sol frame'de gizli mesaj olgusunun dibine dokunmaya çalışan, hayal gücü geniş yazarımız.
cok sıcak kanlı görünen ve gorundugunun hakkını veren, enerjisini herkeze yansıtabilen yazardır. ayrıca iyi de bir yol arkadasıdır. * *
sohbet açısından çok zengin olan yazar.zirve boyunca 2 yakanın ortasında kopru görevi gören organizator.ne iyi yaptınız da zirveyi ayarladınız yazarı.
'uğraşlarımız boşa gitmedi be kardeş iyi oldu be demi' dediğim kardeş kişisidir. gördüğümde hiç şaşırmadığım tam da beklediğim gibi bir insan olan, kaliteli bir yazar kişisidir. sevdim ben bu markasızı be. *
yeni yeni zirvelerde buluşmak üzere. ama gel biz vazgeçelim bu organizatörlük işinden baksana halkın şikayetleri bitmiyor. *
zirvemizi düzenlemek için oldukça uğraştı o ellerine sağlık. cece ile birlikte organize ettikleri çok sağlam ve güzel bir zirve oldu. bende uzun olduğunu gördüm tırstım biraz hani * , ayrıca zirve dışında msn de oldukça güzel muhabbetler ettiğimiz düşüncelerimi paylaştığım ve de bence çok iyi düşünen sağlam yazardır. ayrıca oldukça çalışkan bir kardeşimizdir. seneye umarım izmir e geçiş yapar da birlikte amerikan futbolu takımında oynarız diye umduğum marka adam.
benimle taşşak geçmiş insan.
büyük uğraşlar sonucu bir zirve düzenlemeyi başarmış, çok da güzel başarmış * * yazar kişisidir. güzel bir zirve, keyifli bir sohbet olmuştur. nice zirvelerde görüşmek dileğiyle.
sohbeti çok keyifli, güler yüzlü organizatör ve kaliteli bir şahsiyet.
beni bazı entrylerimle yanlış anlaşılabileceğim için uygun bir dille uyaran babacan tavırlarıyla saygımı kazanmış yazar arkadaş.
bayılıyorum bu çocuğa, saatlerce sohbet etmekten kendimi alamıyorum. hayatın gerçekleriyle tanıştırıyor beni çoğu zaman. ilerde evlenince kocam isterse başım kapatırım diyince bana öyle bir tepki gösterdi ve benim hayatımı öyle bir değiştirdi ki, şimdi kocam benden böyle bir şey isterse boşanırım diyorum. evet insanlara düşüncelerini çok feci absorbe edebiliyor. çok istediği zirveside olmuş, kendiside çok mutlu olmuş. dikkatle bu insanı takip etmelisiniz. öneridir.
çok yakında marka olacak yazardır.
duruş sahibi kişilik. 'körler sağırlar birbirini ağırlar' gibi bir durum olmaması için özellikle entry girmekten kaçındığım ancak entrylerini okudukça fikrimin değişmesine neden olan zat. anladığım kadarıyla birikimli, kompleksiz, idealist ve kesinlikle olgun sözlük yazarı.
sosyal görüşü, solak ve sağak olması, türlü kişisel hedeleri umurumda değil efenim; ne bu kardeşimizin ne de başkalarının!! ama umurumda olan birşey var ki o da;

(#1263955) (bkz: acil kan aranıyor) isimli entrysi!

budur efenim gerçekten budur..
artik bir markasi var; nuri alco.
fason, ucuz, adi mal anlamına gelir. sözlükte ise tam tersi özellikte * bir yazara ait nick. * *
kendi hakkında ilk entrysini girecek olan yazardır. hayatının büyük kısmını ankara'da geçirmiş, şanlıurfa doğumlu, antalya'lı, ailesi izmir'de oturan ve kendisi ise kktc'nin illerinden gazimağusa'da eğitimini gören bir insandır. hayatında belki en iyi yapacağı işin okuluna(endüstri mühendisliği) istemeden de olsa gelmiş ve şimdilerde çok mutlu olmuştur. türkiye'yi çok özleyen yazar, nerelisin sorularına kısaca türkiyeli olarak cevap vermektedir. çok sevdiği insanlardan sürekli darbe yiyerek kimseye güvenmemeyi ve yanlız bir asosyal olmaya sürüklenmiş ama o asosyalliği kabul etmeyerek kendini aşmıştır. hayatında bir kızı çok sevmiştir ama o kız ona yamuk yapınca amaçsız bir şekilde takılmaya devam etmiştir. ama insandır bu herşeye alışır. aşk mı gurur mu konusunda taviz vermeden gururu seçmiştir. bir anda sinirlenen yapısıyla insanların seviyeli muhabbetleri haricindekilere girmemeyi tercih eder. iyi bir ankaragücü taraftarıdır. çevrecilik hususunda okulunu yönlendirmeye çalışmaktadır.
bugun gordum ki bu yazar kardesimiz, karsi tarafi da dinleyip, gercek dogruyu bulmak isteyen degerli bir sahis. tahminimce seviyeli bir tartismaya acik biri. kendi dogrularina saplanip kalan ve gercek dogruyu sorgulamaktan kacinan yazarlara ornek olasidir.
Kendisi sagolsun bu sozluge girmemi 1 yildan daha uzunca bir sure once tavsiye etmistir ve ilk zamanlarimdaki sacmaliklarimi duzeltmeme yardimci olmustur, formati ogrenmemi saglamistir. *
ayrica bir cok ortak yonumuz mevcuttur *
(#1672678) entrysiyle beni öldürmüş, ardından reenkarnasyonla tekrar aynı bedende can vermeyi sağlamış yazardır. sağolsun, var olsun.
#1719520 * etten ve kemikten yapılmış bir tatlı türü.izmir de yazlar baska olur zirvesi için teşekkürlerimi sunduğum arkadaşım.
sözlükte yalnız olmadığımı hissettiren,beni izmir de yazlar başka olur zirvesine ısrarla çağırmasıyla pek mesut etmiş yazardır.
eskiden kendisine neden sözlükte bu kadar çok zaman harcıyorsun diye kızdığım, ama şuan yazılarını okumaktan kendimi alıkoyamadığım, hayata karşı oldukça duyarlı ve yaşamdaki sorumluluklarının fazlasıyla farkında olan, sıkı bir atatürkçü , bir de biraz daha az gururlu olsa tam süper olcak dediğim sevgili arkadaşım.
kktcde yapmis oldugumuz guzel zirvenin hazirlayicilarindan,2 yildir tanimakta oldugum ayni bolum ve ayni yurt gibi ortak ozelliklerimiz olan yazar.
sözlükte kendi ile ilgili 2. entrysini girecek olan ve neredeyse üzüntüden ağlayacak olan yazardır. sözlüğe ilk geldiği günden beri söylediği kelimeleri dikkatle seçen bir bayan olsun erkek olsun herkese eşit mesafede olan, insanlara insan oldukları için değer veren bu yazar bir kaç hafta önce bir yazarla yaşadığı bir olaydan dolayı kendini çok kötü hissetmektedir ve aldığı cevapta onun düşündüğü gibi çıkmıştır. şimdi efendim, bir bayan yazarla (kendisi bir çok bayan yazarla msn'de sohbet etmektedir, aynı erkeklerle ettiği gibi) sohbet gırla gitmektedir. sonra dallama markasız bayan arkadaşından onu çok merak ettiğini ve avatarına fotosunu koymasını istemiştir. bayan yazar ise tamam falan diyip, internetten düşmüştür. ve aradan geçen haftalar hani olması imkansız da ya belki de diyerek bu dallama yazarımızın içini kemirmiş durmuştur. ve olayların geliştiği bu gün bu bayan yazarımıza merheba denilmiş ve uzun zaman önceki olaylar anlatılmıştır ve olayın doğruluğu açıklanıncaysa bu dallama yazarımız uzun zamandır kırılmadığı kadar kırılmıştır. keşke bir zamanlar olduğu gibi çocuk olabilseydik diye düşünmüştür. her fotoğrafını görmek isteyen abazan değildir, hiç olmazsa markasiz değildir. sadece samimiyet unsuru olarak görmüştür bunu. ama artık hiçbir önemi kalmamış ve kendisiyle samimiyet kesilmiştir. bu kadar kafama neden takıyorum diye düşününceyse bunun hakaretlerin en büyüğü olduğu görülmüştür. ve sözlükte biz kardeşiz demekten kendini alamamıştır. elbette ki eğer birbirinden hoşlanılırsa gönüle dur denilmez ama bu olay çok terbiyesizce gelmiştir kendisine çook. *
söylediklerinde yanlış bulamadığım yazar arkadaş. neden çocuklar ölüyor? rus askerleri ile gögüs göğüse savaşılsın ama suçsuz günahsız bebeler, analar niye ölsün diyor? tabi ben yanlış anlamadıysam. o zaman bunun nesi kötü? rusların süreç içinde çeçen tarafından birçok cocuğu öldürdüğü doğrudur. ancak bu hadi biz de okul basalım rus çocukları kadınları öldürelim hakkını kimseye vermez. bunu savunmamız durumunda bizim de tutarlılığımız kalmaz.

altını şiddetle çizmek gerekirse bu kısım benim şahsi düşüncemdir, yaşasın çeçenlerin bağımsızlık savaşı ancak kahrolsun çeçen terörü!