklılıkların konuşmalara kattığı tadı anlayacaklar.

bazen ihtiyacın olan tek şey

sözcüklere gerek duymadan seni anlayabilenle olmaktır.

öldüresiye dövdüğü karısını yine de seven erkek

karısını değil ondan üstün, güçlü olduğunu hissetmeyi sevendir.
olmaz olsun böyle sevgi...

bir gün mutlaka yapacağım denilen şeyler

çocuk esirgeme kurumuna bağlı bir yurtta gönüllü ablalık.

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

güne kuş cıvıltılarıyla başlamak.

bir erkeğin ilk kadını olmak

o erkeğin son kadını olma olasılığını azaltır. çünkü erkek türü bir süre sonra ilişkinin heyecanının kactığını düşünüpp, baska limanlara yelken açmak, macera yaşamak, farklı insanlar farklı ilişkiler ister.

aşık olamamaktan korkmak

gecen aylara hatta yillara ragmen kimseyi almak istemiyorsan hayatina, kapatmissan kendini hayata, baskalarina, bir sure sonra icini bir korku kaplar.
Ya artik kalbim taslasmissa, ya asik olamazsam hic...

bir erkeğin en çaresiz olduğu an

kaybettiğini anladığı andır.

laf atılan sevgiliye tokadı basmak

kızın, erkekliğiyle gurur duyan ancak o yüreğe sahip olmayan erkek arkadaşının ne mal olduğu anlamasına yardım eder belki.